Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Skolioza i otezano disanje!!!!
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 4:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 30, 2008 12:18 am
Postovi: 49
Inace imam 23 godine. Pre mozda 2 godine primetila sam blagu zakrivljenost kicmenog stuba. Nisam imala nikakve vece probleme, osim jacih bolova misica u predelu ledja.

Nedugo zatim odjednom sam pocela otezano da disem, kao da nemam dovoljno kiseonika, ne mogu uhvatiti dah do kraja, zevnuti, nista. Mislila sam da je nesto banalno i da ce proci, ali bivalo je sve gore i intenzivnije, da sam i nocu jako tesko mogla zaspati. Otisla sam kod lekara opste prakse, i doktorka je odmah pogledala kicmu i rekla da je verovatno problem prave u skolioza i kifoza.
Zatim sam posetila fizijatra, koji je formalno pogledao ledja i uputio me na 10 dana fizikalne terapije. U medjuvremenu, otezano disanje je prestalo samo od sebe, pre terapije...

Par meseci posle, ledja su opet jako pocela da me bole, u predelu krivljenja najvise ( inace, konstantno sam se bavila nekim sportom, isla na pilates, povremeno plivanje ). Svi su mi preporucili da odem na Banjicu.

Zakazala sam i na pregled cekala nepuna 3 meseca. Nije mi bilo tesko cekati, jer sam se nadala da cu napokon resiti problem. Cak nije bitno ni to sto sam imala zakazan pregled u 10h, a na red dosla u 13:30. Sve to ne bi bilo tako strasno da doktor Basara ( za koga su mi inace rekli da je veliki strucnjak ) nije zurio negde i da je malo manje pricao na mobilni dok je razgovarao sa mnom. Zapravo, bolje reci, sestra je razgovarala sa mnom. Na kraju me on samo pogledao i rekao : "Ah sine, ne brini, svi mi imamo skoliozu, nije to nista strasno, malo plivuckaj, radi vezbice i bice to super!"!!!!
A ja dosla sa nevidjenim bolovima! Otisla sam kuci razocarana nemarom.....

Od tada jednostavno ne znam kome da se obratim. Pre par dana opet se pojavilo otezano disanje, intezivnije nego do sada. Otisla sam u Hitnu, jer nikako nisam mogla udahnuti vazduh, zaista strasan osecaj.
Tu su mi izmerili kolicinu kiseonika u plucima, uradili EKG, proverili pluca, pritisak i SVE je bilo u redu. Na kraju pogledaju ledja i konstatuju da verovatno skolioza pravi problem, ali i da za svaki slucaj kontrolisem hormone stitne zlezde.

Otezano disanje evo i dalje traje, kad bas vise ne mogu, popijem tabletu za smirenje, tako su rekli i doktori u Hitnoj, i to bar malo uspori sve...

Nadam se da ce se naci neko da mi kaze kod kog doktora, u koju kliniku bih trebala otici! Samo mi je bitno da neko zaista obrati paznju na moj problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skolioza i otezano disanje!!!!
PostPoslato: Pet Sep 25, 2009 3:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Koja je skolioza u pitanju i kolika je krivina, ima li kompenzatone skolioze? Niste nishta pomenuli!

Ovo o chemu prichate pre bi po meni lichilo na blagi napad anksioznosti, zato su vam i dati sedativi, ako se od njih povuche ova tegoba onda se obratite nekom fizioterapeutu da vas obuchi vezbama disanja i relaxacije koje MORATE da znate i svakodnevno primenjujete ako vec imate skoliozu!

Relaxacija i poboljshanje plucne ventilacije vam ne mogu odmoci!

Hormone isto tako ne bi bilo loshe da proverite.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skolioza i otezano disanje!!!!
PostPoslato: Pet Sep 25, 2009 9:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 30, 2008 12:18 am
Postovi: 49
Upravo o tome se i radi, jer ja ne znam nista o svojoj skoliozi, osim onoga sto mi je rekla lekarka opste prakse, da zakrivljenje nije malo i da vremenom moze praviti problem sa disanjem. A lekar kod koga sam isla nije imao vremena da vidi u cemu je problem, pa ni da me saslusa.

Glavno pitanje u celoj prici je kome se obratiti?
Nasla sam na netu neku ordinaciju Vrat i ledja, pa ako ne dobijem neku preporuku, otici cu tamo.

A sedativ su mi dali samo kako bi videli da li otezano disanje prestaje, medjutim nije pomoglo, kao sto sam rekla, a i sve to je vec duze vreme praceno jakim bolom u ledjima. Nisu mi prepisali nista slicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skolioza i otezano disanje!!!!
PostPoslato: Sub Sep 26, 2009 12:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
nema potrebe da idete privatno kod nekoga, obratite se fizijatru u svom domu zdravlja, trazite da vam se prepishu terapije i vezbe u sokobanjskoj i zakazite termine.

Tamo cete dobiti sve savete i vezbe koje morate da radite.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skolioza i otezano disanje!!!!
PostPoslato: Sub Sep 26, 2009 11:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 30, 2008 12:18 am
Postovi: 49
Nasla sam resenje :wink:

Nakon fizijatra u Domu zdravlja (kod koga sam zimus isla i dobila smesnu terapiju koja nista nije pomogla), doktora na Banjici i ostalog lutanja, napokon sam nasla doktorku koja je postavila pravu dijagnozu (problemi sa disanjem i bolovi cak i nisu vezani za skoliozu, vec je veliki problem u vratnom delu, pomerenim prsljenovima i zgrcenim misicima :roll: ).
U svakom slucaju, propisala mi je kineziterapiju i terapiju laserom, i tek nakon opustanja misica smem ici na yogu ili pilates za jacanje istih.

A svi ovi prethodni "strucnjaci" su me slali na fizikalnu terapiju, pilates, plivanje, i to je samo pogorsavalo moje stanje, posto su misici bili u velikom grcu i svaka vezba ih je samo dodatno stezala, sto je situaciju cinilo sve gorom i komplikovanijom.

Rec je o ordinaciji Ledja i vrat, u Juznom Bulevaru. Doktorka je tako pristupacna i prirodna, a ne kao vecina nadmenih lekara. U svakom slucaju toplo preporucujem, javicu rezultate terapije :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skolioza i otezano disanje!!!!
PostPoslato: Pon Sep 28, 2009 2:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Da li stvarno otezano disanje moze da se javi zbog spazma misica i ostecene kicme?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skolioza i otezano disanje!!!!
PostPoslato: Pon Sep 28, 2009 10:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 30, 2008 12:18 am
Postovi: 49
Doktorka mi je rekla da je, izmedju ostalog, doslo do pomeranja nekoliko prsljenova, i to je moglo da uslovi pritiskanje nekih zivaca, sto dovodi do otezanog disanja.
Smatram da je svaki problem individualan i da se uvek nadje neki razlicit faktor koji uslovi drugaciju reakciju organizma, tako da je najbolje resenje odlazak kod lekara.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 89 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: