Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: PRIMOLUT NOR 5
PostPoslato: Uto Feb 05, 2013 12:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2013 11:44 pm
Postovi: 7
Pozdrav svima :D
Zanima me da li je neko imao iskustva sa primolut nor 5 .
Dobila sam od svog ginekologa da pijem tri meseca od 16- og dana menstruacije kako bi se smanjila, jer je obilna .Prvi put kad sam popila bio je sok za organizam bilo mi je jako lose, al posle dva dana super. Popila sam kutiju od 20 tableta -dve dnevno i dobila sam tacno posle 28 dana tj. dva dana nakon prestanka koriscenja .Drugu kutiju sam pocela posle 16 dana sledece menstruacije.Pocela sam da pijem 16.01,zavrsila 26.01 i trebala da dobijem posle dva dana,jos uvek nisam dobila i brinem se da nije neki poremecaj , a zelim da ostanem trudna.Na ultrazvuku doktorka je rekla da mi je levi jajnik policistican.S obzirom da imam 22 godine to mi je bio prvi put kod ginekologa .Imala sam obican pregled i ultrazvuk.Inace u savetovaliste u koje idem su jako beobrazni,samo mi je prepisala lek i dala recept,nije se potrudila da mi objasni , nego sam nasla na interntu, nije mi rekla ni na kontrolu da idem. Tako da cu sad morati privatno, jer ne zelim vise da idem tamo.Brinem se i sto me svi pitaju da li sam radila neki test na hormone ,nisam!Mislim da mi je dala lek eto cisto da me skine sa dnevnog reda.Sutra cu uraditi test da vidim da li sam trudna,ali ako nisam ? ? ? :-? :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIMOLUT NOR 5
PostPoslato: Uto Feb 05, 2013 3:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Какво ти је гвожђе и хемоглобин у крви? Обилне менструације често хоће да се јаве као последица мањка гвожђа, што даље изазива додатни пад гвожђа - и тако у круг док срце не настрада.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIMOLUT NOR 5
PostPoslato: Čet Feb 07, 2013 11:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2013 11:44 pm
Postovi: 7
Gvozdje ok u granicama normale .Radila sam test pozitivan i posle par dana opet i pozitivan. Za dva dana idem kod lekara . E sad moze li primolut nor 5 da utice na plod ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIMOLUT NOR 5
PostPoslato: Pet Feb 08, 2013 9:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ниси читала упутство од лека?! Не сме да се узима у случају трудноће или сумње на трудноћу.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIMOLUT NOR 5
PostPoslato: Pet Feb 08, 2013 11:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ако којим случајем немаш упутство ево ти линкови:
- http://www.almp.hr/upl/lijekovi/SPC/UP- ... 02-122.pdf
- http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/UP- ... 02-122.pdf

Једно је упутство, а друго опис лека.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIMOLUT NOR 5
PostPoslato: Ned Maj 05, 2013 12:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 05, 2013 11:45 am
Postovi: 1
Caos ,Imam 25 god,nikad nisam dosad koristila ovaj lek ,ali sam ga prosle godine kupila snamerom da ga koristim.Sledeceg meseca hocu da odem kod decka na par dana,nije iz mog grada odakle ja dolazim,a treba da dobijem 5.juna.Planirali smo da pokusamo prosirenje porodice ,hocu da odlozim menstruaciju dok boravim tamo sad me zanima:Kako se pije ovaj lek, i da li ce mi smetati ako odlozim menstruaciju na par dana da zatrudnim ?Lek sam kupila sam mi samo Molim Vas objasnite koriscenje.Unapred zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIMOLUT NOR 5
PostPoslato: Ned Maj 05, 2013 1:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2013 11:44 pm
Postovi: 7
Nisam sigurna da smes da ga pijes na svoju ruku, bez saveta lekara. Ja sam pila od 16-og dana menstruacije, 10 dana i posle dva dana prestanka dobijem. Pila sam da mi ciklus bude redovan i da se menstruacija smanji,jer je obilna. a mislim da za odlaganje se pije drugacije . moja tetka je pila od 5 - og dana mens. jer ima problema sa cistama . Ja sam ga pila 2 meseca i ostala trudna , a nisam znala , na srecu nema uticaj na plod .To su hormonske tablete tako da neces imati problem da zatrudnis kada budes zelela. Trebala si da pitas u apoteci kako se pije , za svaku dijagnozu se pije drugacije . Takodje doktorka je htela da mi prepise kontraceptivne pilule za regulisanje ciklusa, ali posto sam htela da ostanem trudna prepisala mi je primolut nor 5 .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIMOLUT NOR 5
PostPoslato: Sub Jul 13, 2013 2:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 13, 2013 1:49 pm
Postovi: 3
Pozdrav za sve i unaprijed hvala na odgovorima!
Imam 33 godine i moji mjesecni ciklusi su obicno na 25 dana,medjutim proslog puta sam dobila na 20 dana. E sad,isla sam kod ginekologa na redovnu kontrolu prije 2-3 mjeseca i poslije pregleda zatrazila dr da mi prepise nesto za odlaganje menstruacije zbog puta. Prepisala mi je Primolut nor 5 ali mi nije rekla da ga ranije pocnem koristiti. Kupila sam tablete sa namjerom da ih pijem 3 dana pred pocetak menstruacije koja je trebala biti 4. ili 5.-og jula. Umjesto tad,dobila sam 30.06. Najgore je sto ne znam da li cu sad dobiti na 20 ili 25 dana. Putujem 11.08. i dobro bi bilo da ne dobijem narednih 10 dana. da li ce mi se menstruacija odloziti ako pocnem da pijem tablete dan pred dobijanje (pod pretpostavkom da dobijem 20.07.)? Ili da pocnem da ih pijem 17.07. ako mi je garancija da cu dobiti na 25 dana. I jos me nesto buni,u kutiji je 20 tableta,a cini mi se da mi je dr rekla da pijem jednu tabletu dnevno.Procitala sam uputstvo i tamo pise da se za odlaganje piju 2 do 3 tablete dnevno. Kako da postupim? Boze kako sam ovo zakomplikovala,nadam se da ce se neko od vas snaci sa ovim sto sam napisala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIMOLUT NOR 5
PostPoslato: Ned Jul 14, 2013 1:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2013 11:44 pm
Postovi: 7
Dva dana nakon sto prestanes da pijes,treba da dobijes. pijes 10 dana. posle toga ciklus je redovan,i trebalo bi da dobijes na 28 -30 dana. kako ti doktorka nije rekla kako treba da pijes lek ? Znaci dok pijes ne bi treba dobijes.ja sam pila od 16 dana m.10 danato je ukupno 26 dana i nakon prestanka ,dva dana , to je 28 tad i dobijm. E sad ja sam ga pila zbog neredovnog ciklusa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIMOLUT NOR 5
PostPoslato: Ned Jul 14, 2013 1:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 13, 2013 1:49 pm
Postovi: 3
Ok,nego da pijem jednu tabletu dnevno ili dvije? Cini mi se da je dr rekla jednu,pa me je zbunilo to sto u uputstvu pise 2 dnevno. Problem je sto sam proslog puta dobila na 20 dana i ne znam da li cu opet u tom vremenskom razmaku dobiti ili na 25 dana. Sad mi je 15.-ti dan od kako sam dobila. Mogu li poceti da ih pijem 18-og ili 20-og dana? I pise da se mogu piti do 10-14 dana. To bi mi bilo idealno ako je u redu da ih tako koristim.Znaci ako pocnem da ih pijem 17.07.(to mi je 18-ti dan) i pijem ih do 30.07. (14 dana ukupno),trebalo bi da dobijem 2.08. ,a na put idem 12.08. a vracam se 22.08. U tom periodu bih bila bez ciklusa. Moze li tako? Hvala na strpljenju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIMOLUT NOR 5
PostPoslato: Sre Jul 17, 2013 1:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 17, 2013 12:50 pm
Postovi: 4
aa_aca je napisao:
Ниси читала упутство од лека?! Не сме да се узима у случају трудноће или сумње на трудноћу.


ODLAGAWE PERIODE LEKOM: PRIMOLIT NOR5
Molim za hitno mišljenje i savet: Da li 19-godišnja devojka, bez sexualnog iskustva,
može ili sme da pije PRIMOLUT NOR u cilju odlaganja mesečne periode za 10 dana.
Naime, perioda treba da krene na dan polaska na more.
Dobila je savet apotekara, da počne da pije lek tri dana pred početak periode i tako bi je odložila taman koliko treba da bi mogla mirno da putuje i da se kupa.
Unapred hvala i srdačan pozdrav...:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIMOLUT NOR 5
PostPoslato: Sre Jul 17, 2013 1:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Мислим да је превише млада да би почела са коришћењем такве хемије.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIMOLUT NOR 5
PostPoslato: Sre Jul 17, 2013 5:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 17, 2013 12:50 pm
Postovi: 4
aa_aca je napisao:
Мислим да је превише млада да би почела са коришћењем такве хемије.


Blagodarim na brzom odgovoru...
Pitam se kako roditelj da izađe na kraj sa detetom. društvo čini svoje a posle kuku lele majko.
Evo odgovora 19-to godišnjakinje:
"dobro bre radmila
devojka mladja od mene ima dete
ajde molim te
da mi propadnu pare i more"

Ostala sam bez reči...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIMOLUT NOR 5
PostPoslato: Čet Jul 18, 2013 10:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Зашто си остала без речи? Реци јој да и млађе девојке умиру од карцинома.

Сада ти не вреди да се секираш. Време за васпитање је било до шесте године живота и онда гланцања још десетак година. Сада више не вреди да се трудиш.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIMOLUT NOR 5
PostPoslato: Pet Jul 19, 2013 3:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 17, 2013 12:50 pm
Postovi: 4
aa_aca je napisao:
Зашто си остала без речи? Реци јој да и млађе девојке умиру од карцинома.

Сада ти не вреди да се секираш. Време за васпитање је било до шесте године живота и онда гланцања још десетак година. Сада више не вреди да се трудиш.


До 18. године није било проблема. Васпитана је и упућена са медицинско-здравствене стране. Одличан и примеран ђак и сада студент.
Мислим да превише часописи и штампа рекламирају све и свашта. Па онда се појави на Тв-у нека девојка и почне да сипа: успела да затегне тело, како је одложила периоду због такмичења у пливању и свашта још.
Е сад, треба сачувати бистру главу, јер од силног пробања, може се изродити свашта. Времена су болесна и тешка.
Благодарим на посвећеном времену, да сте живи и здрави...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 267 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: