Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Istegnut misic - punktiranje kolena
PostPoslato: Pon Dec 07, 2015 5:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 1:13 am
Postovi: 8
Pozdrav svima, molio bih vas za pomoc.

Pre oko mesec dana nezgodno sam pao (nije sport u pitanju - ne bavim se sportom) i leva noga me je jako zabolela i otekla. Sutradan sam otisao do lekara ortopeda i on je pipanjem i pomeranjem noge ustanovio da je u pitanju istegnuce jedne glave misica u listu. Terapija mi je bila gel "Deep relief", hladne obloge i mirovanje.
Posle nedelju dana stanje se popravilo i ja sam bukvalno odsetao na svojim nogama na kontrolu gde sam se doktoru pozalio na krcanje u zglobovima i on mi je preporucio tablete "DONA".
Nababio sam tablete i poceo da ih pijem ali posle 2. dana sam osetio da mi noga, tacnije koleno, otice. Sledeci dan sam jedva hodao i nisam mogao da savijem nogu. Odlucio sam da nastavim sa hladnim obloga jos nedelju dana ali nije pomoglo. Zato sam se ponovo (danas) javio istom lekaru koji se prvo izvikao na mene kako mu dolazim zbog gluposti jer on ima mnogo vaznijih slucajeva preloma i sta ti ja znam cega. Kada sam mu objasnio svoj problem nazvao me je slabicem i rekao da je on mislio da cu ja moci da izdrzim to sto je usledilo (a na to naknadno oticanje me ni jednom nije pripremio, nije ni spomenuo) i da sada mora da predje na bolniji metod lecenja. Nista vise nije rekao, nikakvo objasnjenje, nista. Uputio me je da legnem, ja sam mislio da ce me masirati ili kriviti nogu ili nesto slicno, ali je on uzeo spric i radio mi punktiranje. Posle mi je dao inekciju "Diprophos" (Diprophos et Lidocain ia.) i stavio zavoj i pustio me kuci.

Tek kada sam dosao kuci od oca i na internetu sam procitao da me je doktor ovim potezom "povredio" za ceo zivot. Tacnije, procitao sam da cu sada za svaku sitnicu da imam vode u kolenu i da cu morati ici na punkriranje.

Da li je ovo istina? Sta da radim? Da li mogu nekako da tuzim doktora jer mi nije jasno izneo posledice punktiranja? Da li je imao neku alternativu ili je to morao da uradi?

Izvinjavam se na malo cudnom tonu ove poruke, ali ja sam JAKO nervozan i uznemiren trenutno...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: