Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Rh faktor
PostPoslato: Pon Apr 27, 2009 12:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 27, 2009 11:54 am
Postovi: 2
Pozdrav svima
Ja sam nova ovde, pratim teme na ovom forumu relativno cesto! I stvarno ima bas korisnih saveta.
E pa tako i mene sada zanima jedna stvar: ja sam Rh-, a moj partner je Rh+, i u koliko bi doslo do trudnoce da li bi se smeo izvrsiti abortus bez posledica? Posto sam nesto cula da u koliko je majka Rh- ne bi se smeo izvrsiti abortus jer posle toga zena ne bi ponovo mogla ostati trudna? Da li je to stvarno tacno?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 27, 2009 12:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Ukoliko bi doslo do zeljene trudnoce, potrebno je da to naglasite doktoru, mada mislim da oni automatski rade analizu na antitela, kad je majka negativna. i prilikom porodjaja dobicete rogam, i to je sve.

a do nezeljene trudnoce ne moze da dodje, ukoliko koristite kontracepciju i vodite racuna, pa mi je glupo da vam to naglasavam, to i sami znate.

pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rh faktor
PostPoslato: Uto Apr 28, 2009 7:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Bucketa je napisao:
Pozdrav svima
Ja sam nova ovde, pratim teme na ovom forumu relativno cesto! I stvarno ima bas korisnih saveta.
E pa tako i mene sada zanima jedna stvar: ja sam Rh-, a moj partner je Rh+, i u koliko bi doslo do trudnoce da li bi se smeo izvrsiti abortus bez posledica? Posto sam nesto cula da u koliko je majka Rh- ne bi se smeo izvrsiti abortus jer posle toga zena ne bi ponovo mogla ostati trudna? Da li je to stvarno tacno?

Hvala


Abortus, porođaj, spontani... sve se to računa kao prekid trudnoće. Kod žena koje su Rh-, a partner Rh+ (ili nepoznat) POSLE SVAKOG PREKIDA TRUDNOĆE OBAVEZNO U ROKU OD 72H SE PRIMA ROGAM.
Ukoliko već ne planiraš trudnoću, NEMOJ NIKAKO DA SE IGRAŠ SA ABORTUSOM (to nije preporučljivo ni da si Rh+), koristi druge metode kontracepcije: kondom (najbolje), pilule, dijafragmu, gelove, ... NIKAKO PRIRODNE METODE (tu se najlakše "omakne").
Detaljnije imaš na podforumu Laboratorijske dijagnostike -> Nasleđivanje krvnih grupa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 28, 2009 10:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 27, 2009 11:54 am
Postovi: 2
OK.
Hvala vam puno na informacijama...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 254 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: