Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kifoza (molim za pomoc)
PostPoslato: Ned Nov 13, 2011 7:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 13, 2011 7:28 pm
Postovi: 2
Zdravo,nov sam ovde pa mi treba malo pomoci oko svega..Imam 18 godina visok sam 180cm,negde od svoje 12 godine sam primetio da sam nekako povijen...nije me to preterano uplasilo...tako da nisam radio nista po tom pitanju..kada su mi roditelji to poceli primecivati resili su da pocnem da nosim pojas za ispravljanje ledja i ramena..kod doktora nisam isao,jer nismo smatrali to nikakvim deformitetom..medjutim evo napunih 18 godina situacija se znacajno pogorsala..(pojas sam nosio oko 2 meseca)
kada gledam svoj profil u ogledalu vidim sledece: vrat mi je pognut napred,ramena dosta uvucena unapred...i kicma je povijena pod uglom od nekih 20 stepeni..mozda i vise..sad sledi ono sto me jos vise muci...kada se ispravim,koliko god pokusavao ramena su mi i dalje uvucena,nekako su lopatice i dalje uvucene,a grudi izrazeno izbacene napred...pa se uplasim jer izgleda stvarno cudno..skoro ceo grudni kos mi je izbacen kada se ispravim...tako da nzm sta da radim...profesor fizickog vaspitanja mi je rekao da se 1000 % radi o nekakvoj kifozi...i dao mi je knjigu sa vezbama za to...mozda sam malo i pretarao sam opisom jer sam uplasen...ali nadam se da ste me razumeli..mnogo bi mi znacilo vase misljenje na sve ovo...da li znate konkretno sta je u pitanju...da li je nesto strasno ili ne...da li se lako moze ispraviti.. ili ne..i sta uopste da radim?? unapred hvala... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kifoza (molim za pomoc)
PostPoslato: Uto Nov 15, 2011 4:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Bez panike i bilo kakvog straha, knjizicu u ruke i kod fizijatra u svom domu zdravlja, bicete upuceni na vezbe u dz gde ce vas terapeuti obuciti vezbama za jacanje misica ledja, ciljano, a ne bilo koje vezbe, i te vezbe cete posle raditi i kod kuce bar 2 puta dnevno.

Mladi ste i sto pre pochnete sa pravilnim vezbama pre cete postici normalan stav tela!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kifoza (molim za pomoc)
PostPoslato: Uto Nov 15, 2011 11:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 13, 2011 7:28 pm
Postovi: 2
Hvala na odgovoru...poslusacu vase savete :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 74 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: