Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: inderal
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 11, 2007 1:43 pm
Postovi: 3
Lokacija: beograd
Molim Vas da mi pomognete.
Pijem Inderal tablete 1/4 dnevno.Trudna sam oko 12 nedelja.
Moj ginekolog mi je rekao da mogu slobodno da ih pijem,ali u uputstvu pise da su stetne po fetus i po dete koje se doji :o cak sam nasla i na nekom stranom sajtu da je lek stetan.
Sta da radim? U velikoj sam panici i treba mi hitno neki odgovor.
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 9:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
A zasto Vi to pijete?

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 13, 2007 3:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 02, 2006 9:32 am
Postovi: 150
Lokacija: Beograd
Prof Dr Darko Plecas sa GAK Visegradska je izdao knjigu LEKOVI U TRUDNOCI ako uspes da je nabavis ili dodjes nekakodo njega sto je prava umetnost mozes procitati o svim dozvoljenim medikamentima u trudnoci a ako navedes razlog zbog kojeg koristis INDERAL odnosno kako se sada zove PROPANOLOL(beta-blokator) mozda ce ti pomoci neko od doktora sa foruma.Sve najbolje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 14, 2007 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 11, 2007 1:43 pm
Postovi: 3
Lokacija: beograd
dr ivica je napisao:
A zasto Vi to pijete?


Propranolol pijem vec 5 godina zbog tahikardije i to 2/4 -tj ujutro i uvece. Kad sam cula da sam u drugom stanju smanjila sam doza na jednom dnevno.
Pre nekoliko godina sam imala probleme sa stitnom zlezdom, pa sam zbog toga nastavila sa Propranololom jer mi je pomagao i dobro sam ga podnosila. Samo da napomenem da nemam vise problema sa stitnom zelezdom.
U uputstvu sam procitala da je Propranolol stetan za fetus, pa bih verovatno trebala da pijem neki drugi lek koji nije stetan po razvoj ploda.
Pijem 1/4 ujutro. Pitala sam svog ginekologa. Ona mi je rekla da mogu da ga pijem. Strasno. U u putstvu pise da je stetan!!!! Pokusala sam da se skinem sa leka, da ga pijem svaki drugi dan, pa svaki treci, da bih prestala, ali nema sanse.
Posto ujutro nisam popila svoju dozu, poslepodne mi je bilo jako lose, imala sam ubrzan rad srca i nije mi bilo dobro, tako da sam morala da odustanem i popila sam lek.
Posle sat vremena stanje mi se poboljsalo i sad sam nastavila da ga pijem.
Jedna trudnica mi je rekla da je odlicna zamena Verapamil, da ga je ona pila iz istog razloga i da nije stetan po dete. E sad koliko tih pilula treba da popijem? Verovatno 1 dnevno?
Molim nekog od lekara da mi pomogne.
Unapred zahvalana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 14, 2007 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 11, 2007 1:43 pm
Postovi: 3
Lokacija: beograd
znam da bih trebala da odem kod kardiologa,ali sad zbog posla ne mogu da izadjem i odem na pregled,jer prvo moram po uput - a to se kod nas za kazuje na 3 dana, pa onda da zakazem kod kardiologa - ko zna kad cu da stignem na red itd.

nemojte samo da mi kazete da trudnice svuda imaju prednost - jer nije tacno - niko nas ne zarezuje i sve moramo da cekamo red gde god otisle.
pa cak i u autobusu stojim jer se svi prave ludi i gledaju kroz prozor iako im moj stomak bode oci.
poz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 131 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: