Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: najnovija vest
PostPoslato: Pon Apr 03, 2006 10:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 10, 2006 6:21 pm
Postovi: 113
Vakcina protiv raka grlića materice
3. april 2006. | 09:46 | Izvor: Blic
Beograd -- U više zemalja ove i početkom naredne godine naći će se vakcina za sprečavanje raka grlića materice cervariks, piše Blic.

Britanska kompanija Glakso SmitKlajn podnela je zahtev za registraciju vakcine Evropskoj agenciji za evaluaciju medicinskih proizvoda, tako da se ona i na našem tržištu može očekivati sledeće godine. Po učestalosti oboljevanja žena od tumora grlića materice Srbija zauzima prvo mesto u Evropi.


Naime, u Srbiji od ovog oblika maligniteta oboli 27 na 100.000 žena. Rak grlića materice najčešći je kod žena u manje razvijenim sredinama, koje ne odlaze na redovne ginekološke preglede. Baš zato vakcina cervariks razvijena je da bi sprečila infekciju žena jednim od najčešćih uzročnika raka grlića materice - humanim papiloma virusom, koji je uzrok raka grlića materice u 70 odsto slučajeva u svetu.


S druge strane, od inficiranja humanim papiloma virusom do nastanka karcinoma prođe prilično dug period, tokom koga je moguće ginekološkim pregledima uočiti promene i na vreme ih otkloniti jednostavnom procedurom, pre nego što postanu maligne. Nažalost, situacija je takva da većina žena veoma često se javi lekaru u već odmaklom stadijumu bolesti, kada su šanse za izlečenje umanjene, kažu stručnjaci.

U kliničkim ispitivanjima pokazalo se da vakcina 100 odsto štiti od infekcije, kao i da štiti od pretkancerogenih oštećenja tkiva.

Nakon podnošenja zahteva za registraciju vakcine u EU, slede zahtevi za registraciju u Australiji, zatim od marta u delovima Azije i Latinske Amerike, krajem godine u Americi, a već 2007. godine može se očekivati i na našim prostorima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 05, 2007 4:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
sta je bilo sa ovim, da li zna neko?? Ja sam skoro cula od nekog da je moguce da se i kod nas valjda dobije, ali pod uslovom da ta koja je dobija bude nevina..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 10, 2007 10:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 03, 2007 9:50 am
Postovi: 40
ha.... koja glupost... da bude nevina da bi dobila vakcinu.... svasta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 10, 2007 11:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
ako malo bolje razmislis-uopste nije glupo...
Ja samo kazem sta sam cula i nema razloga da postujes samo da bi rekao tako nesto..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 12, 2007 5:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 11:18 am
Postovi: 105
*Mica* je napisao:
sta je bilo sa ovim, da li zna neko?? Ja sam skoro cula od nekog da je moguce da se i kod nas valjda dobije, ali pod uslovom da ta koja je dobija bude nevina..


ovo sam i ja cula. ni meni nije logicno, ali eto, tako sam i ja cula, ako neko sazna nesto konkretno o tome neka javi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 12, 2007 9:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 29, 2007 10:14 am
Postovi: 4
Ovaj a kako ce doktori znati da je ta osoba nevina ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 13, 2007 12:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 1:26 pm
Postovi: 14
Mazda RX-8 je napisao:
Ovaj a kako ce doktori znati da je ta osoba nevina ?


prstohvatnim isprobavanjem :evil:
Kad pametni tvrde da moraš biti nevina!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 13, 2007 2:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
Ljudi sta vam je, niko nije tvrdio.. Mi samo kazemo sta smo culi.. Mislim daj Boze da ne mora da bude nevin onaj ko je prima, jer bi to omogucilo i devojkama/zenama koje su do sada imale odnos da budu zasticene.. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ono sto mi znamo
PostPoslato: Sub Jul 14, 2007 2:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 09, 2007 9:52 am
Postovi: 4
Lokacija: nis
Baveci se izucavanjem bolesti raka jos pre 15. godina sa sigurnoscu smo utvrdili da se drugi organizam moze zaraziti zivim celijama raka bilo koje vrste. Utvrdili smo da se seksualnim putem rak materice moze preneti. Kasnije smo saznali oko 2001. godine da je dokazano da se prenosi virusom. Saznali smo da je otkrivena vakcina koja sigurno stiti, a nedelotvorna je uopste ako je virus vec prenet. Iz tog razloga je po nasem saznanju sigurnije da je zena nevina, ali nije uslov. Samo pazite s kime spavate pre nego primite vakcinu. Ako imate dalje pitanja ili Vas interesuju detalji pitajte pod temom IZLECENJE LEUKEMIJE-KANCERA, jer tu temu pratim cesce, ili direktno na moj E-mail.

_________________
carstvo prirode


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 14, 2007 3:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 11:18 am
Postovi: 105
Hej, pa nisi fer... Daj pisi ovde.
O ovoj temi. A prethodna ispitivanje (pre vakcine)? Mislim, kako s svim tim pretragama to izgleda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 12, 2007 12:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 4:43 pm
Postovi: 235
Lokacija: MK
Kod nas (MK) nije bila spomenuta nevinost pacijentkinje, vec je bila spomenuta uzrast i to, ne secam se bas tacno, od oko 13 god do oko 16.
Bilo je reci i o ceni vakcine i bila je neka cifra oko 800 dolara ili eura, ne znam bas.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 141 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: