Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nagli skok pritiska i ubrzani puls
PostPoslato: Sre Okt 25, 2006 9:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 25, 2006 9:23 am
Postovi: 23
Pozdrav svima,
Imam 33god. i od pre 2 godine se lecim od hipertireoze. Lecenje uglavnom tece tako sto 8-9 meseci pijem Tiastat i Propranolol, i kada se hormoni ustale neko vreme, terapija se prekida, ali posle 5-6 meseci od prekida, ponovo se javljaju simptomi hipertireoze, pa sve u krug... Trenutno su hormoni T3 i T4 ponovo nesto poviseni, ne puno, a TSH je jako smanjen 0,004.
Ono sto me sada brine jeste to sto mi se desava da iz cista mira, najcesce kada sedim, osetim neku nelagodnost i pritisak u grudima i u predelu vrata, a onda i cudan osecaj u glavi. Kada u tom momentu izmerim pritisak, on bude oko 140/90, a puls ode na 100 i osecam jake palpitacije, a onda bukvalno za 1-2min. padne na 115/75 ili manje, sto je inace moj normalni pritisak. U tim trenucima mi srce strasno jako lupa, a osecam i preskakanje, jako je neprijatno. To mi se desavalo i ranije, ali recimo jedanput u 2 meseca, a sada je to mnogo cesce i duze traje. Ja inace normalno imam nizi pritisak (oko 110/70), i osetim nelagodnost cak i kada je pritisak tek malo iznad 120. U tim trenucima ja obicno popijem Bromazepam 1,5mg, ali ne znam koliko to ima smisla, kada mi se stanje normalizuje vec posle nekoliko minuta, a lek naravno ne stigne da dalejuje za to kratko vreme.
Kada sam doktorici opisala to sto osecam, ona kaze da je to verovatno zbog hormona stitaste... Koliko sam ja citala o hipertireozi, nigde nisam procitala da su ovakvi nagli skokovi pritiska karakteristicni za ovo stanje. Da li neko ima slicno iskustvo, i sta bi to moglo da bude?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 25, 2006 5:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Malo ste se "poigrali" beta-blokatorom, propranololom, ne uzima se on tako, a Vasa hipertireoza je verovatno u sklopu tireoiditisa. Hipertenzija moze da bude posledica straha od tahikardije... Za takve osobe kao sto ste Vi najbolje je resenje operacija stitne zlezde, jer cete se ovako muciti jos godinama. Postoji i opcija radioaktivne ablacije zlezde, ali se nesto ne radi kod nas u poslednje vreme koliko bi trebalo. O dijagnozama kao sto su feohromocitom, distonija neurovegetativa, panic attack sindrom, miokarditis, arteristisi... itd. necemo pricati.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 25, 2006 6:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
ema, kod mene je isto stanje, sa tom razlikom sto ja ne pijem nikakve lekove, a T3 i T4 su mi u normali a TSH i je iznad gornje granice!! Meni se ne desava iskljucivo kada sedim, desi se i kada seta, stojim, radim nesto, najgore je sto se desi iznenada i jako je ruzan osecaj tog zaglusenja u glavi! :cry: Traje samo par trenutaka, ali je kao da mi je glava u nekom vakuumu.


Ne znam sta bih ti pametno rekla, ja se ne predajem, kako stvari stoje, opet cu krenuti u detaljna ispitivanja, jer je pocelo nest cesce u zadnje vreme da mi se desava, a ne mogu vise to da podnesem. Najteze mi padaju te varijacije pritiska, ubrzani puls i to sto se nakon svega toga tresem, a kada se potpuno smirim, onda krene lavina suza iz mene!!

Prelistaj teme, vec smo dosta pisali o slicnim simptomima i problemima!!


Sve najbolje, Majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 27, 2006 10:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 25, 2006 9:23 am
Postovi: 23
Kako to mislite "poigrali" sa beta-blokatorom? Ja ga nisam uzimala na svoju ruku, cak mi je doktorica rekla da ga uzimam po potrebi, kada osetim takve simptome?!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 28, 2006 11:03 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Mislim na "pulsno" uzimanje po nekoliko meseci, a onda prekidanje, zavisno od simptoma od strane stitne zlezde. Beta blokatori se ILI PIJU REDOVNO, ILI SE NE PIJU UOPSTE. Ne krivim Vas, nego se malo cudim lekaru koji nije svestan ovoga... Beta-blokator po potrebi????

Zato je moj savet da se ta iregularno aktivna stitna zlezda sto pre sanira definitivno, a to podrazumeva uglavnom njenu operaciju.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 28, 2006 7:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 25, 2006 9:23 am
Postovi: 23
Da, i ja bih najradije da trajno resim svoj problem sa stitastom, medjutim doktorica kaze da jos uvek nema indikacija za operaciju, jer sama zlezda nije uvecana, a za terapiju radioaktivnim jodom sam jos uvek mlada...
Sto se propranolola tice, da li predlazete da prkinem sa njim, ili da ga stalno pijem, ili da odem na pregled kod kardiologa? Ja inace uzimam po 1/4 do 1/2 tablete dnevno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 29, 2006 12:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Propranolol ili stalno, ili nikako. A lekara pitajte kada misli (dokle misli) da se tako mucite? Da Vam, prodje mladost u lecenju, a na kraju ipak operacija???

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: