Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nagon povraćanja
PostPoslato: Čet Dec 27, 2012 10:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 27, 2012 10:02 am
Postovi: 1
Poštovani,
ne želim da stvaram problem s ovim ukoliko je ovakva tema negdje otvorena, ali evo muka me natjerala da Vas pitam sljedeće: Imam kćerku 6 godine. Ima izražen osjećaj gađenja. Kada pere zubiće malo malo joj se povraća. Nekada čim uzme hranu počne joj se vraćati ili čak i povrati to što je unijela u usta. Jednom su u školi rekli kako je čim je uzela kašiku supe to i povratila ali ništa više. I da je popila čaj i normalno nastavila da jede drugo jelo. Da li je moguće da joj se ta supa zgadila? Da li se tu krije nešto više? Moram napomenuti da ona nije neuhranjeno dijete. naime ona ima 35 kg. Malo je gojazna i to joj naglašavamo i ne dozvoljavamo da jede mnogo a naveče ne smije ništa sem voća. Jedno jutro je željela kroasan. Kupila joj i ona samo zalogaj uzela i krenulo joj na povraćanje. Ali ona kaže da joj se taj kroasan nije dopao i da ga odložim u torbu. Kasnije mi saopštava da ga je pojela. Toliko sam zbunjena da ne znam šta je u pitanju? Da li je to znak nekakve bolesti ili ne? Pomozite molim Vas!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nagon povraćanja
PostPoslato: Pon Dec 31, 2012 5:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Било би добро да одете код психолога али без детета. Лако може да се деси да је узрок проблема дететов протест због нечега или неке ситуације у кући.

С обзиром да је дете веома мало, није оно криво што је гојазно. За то су одговорни родитељи. Размислите о томе док није постало касно.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nagon povraćanja
PostPoslato: Sub Jan 05, 2013 11:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Postovana,
u nedostatku odgovora od nekog merodavnog, mogu samo da vam odgovorim kao majka, i kao neko ko se bavi decom, radom sa njima i pomalo njihovom psihom.
Ako razlog nije fizicke prirode, mozda ima nesto i u vasim recima detetu "Malo je gojazna i to joj naglašavamo".
Svakako se obratite pedijatru i psihologu, i ne zamerite mi na iskrenosti, zelim samo da pomognem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: