Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Nazalost,ponovo ja
PostPoslato: Pet Sep 19, 2008 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 4:07 pm
Postovi: 32
Moja majka je isla pre 2 meseca na ultra-zvuk...Nisu nasli nista sto bi moglo njoj da skodi...Treba sada da ide na pregled i doktor joj je rekao da ide na ultra zvuk i da sve kompletno uradi..Na desnoj pazusnoj jami(koju je operisala pre 9 meseci,bila je jedna maligna od 13 i nisu joj dali nikakwu terapiju,samo uz pracenje),su joj pronasli opet neke zlezde...Ali nazolst nasli su joj na desnom reznju jetre nesto od 22mm...Koliko to moze biti lose i ima li razloga za brigu??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 22, 2008 2:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 4:07 pm
Postovi: 32
Bio sam sa mamom kod dr. Janka Pralice i rekao je da se uradi skener...Ako se na skeneru pokaze isto kao i na ultra-zvuku rekao je da ce najverovatnije biti operacija desnog reznja jetre,samo da se to odstrani...Mama je trebala sutra da ide na skener u Sabac,ali se bas danas pokvario :cry: :cry: ...Da li mi mozete naci neku privatnu kliniku u Sapcu i okolini sa skenerom?Hvala unapred :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 22, 2008 3:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pozovite informacije u Sapcu i pitajte za brojeve telefona dijagnostichkih i rendgen ordinacija!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 23, 2008 10:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 4:07 pm
Postovi: 32
Mama je bila na skeneru..Videli su joj na jetri i u desnom i u lewom reznju nesto od 30 mm...Znaci da se ipak to siri :cry: ..Kakve su sanse da se to odsrani operativnim putem??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 24, 2008 12:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 11:59 pm
Postovi: 365
Jako mi je zao tvoje mame, kroz slicnu situaciju i ja prolazim za svojom!
Ali na to pitanje tesko da ti neko moze odgovoriti preko foruma, bez snimka skenera, i druguh odgovarajucih nalaza. Najbolje da to pitate hirurga koji vodi tvoju mamu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 24, 2008 9:45 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Nesto? A shta je to neshto?

Morate znati shta je tachno nadjeno, ako hirurzi nece da komuniciraju uhvatite ih sa gushu i to je to!

Ako nema struchnjaka u Sapcu prebacite se negde gde ih ima!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 24, 2008 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 4:07 pm
Postovi: 32
Majka je razgowarala sa doktorom Jankom Pralicom..Rekao joj je da najverovatnije je nece operisati neko joj dati hemoterapiju :( ...Mnogo se plasi da ne pocne da joj opada kosa...Sad cu vam opisati njenu istoriju...Pre 7 godina operisala je melanom ispod dojke i nije primala nikakwu terapiju,pre 9 meseci operisala je linfe na desnoj pazusnoj jami...Evo sad opet nesto sa jetrom...Mama nece da mi da nalaze pa da vam kazem sta to ona ima na jetri,jer izgleda nema mnogo poverenja u internet...To je njena sudbina...Nadam se da ce biti sve u redu sa njom...Valjda ce dati BOG!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 24, 2008 10:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 12, 2008 8:54 pm
Postovi: 138
Opadanje kose jesto veliki udarac na psihu bolesnika,pogotovo dama ali veruj mi da i to prodje. Bitno je zapoceti lecenje i postici bilo kakav napredak,kose ce biti ako bude zdravlja. Pokusaj da nagovoris mamu da svoje probleme sa zdravljem podeli sa tobom,bice lakse, i tebi i njoj. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 25, 2008 1:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 11:59 pm
Postovi: 365
Ne brini, kosa ce porasti posle hemioterapije, sada je najbitnije da tvoja mama bude dobro!
Samo hrabro napred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 25, 2008 8:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Da i ja malo tupim (pre prve jutarnje kafe) - za vreme hemoterapije imala sam CETIRI perike, ne jednu, :)

I, sve su bile bolesno RAZLICITE, ;) - osvezenje za brak, ;)

Hocu da kazem, pokusajte da u svem ovom nasem kosmaru nadjete nesto dobro, zanimljivo, pozitivno (znam da zvuci bizarno, ali shvatate sta mislim).

Jos nesto vrlo vazno - neka joj se desavaju samo lepe stvari - udaljite smorove i negativce, obradujte je sitnicama, ne pricajte joj o problemima, potrudite se da se dotera dok prima hemoterapiju (ne mislim da lezi nasminkana u bolnickom krevetu, nego da je sredjena tokom celog tog perioda), videcete - mnogo znaci!!

Pozdrav i sve najbolje (odo' na tu kafu!)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 25, 2008 12:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 4:07 pm
Postovi: 32
Hvala vam mnogo..Ovo mi mnogo znaci..Pa,i u ovim trenutcima pokusavam da je nasmejem,iako je ona tuzna..Ispricam joj po neki vic,pustim joj malo nove muzike,ispricam neku anegdotu i tako...E sad..Koliko od prilike kosta perika???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 25, 2008 12:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 4:07 pm
Postovi: 32
E,da ...Ovo sam zaboravio da kazem...Ako neko moze da mi posalje na pm ili na temu ko je i kakwa iskustwa imao sa hemoterapijom..Nesto mi knjiga "Kako sam pobedila rak"(ima je i u el.izadnju)i ne uliva mnogo poverenja...Posebno sto se tice hemoterapije...Hvala unapred :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 25, 2008 2:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Za perike, uf....sta da ti kazem?

Cene se krecu od 2 200 din (kod Kineza) pa do 70 000 din (vestacke), a prirodne su daleko skuplje (licno, malo sam bila sujeverna po pitanju tzv. prirodnih - ko zna od kakvih je bolesti taj neko bolovao, kakve kletve imao na sebi, itd).

Ako hoces kvalitetne i (relativno) jeftine perike, poslacu ti na PP adrese dve prodavnice (da ne bude da ih javno reklamiram).

Sto se tice iskustava sa hemoterapijom, tu ti ne mogu mnogo pomoci - uvek me je bilo sramota kako nemam posledice koje su sve moje cimerke imale (cak sam pitala doktorku da li ta hemoterapija uopste deluje na mene, jer mi nije nista, ;)!!).


Sve najbolje i drzite se!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 25, 2008 3:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 4:07 pm
Postovi: 32
Valjda ce biti sve u redu...neka mi napise neko kakwe je simpotme imao kad je primao hemoterapiju,i da li je tacno swe sto je napisano u knjizi "Kako sam pobedila rak"??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 25, 2008 4:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Uf uf, prichate o opadanju kose a terapija josh nije ni pochela!

Opadanje kose ce se desiti sao u sluchaju veoma jake i agresivnee hemoterapije, sve je vrlo individualno! Nemojte trchati pred rudu i kupovati perike, pobogu!



Gubitak kose - svi lekovi koji se koriste tokom hemoterapije ne izazivaju gubitak kose, kod nekih vlasi postaju samo tanje, što može da primeti samo doticna osoba. Ipak opadanje kose može da bude veoma izraženo ali je uglavnom privremeno a kosa ponovo izraste na mestima gde je opala po završetku terapije. Opadanje kose (cesto i drugih dlaka na telu), se ne javlja odmah, mnogo je cešce posle nekoliko tretmana. Kada se pojavi može biti ili postepeno ili opada u pramenovima, a kosa koja preostane je bez sjaja i suva.

Pomaže da: koristite blage šampone, meke cetke za cešljanje, kad god je moguce ne koristite fen, nemojte farbati kosu, fenirati je. Ošišajte se na kratko, tako ce vam kosa izgledati punije i i lakše ce te je održavati kada se pojavi njeno proredivanje.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: