Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: psihicki problemi gasenja i paljenja
PostPoslato: Čet Maj 15, 2008 12:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 15, 2008 12:03 pm
Postovi: 8
Osoba bliska meni ima psihicke probleme koji traju vec 2 godine.Zivot joj je bio stresan,skoro celog zivota, plakanje,depresija,asocijalna licnost,stalne svadje i konflikti,panika,uglavnom se brani od svih,stalno prisutna i velika nervoza,nema ni jednog prijatelja ni bracnog druga.I to traje 20ak godina. Pre 2 godine pocele su da se javljaju veci problemi koji su: opsesija televizorom, stalno pali i gasi,svetlo takodje,ne moze da sedi u jednom mestu dugo,da zavrsi do kraja zapocete poslove(npr.na pola prekine jelo),dozivanje imena bez razloga.Preko dana uglavnom manje nervozna,ali pridvece nervoza se veoma pojacava i uopste je ne drzi mesto bukvalno mora da seta napolju,i vise puta.inace ostale "funkcije" i potrebe bez vecih problema.
Psihijatar pre 2 godine prepisao na pocetku lorazepam,leponex,haloperidol,flormidal,largaktil i jos neke i gasenje i paljenje svetla i televizora su skoro nestali,ali je bila ukocena tokom te terapije koja je trajala par meseci. Posle toga lekar je skinuo sve osim lorazepama i leponexa i ponovo su poceli da se vracaju simptomi ,a najvise svetla i televizor.
Pitanje za vas:Da li je terapija bila dobra?
Koja bolest je u pitanju?
Da li je potrebna psihoterapija,psihoanaliza,ne znam,pregled kod nekog drugog psihijatra i ako mogu da dobijem preporuku kod kog drzavnog/privatnog lekara u bg ili drugim gradovima
Hvala vam puno unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 15, 2008 12:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Poremecaj lici na nesto iz spektra psihoticnih poremecaja, dakle mislim da je terapija (bar po opisanom) bila dobra, jedino sto ne vidim da su pored navedenih lekova dati i lekovi koji sluze upravo za sprecavanje kocenja.
PO mom misljenju najbolje je ovu osobu odvesti kod nekoga ko se bavi psihoticnim poremecajima, ne mislim da je kandidat za psihoterapiju u ovom trenutku, svakako ne za psihoanalizu, moguce da se radi o veoma ozbiljnom stanju, mozda nije na odmet razmisliti ni od hospitalizacji. Svakako bi bilo pozeljno da se javi psihijatru, najbolje onome ko je vec poznaje i ko je vec lecio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 16, 2008 10:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 15, 2008 12:03 pm
Postovi: 8
Pa nekako nisam siguran da je od prvobitne terapije bilo bolje.Mozda je takav poremecaj sam po sebi sa usponima i padovima,pa zato mislim da je mozda bolje posetiti nekog "boljeg" psihijatra


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 19, 2008 8:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 15, 2008 12:03 pm
Postovi: 8
bilo ko?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 280 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: