Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim za savet OBGYN-Sterilitet...?
PostPoslato: Uto Feb 13, 2007 9:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 13, 2007 7:18 pm
Postovi: 26
Lokacija: NS
Postovanje,
Pokusacu da u sto kracim crtama opisem moj problem.
Naime, surug i ja smo 4 godine u braku. Ja imam 32 a on 35 god.Zadnje 3 godine pokusavamo da dobijemo dete. Doduse, do pre par meseci nismo nikad pratili plodne dane, nego smo sve radili opusteno, pa ako se desi desi...medjutim nista se nije desilo.
Ja sam se u medjuvremenu lecila od eserihije coli i gljivica i rezultati od pre 3 meseca i poslednji, pre mesec dana su negativni. Takodje, svi rezulati: Papa test,bris cerviksa,chlamydia, su negativni. Radila sam analizu na Antispermatozoidna antitela i polne hormone (estradiol,progesteron,FSH,LH
i prolaktin)i ti nalazi su u redu.Inace, desni jajnik mi je policisticnog izgleda dok su kod levog manje izrazene policisticne promene. Menstruaciju dobijam na 32 dana redovno. Poslednji VS nalaz mi je bio III grupa, pa trenutno korisim Betadin vaginalete.
Sto se tice supruga, spermogram bi glasio ovako: zivih spermatozoida 57, nezivih 43, progresivno brzo 38, progresivno sporo 22, neprogresivno 16, nepokretni 24.
Bakterioloski nalaz ejakulat-negativan na gljivice i bakterije.
Imala sam zakazanu histeroskopiju za ovaj mesec. Posto mi je menstruacija kasnila, uradila sam test na trudnocu treceg dana i bio je pozitivan. 5-tog dana kasnjenja sam dobila menstruaciju.
Uradjen mi je ultrazvuk 4-tog dana mestruacije i nista se nije videlo. Beta HCG je pokazao vrednost 25.17. Doktorka kaze da je doslo do pobacaja (verovatno posle 2 nedelje trudnoce).
Histeroskopiju sam odlozila.
Posto sam ipak ostala u drugom stanju, doduse na kratko, to je dobar znak jer mogu da zatrudnim. Ono sto mene brine je razlog pobacaja.
Da li je moguce da dodje do pobacaja usled stresa, jer sam 2 dana pre menstruacije dok sam znala da sam trudna imala braonkasti iscedak i jako se uplasila da bi to mogao da bude predznak pobacaja.
Da li su mozda u pitanju antitela u mom organizmu koja odbacuju plod? Koji su uopste razlozi za rani pobacaj?
Molim vas za pomoc, eventualne sugestije i savet sta dalje...
Unapred se zahvaljujem na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 17, 2007 1:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 13, 2007 7:18 pm
Postovi: 26
Lokacija: NS
Zar nema bas nikog ko bi mogao da mi odgovori?
Da li ova trudnoca znaci da ne treba da razmisljam o sterilnosti i nastavim sa pokusajima da zatrudnim?
Jel moguce da je E coli bila razlog moje sterilnosti?
Ili da ignorisem ovo sto mi se desilo sa pobacajem i nastavim sa testovima (iskreno ne znam koje bih sve testove jos trebala da uradim).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 17, 2007 8:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Pa sigurno nije u pitanju sterilnost kad si uspela da zatrudniš!
Možda je E.coli imala udela u pobačaju jer je to jaka bakterija, a trudnoća tek na početku, odnosno najosetljivija je tad.
Ali nije imala sigurno veze sa sterilnošću jer sam ja imala E.coli u mokraći (i to jako veliki broj) u junu-julu 2004 godine i lečila je injekcijama a nakon te ture kutiju antibiotika.
A septembra sam ostala trudna i sve je bilo OK sa trudnoćom (moja mala Anastasija :P )

Ali sam se jako plašila da se ne vrati pošto sam tako čula da hoće ponovo a ja ostala trudna nakon tako kratkog vremena.
Ali se nije vratila više.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 17, 2007 11:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 13, 2007 7:18 pm
Postovi: 26
Lokacija: NS
Hvala ti na odgovoru.
Naime, ja sam se izlecila od E coli pre nego sto sam ostala trudna, a svi testovi koje sam uradila nedelju dana pre trudnoce bili su ok. Tako da je razlog za pobacaj izgleda nesto drugo... :-? a ne znam sta...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 208 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: