Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Osip ili nesto drugo
PostPoslato: Ned Mar 29, 2009 3:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
U sredu je moja 22-to mesecna cerka dobila temperaturu. Uglavnom se kretala oko 39C, a spadala je samo kada sam joj stavljala Paracetamol cepice.
U cetvrtak smo bili kod lekara. Dr ju je pregledala i rekla da je verovatno neka prehlada, ali smo za svaki slucaj dali i mokracu na analizu (pre par meseci je imala urinarnu infekciju koja se isto tako manifestovala visokom temperaturom).
Nalaz urina je bio ok jedino su leukociti bili 8-10 sto nam je receno da je nesto vise od prosecnog.
na stomaku joj se pojavio jos pre dva tri dana laki osip koji je posle toga skoro nestao. Danas se pojavio isto osip po licu a i taj po stomacicu je ponovo tu. Izleda kao sitne bubuljicice ali nije puno crven....
Razmisljam da li su to male boginje (ovcije smo prelezali prosle godine u ovo vreme) ili nesto drugo. Jezik je ok, pa bih rekla da nije sarlah.
Temperatura je skroz prosla, jedino sto je dete vec danima jako nervozno i hoce samo kod mene. Imate li neku ideju sta bi to moglo da bude (ici cemo sutra kod lekara, ali sad me to izjeda....)
Izludjuje me sto se to dogadja uvek kad dodjemo kod mojih u BGD. Umesto odmora uvek imam samo stres....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osip ili nesto drugo
PostPoslato: Ned Mar 29, 2009 5:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Dea je napisao:
Izludjuje me sto se to dogadja uvek kad dodjemo kod mojih u BGD. Umesto odmora uvek imam samo stres....

Dogadja se uvek neki problem kada dodjete ili konkretno uvek se javi osip?
Ocekujem(mada nije pravilo) da bi uz boginje isla i neka temperatura.
Ne znam,svakako neka dr vidi mada mislim da je pre neka alergija.
Voda,prasak kojim perete ves...jeste li razmisljali u tom pravcu?

_________________
Kad te zovem, čuj me, Bože, pravdo moja! u tjeskobi daj mi prostor; smiluj se na me i usliši molitvu moju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 29, 2009 6:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa imala je temperaturu par dana. Osip nije jak i najvise se vidi na licu. Prvo sam pomislila na prasak tj. neku alergiju. Neki prijatelji rekose da postoji i nesto sto se zove roseola infantum. No koliko sam videla i tu je osip mnogo jaci.
Ma ne desava nam se svaki put da ima osip, nego je prosle godine pokupila ovde Ovcije boginje, sad rekoh ako su male...bas imamo "srece"....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 29, 2009 6:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
U svakom slucaju,ne moze se pricati napamet.Moze biti i jedno i drugo,najbolje je da lekar pogleda..U medjuvremenu puno tecnosti,lagana hrana,lagana,pamucna odeca,optimalna temperatura vazduha..No to vec sve sigurno znate!Pozzz
PS Neka Vam to ne pokvari odmor skroz :) :wink: :)

_________________
Kad te zovem, čuj me, Bože, pravdo moja! u tjeskobi daj mi prostor; smiluj se na me i usliši molitvu moju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 29, 2009 7:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Hvala na odgovoru, u pravu ste to jedino lekar moze da utvrdi.
Ma od odmora nema nista, ovo je za mene (uz to jos i Kronovca pa necu pisati kako ovo utice na moj stomak) previse stresa. Brine me to njeno zaista neuobicajno ponasanje (plakanje non stop, besnjenje, nemirno spavanje).Iako vec komunicira sa mnom, ne mogu da izvucem iz nje sta joj smeta i da li je nesto boli....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 30, 2009 5:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Dea,jeste li bili kod pedijatra?

_________________
Kad te zovem, čuj me, Bože, pravdo moja! u tjeskobi daj mi prostor; smiluj se na me i usliši molitvu moju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 30, 2009 6:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Da bili smo. Kaze da je to osip od virusa. Pregledala joj je i usi i grlo, koje je blago crveno. Nadamo se da je sa ovim osipom za par dana gotovo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 30, 2009 7:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Bas mi je drago da je sve ok.Pozzz

_________________
Kad te zovem, čuj me, Bože, pravdo moja! u tjeskobi daj mi prostor; smiluj se na me i usliši molitvu moju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: