Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: velika dioptrija
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 7:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 6:46 pm
Postovi: 4
Ja sam primetila da moja petogodisnja cerka ponekad gleda razroko.i zbog toga sam je odvela kod lekara.Doktor nam je rekao da ce morati nositi naocare i da narednih 5 dana stavljamo kapi cerki kako bi se rasirile zenice za pregled.Kad smo bili na pregledu dobili smo sledecu dioptriju:


atropin

D / +7,0 L / + 3,0
/ +9,0 / +3,0

Nadam se da sam dobro procitala ovo sto pise iznad brojeva,pise i nesto iznad ovih drugih brojeva samo sto je necitko.Nadam se da sam vam dala dovoljno informacija da bise mogli da mi rastumacite dijagnozu.Doktor je reka da na jedno oko bas lose vidi.Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 8:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Atropin se i daje kao vid terapije i pripreme za pregled 7-14 dana, verovatno je to bilo potrebno vashoj cerkici pre samog pregleda, pogotovo ako ima i astigmatizam!
Atropin ima zadatak da umanji efekte akomodacije oka, i shirenja zenica, kako bi na pregledu lekar imao pravo stanje.
A daje se 7-14 dana zato shto ima sporo dejstvo i polako deluje, sve do pregleda.

Poste pregleda da shirenim zenicama cete imati definitivnu dioptriju, izraditi naochare po receptu i navikavati devojchicu na novi ukras na njenom licu. Samo nemojte vi to fatalno doziveti, onda ce i vasha cerka imati otpor prema naocarima. U svakom sluchaju bolje je shto pre sve to uraditi kako bi se do polaska u shkolu potpono navikla na naocare!

:)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 06, 2008 8:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 6:46 pm
Postovi: 4
Mi smo bili na pregledu posle sirenja zenica.I doktor nam je rekao da dodjemo 24.11.(zbog naocara) rekao mi je da ce moja cerka nositi naocare i da na jednom oku ce trebati jaca dioptrija.Nista opsirnije mi nije objasnijo,prepostavljam zbog velike guzve.Tek kad sam izasla iz ordinacije sam shvatila da nista neznam ustvari o cemu se radi.Da li ce se vid vremenom ispraviti?ili ce stalno nositi naocare?Sta je uzrok njenom slabom vidu?
Fatalno sam dozivela jedino to sto mi nista nije objasnjeno.A daleko mi je 24.11.pa sam mislila da ako vi znate da mi objasnite.Inace sam uslikala aparatom izvestaj specijaliste ali neznam kako mogu da sliku prebacim ovde, mislim da bi onda lakse protumacili.Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 06, 2008 8:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 6:46 pm
Postovi: 4
ovako pise na izvestaju:

D +7,0 ---------L +3,0
D +9,0----------L +3,0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 06, 2008 1:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Vid se verovatno nece nikad sam od sebe ispraviti, razlog moze biti povreda u trudnoci, kongenitalna anomalija (ovo samo zvuchi strashno), ili jednostavno porodichno nasledstvo kao kod mene, pa umesto kuce na moru dobijemo promene na oku i velike dioptrije :)

Ali nemojte od toga praviti takvog bauka, ponavljam vam, ako vi imate ovakav preplashen stav prema naocharima sao cete stvoriti pakao vashem detetu i imace ceo zivot otpor prema naocharima i nec eih nositi a to sa sobom vuche masu drugih poremecaja, povijanje glave dok chita, pishe, nece se zeleti druziti sa svojim vrshnjacima, nece napredovati ni ffizichki ni mentalno zbog toga shto je ogranichena nenoshenjem naochara....!

Nosice naochare, mozda kasnije sochiva i shta je tu strashno????

A napisala sam vam koliko dugo atropin deluje i koristi se pre pregleda.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 06, 2008 3:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 10:07 pm
Postovi: 92
Draga gospodjo, ne znam da li znate da je doticna tamaraft koja vam daje STRUCNE savete i objasnjenja ustvari fizioterapeut i da nije oftamolog a ponajmanje lekar, tako da vas molim da sve sto vam je napisala uzmete sa rezervom i ovim putem molim tamaraft da u svakom postu naglasi da ne nije lekar i da za dijagnoze i lekove koje tako olako prepisuje nije ovlascena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 06, 2008 10:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Osecam se kao da me neko prati...hmm...

:D :lol:

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 13, 2008 3:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Svi te pratimo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: