Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dvoroga materica (spontani u 3 mesecu)
PostPoslato: Sre Okt 08, 2008 8:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 21, 2008 2:47 pm
Postovi: 223
Lokacija: VaLtUr
13. maja ove godine imala sam spontani u trecem mesecu trudnoce. Kada su mi radili ultrazvuk pitali su me da li sam imala neki virus skorije (jesam-obican i blagi grip) i nakon toga mi rekli da je to uzrok spontanog. Medjutim ono sto mene mesecima muci je i to sto je doktor rekao nacelnici ginekologije, koja je prisustvovala, da imam blago dvorogu matericu. Znam sta je to, ali me takodje muci da li to ima veze sa mojom sledecom trudnocom, zapravo da li i za tako blago dvorogu matericu postoji rizik spontanog ili ne?
Doktor kaze, nemoj da brinos ako se ponovo desi sa drugom trudnocom radicemo sve analize :o . Nisam to zelela da cekam pa sam uradila bakterioloske i virusne analize na miko, ureaplazmu i hlamidiju i sve je u redu. E sad je pitanje da li bi trebalo da se pozabavim i analizama oko dvoroge materice ili da kako doktor kaze prepustim slucaju :-? ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 08, 2008 10:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Mislim da je problem dvoroge materice,čisto anatomski.Znači rizičnije je ako postoji septum,tj.pregrada.Ako tebi nisu relki za tu pregradu,znači da je nema,i verovatno ti nije materica preterano dvoroga ,tako da ne moraš zbog toga da brineš.Moja drugarica isto ima dvorogu matericu,što nije ni znala nego je saznala kad je ostala u drugom stanju.Ona ima i septum,ali je super podnela trudnoću bez ikakvih rizika i rodila zdravog dečaka.Verovatno je uzrok spontanog bio neki virus u tom prvom periodu koji je najrizičniji za plod,to se jako često dešava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 08, 2008 10:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 21, 2008 2:47 pm
Postovi: 223
Lokacija: VaLtUr
Da....znam za septum, znam i da je velika razlika izmedju septuma i obicne materice sa sva roga. Kazu da ako je dosta dvoroga trudnoca se odvija u jednom delu :-? . Ma i ja kontam da nije nista strasno cim nisu bas puno dali tome znacaja. Elem, ne bih ja bila ja kad ne bih brinula za svaku sitnicu ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 122 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: