Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Blok lijeve grane srca
PostPoslato: Sre Avg 28, 2013 1:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 28, 2013 1:13 pm
Postovi: 34
Pozdrav svima,vjerovatno već ima ovo pitanje postavljeno koristio sam tražilicu probao naći međutim nisam našao pa ću pitati ako mogu,nedavno sam radio EKG srca i ostale nalaze jer ponekad sam osjećao pritisak u sredini grudnog koša koji bi nakon nekog vremena nestalo,pa sam vadio nalaze gdje su mi rekli da nisam anemičan,i radio sam EKG gdje mi je doktorica rekla da mi je EKG uredan ali sam vidio da piše sad ako nisam pogrešno napisao "Left Branch Blocked" sad neznam je li to blokada lijeve grane srca može li mi netko objasniti koliko je to opasno doktorica mi nije ništa oko toga spomenula,samo da navedem ovo prije 15-ak dana sam radio fizički posao gdje mi je nakon dva energetska pića došlo slabo,mjerio sam tlak i otkucaji srca su mi bili 112 od tada osjećam kao ubrzan rad srca,možda se ovo čini glupo što pišem ali volio bi ako ima itko kakav savjet ili odgovor bio bi zahvalan.

_________________
Centar za srce BH Tuzla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Blok lijeve grane srca
PostPoslato: Sre Avg 28, 2013 3:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
Za dijagnoze su generalno zaduženi lekari,a ne kompjuteri.Dakle,ako vam lekar nije rekao ništa o bloku leve grane,zaboravite na ono što ste pročitali na ekg dijagramu.
Inače,blok leve grane jeste poremećaj u srčanom ritmu koji se manifestuje zakasnelim kontrakcijama leve komore u odnosu na desnu komoru.Uzroci mogu biti mnogobrojni,od aortne stenoze do nekih formi kardiomiopatije.
Tahikardija koju ste osetili nakon konzumacije energetskih napitaka posve je normalna reakcija,uzevši u obzir sastav(štetni)istih.Drži te se podalje ovih napitaka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Blok lijeve grane srca
PostPoslato: Sre Avg 28, 2013 3:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 28, 2013 1:13 pm
Postovi: 34
Hvala na odgovoru,zaboravio sam navesti da imam 19 godina ma da to manje više sada nije bitno razlog zašto pitam jer sam htjeo i drugo mišljenje s obzirom i da ljekari ponekad imaju propuste,dakle da se ne brinem oko toga može li to s vremenom prozročiti šta drugo ?

_________________
Centar za srce BH Tuzla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Blok lijeve grane srca
PostPoslato: Sre Avg 28, 2013 3:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
Zaboravite na blok leve grane i na moguće posledice.Nijedan lekar ne bi mogao da previdi blok leve grane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Blok lijeve grane srca
PostPoslato: Čet Avg 29, 2013 10:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 28, 2013 1:13 pm
Postovi: 34
Kako mislite to je nešto što ni jedan ljekar ne lječi,ili daljni ishod te blokade se ne bi mogao predivjeti u slučaju nečeg drugog da je to ta blokada izazvala ? znam da mi pitanja nisu baš na mjestu ali volim pitati,hvala na odgovorima.

_________________
Centar za srce BH Tuzla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Blok lijeve grane srca
PostPoslato: Čet Avg 29, 2013 11:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
Mislim da bi svaki lekar na osnovu ekg-a mogao da vidi da se radi o bloku leve grane.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 74 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: