Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ANALGOSEDACIJA
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 5:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 56
kakva je ovo vrsta anestezije??Da li boli prilikom kolonoskopije????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 7:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
To je vrsta opste anestezije, 1/2 do 2/3 po jacini, dremas, brzo prodje, ne boli...u zavisnosti od stepena mozes osetiti blag bol, vrlo blag...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: analgosedacija
PostPoslato: Sub Jun 06, 2009 12:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 3:22 pm
Postovi: 9
Lokacija: beograd
Pozdrav svima sa foruma imam jedno pitanje.Treba da operisem krajnike i bas me je strah od toga da li mogu da trazim lekaru da mi da analgosedaciju jer stvarno prvi put cujem za to i ne znam da li se to primenjuje za ovu vrstu operacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Analgosedacija
PostPoslato: Sub Jun 06, 2009 1:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 1:36 pm
Postovi: 34
Operisala sam krajnike, doduse kao mala, i to u totalnoj anesteziji. I svi koje znam, a operisali su neki i ne tako mladi, uradili su to u totalnoj anesteziji. Ne znam da li se sad radi u analgosedaciji operacija.
Zasto bi je radila u analgosedaciji? Kako mislis da ti trazis analgosedaciju?
Biras izmedju totalne i analgosedacije, koliko sam shvatila?
Ne plasi se operacije. Nista strasno. Oporavak, tacnije prvi dani su najtezi zbog gutanja i osecaja promene u grlu, ali nista strasno. I prodje brzo, uz adekvatnu ishranu i sve sto ti doktori budu rekli. Ne znam u kakvom stanju su ti krajnici, ali, recimo meni su bili u uzasnom stanju, malo sam se vise pazila kad sam izasla iz bolnice i to je to.
Ne brini, ako su za operaciju, operisi ih. Bolje da ih nema nego da prave "rusvaj" kakav znaju bolesni da naprave u organizmu.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Analgosedacija
PostPoslato: Sub Jun 06, 2009 7:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 3:22 pm
Postovi: 9
Lokacija: beograd
Ljiljana,procitala sam na jednom sajtu vezano za stomatologiju da ljudi koji se bas plase npr.vadjenja zuba mogu da traze analgosedaciju ali to ne rade sve ordinacije.I koliko sam ja shvatila covek dobije i lokalnu anesteziju i neke medikamente da bi bio svestan tokom operacije i da bi pacijent saradjivao a kad se zavrsi on se prakticno ne seca kako je protekla operacija.To meni treba,a sto se tice krajnika ja sam shvatila da postoji totalna ili opsta anestezija i lokalna a ovo je ipak nesto drugo.Mislim da mislis da je alnalgosedacija isto sto i lokalna anestezija .Takodje nije ni totalna zato sto je pacijent svesan tokom operacije ali ne oseca bol ili oseca vrlo blago.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Analgosedacija
PostPoslato: Sub Jun 06, 2009 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 1:36 pm
Postovi: 34
Znam sta je analgosedacija. Valjda ce se neko javiti ko zna da li se radi operacija krajnika u analgosedaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 14, 2009 9:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 21, 2005 12:06 am
Postovi: 101
Ja sam operisala krajnike kao vec odrasla. ne znam da li se to u mom slucaju zvalo analgosedacija, svi su govorili da se "deci radi u totalnoj,a odraslima u lokalnoj anesteziji". U prevodu, dobijes pre operacije injekciju Bensedina od kog onako izgledas ko otromboljeni dzak u kolicima, odguraju te u oper. salu gde ti jednom poprilicno debelom iglom ubrizga lokalnu anesteziju direktno u krajnik. Ako ti doktor ima iole pameti , sacekace da anestezija deluje, normalno, kao recimo kod zubara, , da utrne zapravo. Moj nije bio takav, "strucnjak" je bio u velikoj zurbi te kako je izvadjena igla od anestezije, tako je pocelo secenje!!! Tu je ona umrtvljenost od Bensike dosla do izrazaja, ne mozes da ubijes skota na licu mesta! Sad, to je moje iskustvo, i to se pre 15-tak godina zvalo "operacija u lokalnoj anesteziji", a da li je to isto sto i analgo sedacija... Mozda, lici po opisima. Jedino ne znam za ovaj deo da se ne secas, a saradjujes u toku operacije, Secam se sasvim dobro svega, a zbog prirode operacije nema tu bas mnogo saradnje.
Srecno, u svakom slucaju!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 106 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: