Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 86  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Sub Mar 05, 2011 6:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 6:08 pm
Postovi: 11
Da, urolog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Ned Mar 06, 2011 10:19 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
Vaio je napisao:
E sad. Meni je uradjena parcijalna cirkumcizija pre nedelju i po, meni se cini da je rez zarastao, ali mi smetaju konci koji me bodu u glans pa je malo nezgodno. Zanima me da li da forsiram doktora da mi ih skine ili da cekam da sami otpadnu? Jer ne znam koliko bi im vremena trebalo da otpadnu, a smorili su vise. A i strah me je da, ako ih skinem, ne pocne rez da se otvara.
ne bi bilo lose da se skinu nakon 10-ak dana ukoliko je rez zarastao...sto bi se mucio sa njima 20 i vise dana dok sami ne otpadnu...naravno treba proceniti da li je rez zarastao lepo da bi se vadili, a to moze samo pregledom, pa vidi, ili na kontrolu ili strpljenja da sami otpadnu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Ned Mar 06, 2011 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 5:17 pm
Postovi: 1
Koliko kosta obrezivanje laserom, i da li to moze da se uradi samo u beogradu?...molim lepo za odgovor...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Ned Mar 06, 2011 7:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 6:08 pm
Postovi: 11
Bio sam danas na kontroli i doktor mi je skinuo konce. Rekao je da je rana suva i zarasla i da nema potrebe da mi stoje vise, jer su to neki jaki konci kojima treba dosta vremena da se sami razgrade. Sad je mnogo lakse i za kretanje i za odrzavanje higijene. Da napomenem da vadjenje nije bolelo, osecaj je kao kad vas neka zenska ustipa noktima (za bilo koji deo tela:)).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 2:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2011 2:36 am
Postovi: 2
Društvo, imam pitanje. U julu prošle godine sam otišao kod urologa u Klinički centar Beograd i potvrdio mi je da imam fimozu (problem samo pri erekciji). Rekli su mi da izvadim rezultate i da čekam da me zovu, kao "javiće mi dan pred operaciju". Čekam već punih 8 meseci i poziva nema. Išao sam da pitam da li je to standardno, a glavna sestra mi je rekla da ako su me upisali u svesku, a jesu, da ona nema ništa sa tim i da mogu samo da čekam i dalje. Šta da radim? Trenutno nisam pri parama da idem kod privatnika, a čekanje počinje strašno da me nervira. Pomažite...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 4:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 6:08 pm
Postovi: 11
Probaj da odes u studentsku polikliniku ako si student. Ako nisi, idi u KC i moli, nije mi jasno zasto toliko odugovlace. Jesi li ti siguran da su te oni upisali u tu svesku?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 10:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2011 2:36 am
Postovi: 2
Vaio je napisao:
Probaj da odes u studentsku polikliniku ako si student. Ako nisi, idi u KC i moli, nije mi jasno zasto toliko odugovlace. Jesi li ti siguran da su te oni upisali u tu svesku?


Išao sam u studentsku polikliniku i doktor mi je dao uput za Klinički centar, al' mi nije uopšte jasno što toliko traje. Upisala me sestra na moje oči u tu svesku. :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 11:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 6:08 pm
Postovi: 11
E pa, brate, ne znam stvarno. Aj da si cekao mesec dana, pa da razumem, ali 8 meseci je bas dugo. Toliko ne cekaju ni na operaciju mnogo gorih stvari...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Uto Mar 08, 2011 10:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 08, 2011 10:21 am
Postovi: 1
Ja sam radio cirkumciziju pre 14 dana,jos uvek ne mogu da obucem ves samo trenerku i to namestim tako da mi ne zakacinje vrh glansa penisa jer su me idioti zakacili tokom operacije "ELEKTROKAUTEROM" i izgoreli vrh penisa to boli katastrofa a doktor mi nije dao nista da koristim sem "bromazepam"-protiv erekcije(koji pomaze samo prva 2-3 sata tokom noci),"diklofen"(protiv bolova koji ne pomaze uopste jer lek da bi koza prestala da boli ne postoji) i nesto za infekciju bacio sam kutiju pa se ne secam kako se zove.E sad jer ima neko takav problem i jer je korstio nesto pa mu je proslo.Slepac mi nije rekao ni kad mogu da se kupam ni kako sta da koristim,samo skinuo konce mene ostavio u ambulanti a on otisao na neku operaciju i reko mi je da nema potrebe da dolazim vise..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Sre Mar 09, 2011 3:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 12:14 pm
Postovi: 9
da se kupas mozes slobodno vec 2-3 dana posle zahvata,obavezno koristi samo deciji sapun a ne gelove i drugo.
Meni evo osmi dan od zahvata,rana je suva ali ja nemam osecaj da bas nesto brzo zarasta.Konci mi za sada ne smetaju,otok cini mi se polako jenjava ali bol ne.Popijem brufen pre spavanja,bromazepan mi nije pomagao pa ga ne pijem a preko dana gazica i trpi.
Proci ce i to samo ne znam kako cu od sledece nedelje na posao kad ne mogu ni gace da obucem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Sre Mar 09, 2011 7:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
Sasa2011 je napisao:
zakacili tokom operacije "ELEKTROKAUTEROM" i izgoreli vrh penisa
da nije to mozda predeo frenuluma jer se on i uklanja elektrokauterom?
sto se tice kupanja to moze vec posle par dana od operacije, tako da nakon 2 nedelje slobodno mozes da se kupas, samo ako jos postoji ta ranica trudi se da je cuvas od iritacije jakim sapunima, trljanja, previse tople vode...i trudi se da uvek penis bude dobro obrisan, tj. suv, tako ce se pre oporaviti...ako ti je problem u vesu zbog preosetljivosti mozes jos neko vreme penis lagano umotavati u gazu dok se to ne smanji...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Uto Mar 15, 2011 3:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2011 12:36 pm
Postovi: 11
poceo sam par puta da navlacim kozicu preko glavica,i ne boli me kad predjem preko samog vrha,ali do kraja nisam uspio,pa me zanima kolko vremenski treba da bi to do kraja uspio da bude sve normalno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Uto Mar 15, 2011 4:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2011 12:36 pm
Postovi: 11
da dodam i da mi se na vrhu glavica pojavila neka bjela masa,iygleda ruzno ali ne boli ,uslikacu pa cu postaviti!ako neko zna o cemu je rjec?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Ned Mar 20, 2011 11:40 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
ultras je napisao:
poceo sam par puta da navlacim kozicu preko glavica,i ne boli me kad predjem preko samog vrha,ali do kraja nisam uspio,pa me zanima kolko vremenski treba da bi to do kraja uspio da bude sve normalno?

trudi se da svakodnevno vezbas, da kozicu svalcis sto je vise moguce, cilj je naravno da se ceo glavic oslobodi i da u stanju erekcije nema nikakvog stezanja od strane kozice...ukoliko je to moguce postici vezbom nema tu nekog pravila sto se tice vremena postrebnog da se to postigne, ali naravno ne treba cekati unedogled...ako ne vidis nikakav pomak u naredna 2-3 meseca, javi se urologu da se obavi cirkumcizija...
sto se tice ovog drugog sto pitas potrebno je videti da li je to belo samo naslaga na glavicu ili promena u tkivu glavica...ako su naslage dovoljni su voda i sapun...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Ned Mar 20, 2011 2:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2011 2:07 pm
Postovi: 9
Citao sam prvih desetak strana, i nije mi se dalo do kraja, pa bih postavio par pitanja, ako je moguce da dobijem odgovor... Koristicu laicki jezik :)

1. Nedavno sam skontao da imam fimozu, ali me interesuje njena ozbiljnost... Ne mislim u smislu da li moram ili ne da je otklonim, nego da li je to laksa ili teza fimoza... U spustenom stanju, kozica se bez problema prevlaci preko glavica penisa, dok u stanju erekcije postoje problemi... Recimo da moze da predje nekih 20-30% glavica... Da li se radi o ozbiljnijoj ili blazoj verziji fimoze?

2. U skladu sa odgovorom na pitanje pod 1, kakav bi bio zahvat u ovom slucaju? Takodje, napomenuo bih da sam bio kod doktora, ali sam odlucio da pokusam sa kortikosteroidnim mastima (Daktanol, Panthenol i Hloramfenikol), i mazao sam skoro mjesec dana (doktor je rekao da se nakon toliko trebaju primjetiti rezultati), medjutim nisam nista primjetio (ili sam pogresno vrsio doziranje)...

3. Koliko traje oporavak? Procitao sam na prvoj strani da oporavak traje 6-7 nedjelja, da li je to u svim slucajevima, ili zavisi od ozbiljnosti (u skladu sa odgovorom pod 1)...

4. Da li erekcije u toku oporavka mogu negativno da djeluju na oporavak?

Da napomemen, da nemam bolova prilikom natezanja kozice ili bilo sta slicno, nego jednostavno ne moze da predje...

Hvala unaprijed...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 86  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 124 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: