Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: vakcina i narkoza
PostPoslato: Uto Avg 07, 2007 6:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Moja beba treba prekosutra da primi prvu vakcinu (9 nedelja). Ovde u Nemackoj je to 6 u 1 vakcina protiv difterije, tetanusa, velikog kaslja, hepatitisa B, decije paralize, i jos neke hemofilus influence tip B.
S obzirom da je za 4 nedelje ceka operacija kuka, ortoped nam je rekao da proverimo sa decijim lekarom, da li ce biti problema ako beba primi vakcinu, pa je onda stave u narkozu 4 nedelje kasnije.
Lekar je rekao nema problema, ali naravno, (sad zvucim verovatno kao vecina majki) ja polazim od cinjenice da to ipak nije njegovo dete.
Ima li nekog ko bi mi odgovorio, da li posle primanja vakcine imuni sistem moze za 4 nedelje da se vrati u normalu i izbori se sa narkozom, ili s obzirom da primanje vakcina nije obavezno, ovaj poduhvat ostavim za period posle operacije i oporavka s obzirom da je potrebna i revakcinacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 07, 2007 6:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Ja se stvarno ne razumem ali odgovoriću ti kao majka onako kako bih se ja odlučila.

Odložila bih vakcinu i usresredila se na predstojeću operaciju da joj ojačam imunitet, da lepo ručka a kad sve prođe i dete se oporavi, i prođe mesec dana bez problema, infekcija, otišla bih da joj uradim krvnu sliku, odvela bih je u savetovalište kod lekara da potvrdi da je potpuno zdrava i onda pravac vakcina!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 07, 2007 10:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Moj sin je tri dana nakon primljene vakcine-Di-te-per i Polio u Tiršovoj operisan zbog uklještene kile. Tada je bio star dva meseca. Mislim da vakcina i narkoza nisu kontraindikovane čim operišu i u tim situacijama.
Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 1:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 04, 2007 7:35 pm
Postovi: 32
Citiraj:
Ima li nekog ko bi mi odgovorio, da li posle primanja vakcine imuni sistem moze za 4 nedelje da se vrati u normalu i izbori se sa narkozom, ili s obzirom da primanje vakcina nije obavezno, ovaj poduhvat ostavim za period posle operacije i oporavka s obzirom da je potrebna i revakcinacija?


Bez ikakve namere da zvucim paranoidno ili panicno, ali prirodni imuni sistem se posle vakcine nikada ne vraca u svoje izvorno, originalno stanje. Samim cinom vakcinisanja narusava se pravi prirodni imunitet.
Kao roditelj bi trebalo da doneses informisanu odluku po pitanju vakcina (ipak je tvoje dete u pitanju), da zaista saznas celu pricu o vakcinama, tacnije one delove koje doktori izbegavaju da spominju.
Za pocetak bi mogla da se raspitas o sastavu vakcina, sta se sve nalazi u njima. Kada dodje do tih informacija, normalan, zdravomisleci roditelj ne moze a da se ne zapita zbog cega se sve to nalazi u vakcinama.
Fora sa vakcinama je u sledecem - putem njih se ubacuju telu potpuno strane supstance i telo navodno na taj nacin gradi odbrambeni mehanizam. Ono sto vecina alopata ne zna ili ne zeli da kaze ili zaboravi da kaze, je cinjenica da je za pravilan rad imunog sistema neophodan potpuni inflamatorni odgovor tela, a posto se vakcinom ubacuju male kolicine virusa, telo podize odgovor imunog sistema u meri kojoj je potrebno, a ne u meri kojoj bi zaista trebalo, i tako dolazi do zbunjivanja imunog sistema, odnosno njegovog kasnijeg nepravilnog rada.

Mozes slobodno i da proveris cinjenicu da su u Nemackoj prestali jos 1975-te sa obaveznim vakcinisanjem protiv velikog kaslja. Danas se samo 10% dece u Nemackoj vakcinise protiv velikog kaslja, jer je cinjenica da su veliki kasalj dobijala samo deca koja su bila vakcinisana.
Male boginje se danas srecu samo kod dece koja su vakcinisana protiv istih.

I ja sam roditelj, ali sam se borio protiv vakcinisanja, naravno i dalje cu, jer mom detetu predstoji jos, potpuno nepotrebnih, vakcina.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 50 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: