Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pozz
PostPoslato: Pon Maj 16, 2011 7:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2011 3:01 pm
Postovi: 45
može li mi tko reći što se poduzima kod herpesa u trudnoći? da li ga se pušta da prolazi sam od sebe, ma koliko to trajalo, ili se ipak mogu koristiti neki preparati lokalno, barem za ublažavanje tegoba?
moj ginić je meni rekao (i još njih nekoliko) da aciklovir nije štetan i da ga se može koristiti u trudnoći...ali ja se ipak ne bi usudila...jedan ginić mi je čak rekao da je herpes potencijalno puno opasniji od aciklovira...
ajme, kaos mi je u glavi...i od herpesa...i evo, sad sam na početku trudnoće, i naravno da je govno odma izbilo...mažem ga biljnom kremicom bioherpin ali neće to čudo s tim proći...
ima li neko nekakvu ideju, ima li neko iskustvo s njim u trudnoći?
kleopatrin je nestala, nema je više ovdje a baš bi mi dobro došla, kao doktorica i kao oboljela...:(
pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pozz
PostPoslato: Uto Maj 17, 2011 11:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 8:20 pm
Postovi: 191
Marta, kada su nezeljena dejstva lekova u pitanju, pojedinacna iskustva nisu toliko bitna. Ako vam je ginekolog rekao da je aciklovir bezbedan, onda to znaci da je bezbedan. Ginekolog vam taj savet nije dao na osnovu iskustva koje je imao sa sopstvenim pacijentima, nego na osnovu podataka iz velikih studija koje se sprovode i ciji su rezultati dostupni u strucnoj literaturi. U medicini, odluke o sprovodjenju neke terapije se svode na procenu rizika i vaganje izmedju dobrih i losih efekata te terapije.

Pozdrav! :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: