Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da li je virus ili...
PostPoslato: Čet Sep 25, 2008 5:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 9:46 pm
Postovi: 73
Zanima me Vase misljenje,naime vec mesec dana imam temperaturu 37.1-37.4. Bila sam u Beogradu na kontrolu radili mi ultra zvuk srca,posto su profesori bili na kongresu nekom pogledali me neki mlad doktor i med.sestra.Pitali me na sta se zalim ja rekla na bolove u levoj plecki i bolove u grudima oni nesto porkomentarisali kao ne svdja im se nesto i kao mitr.regurgitacija im se cini da je veca od 1+ mladi doktor odlucio da mi napise izvestaj isti kao od prosle godine i rekao mi da se cuvam i ujedno na kraju izvestaja napisao prevencija infektivnog endokarditisa u rizicnim stanjima.Sve to ostane tako ja nastavim sa terapijom 2*1 izopamil.al meni pocnu konstantno bolovi u grudima kao i glavobolje i mucnine i malaksalost.Ja se vratim kuci i javim se posle dve nedelje mom infektologu a prvo odem do ocnog lekara jer sam imala uzasne glavobolje oci me bolele oni mi dali neku mast i kapi za oci i to stavljala nedelju dana.Javim se infektologu ona me pregleda napise da mi je crveno grlo, da mi malo poostreno disanje i da su mi zlezde velicine zrna kafe. Mene grlo uopste nije bolelo ,nista me nije bolelo sem zglobova i srca .Dala mi hemomicin i ispila sam dve kutije al i pored njega ja imala 37.4 i pila sam diklofenak duo i vitamine neke koje mi je ukljucila.Kaze da me zastiti.Ja ispijem sve to i javim se na kontrolu ona kaze da uradim analize neke,jer kako mi je rekla neki prvi ton kad mi je slusala srce je mnogo prenaglasen(ja ne znam sta to znaci) i uradila sam hormone stitne zlezde u redu su kao i krvna slika a nasli mi pesak i neke bakterije u urinu.Isla sam i kod ginekologa posto sam imala ciste neke al njih nema i kaze ginekolog da je sa njegove strane sve u redu.Sad cekam rezultate sa mikrobiologije al ja vec nedelju dana osecam nepravilan rad srca,zamaram se jako a osecam tu unutrasnju temperaturu prosto me slomi da ne mogu nista da radim i opet kazem nista me ne boli sem srca kao neki teret da imam u grudima.al meni nije sad jasno moram i to da napomenem,prekjuce su mi nasli bakterije i pesak u urinu a juce isto to radili kazu sve je u redu,nisu mi nista nasli.Al aj i to sve nekako al pitam se dal je moguce da imam bolove u grudima mesec dana i vrtoglavice i mucnine ponekad zbog tih bakterija.To mi je malo cudno,nelogicno mi je.Moram da napomenem da sam imala pre tri godine koksaki,citomegalo,esptebar i adenoviruse.Januara sam imala adenoviruse opet a kad sam ponovila analize maja meseca, moja doktorka mi kaze da se sve to smirilo i da su vrednosti male.Ja sam sad jako zbunjena i znam da treba covek biti jako pozitivan i jak psihicki da bi sve podneo ovo i trudim se mislim ne razmisljam o tome toliko al opet kad me slomi i nisam nizasta normalno da cu da se zapitam sta se desava sa mnom.Jel mislite da mi se navratio neki virus ili te bolove sto imam u grudima da je to od pre pa tako mora da bude.I danas kako sam krenula do grada tako je poceo bol u grudima i trajao je sve dok se nisam vratila kuci i nisam legla da se smiri malo srce.Zbog toga sto vise ni sama ne znam sta da radim pisem Vam sve ovo u nadi da cete mi nesto reci.
Hvala Vam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 25, 2008 8:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
ponovite ehokardiografski pregled, i po mogucstvu zaobidjite "mladog doktora". veoma je vazno da se vidi da li se menja ehokardiografski nalaz na valvuli! hitno na pregled!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 11:53 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 9:46 pm
Postovi: 73
Hvala Vam na odgovoru,mada imam jos jedno pitanje.Danas sam uzela rezultate sa mikrobiologije nemam bakterije u urinu al zato u sputumu su mi nasli streptokoke,pa me zanima jel one hoce da izazivaju tu temperaturu ,da zbog njih imam ta preskakanja i aritmije i da napadnu srcane zaliske?Inace bila sam do hitne pomoci ,posto imam bolove i dalje u predelu srca,uradili su mi ekg i uhvatili par preskoka al ostalo kazu da je ok.I jos nesto,ovo mi je isto jako bitno,onaj ko je alergican na penicilin jel ne sme longacef da prima?cula sam da ima nekih ukrstanja sa penicilinom pa se bojim da primam tako nesto,ne bih da prolazim opet kroz ono sto sam prosla pre par godina:(
Hvala Vam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 10:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 12:18 am
Postovi: 15
sve isti simptomi kao i kod mene... temperatura, stezanje u grudima, malaksalost, problemi sa ocima, masa bakterija u mokraci, pa kad odnesem na urinokulturu ne izoluju nista... dok mi nisu utvrdili titar na antititela koksaki b4 1:128. sada mi je bolje, titar na antitela b4 1:64, b3 1:64. ali i dalje imam problema sa srcem. jako je bitno da se javite dobrom kardiologu, jer meni u privatnoj ordinaciji nisu nasi postavili nikakvu dijanozu, a na bezaniskoj kosi mioperikarditis. takodje, analize na koksaki nikako ne raditi u privatnoj laboratoriji!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 27, 2008 3:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 9:46 pm
Postovi: 73
Ja sam uvek slala serum na Torlak i svih ovih godina titar mi je uvek bio koksaki cb1-cb5 1:16 maltene i da ga nema ,mada sam negde procitala da i tako mali titar nekom vise smeta nego onom ko imam visok.Ne znam dal bi mogla opet kroz to da prolazim :( kad ispijem ovu terapiju pitacu infektologa da posaljem serum opet ,mada je i ona sama rekla ako mi se nastavi temperatura (a nastavlja se)da to uradim.
Hvala na odgovoru,mislicu ipak pozitivno i nadam se da se nije neki od virusa navratio:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 29, 2008 1:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 6:15 pm
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
Molim pomoc u vezi sledecih rezultata sa torlaka u vezi koksaki virusa. Pise sledece: U serumu pacijenta nadjeno je prisustvo neutralisucih antitela za coxsackie viruse B1-B5 Serum: CB1 <1:16, CB2 1:16, CB3 1:32, CB4 1:64, CB5 1:64
Sta ovo znaci? Jesam li ga imao ili ga imam??


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: