Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 06, 2005 3:32 am 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Odlicno, pokusacemo da ove podatke stavimo online sa mogucnoscu pretrazivanja za sve korisnike sajta. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 08, 2005 2:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 08, 2005 2:17 pm
Postovi: 1
drarko je napisao:
Ja imam "Mali medicinski podsetnik" koji ima sve to i uradjen je kao pdf fajl. Lista lekova je stara i ne moze da se updejtuje. Izasao 2002, ima 2882 stranice i tezak je oko 20 Mb. Autor je Mladen Dumitraskovic.


Slučajno sam autor tog CD-a.
Izašlo je novo izdanje 2004. godine, koje sadrži oko 18000 stranica korisnog materijala i veći broj tema. MKB10 sada sadrži i komentare, ne verujem da je neko u zemlji to još uradio.
Sadrži i zbirku zakonskih propisa iz oblasti zdravstva i vodiče dobre prakse.

Kupci legalnog izdanja su bili i u prilici da dobiju na zahtev i podatke u formatima koji su mogli da importuju u svoje baze podataka.

U pripremi je za 2006 treće izdanje sa još novijim ažuriranim podacima, očekujem da ću ga ažurirati do kraja februara 2006.

Izdavač je "StudioNexT" iz Bora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 10, 2006 8:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 22, 2006 12:36 pm
Postovi: 2
Pa daj posalji mi je na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 09, 2006 3:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Avg 07, 2006 7:14 pm
Postovi: 98
Lokacija: Zrenjanin
Da li bi mi drsasa poslao MKB10? [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 14, 2006 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 10:21 pm
Postovi: 2
i ja zelim:[email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: medicinski softver-primarna zdravstvena zastita
PostPoslato: Uto Dec 05, 2006 8:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 7:51 pm
Postovi: 1
Prije par dana sam,sasvim slucajno, dosao u situaciju da pogledam "nekakav" program za rad domova zdravlja(primarna zdr.zastita) u Domu zdravlja u Doboju(BiH) i mogu vam reci da jos nisam vidio nesto slicno. Sve ono o cemu je vec dugi niz godina bilo reci kako ce se napraviti softver za rad medicinskih ustanova i nekoliko pokusaja koje sam imao priliku videti je zasenio ovaj program. Zakazivanje pacijenata, elektronski karton, laboratorija, UVZ, CT, ATD, specijalističke sluzbe, MKB10-ICPC2, registar lekova od agencije za lekove... Elektronski karton, o kome se prica vec dugo, je tako dobro uradjen da vam je sve pristupacno iz njega. Uputnice specijalistima, laboratoriji i dr. se prenose automatski a isto tako povratne informacije se automatski upisuju u karton pacijenta(svaka laboratorijska analiza se automatski upisuje u karton pacijenta, UZV i CT snimak se automatski prenose u karton). Iz objasnjenja prisutnih mogao sam zakljuciti da su i uredjaji za laboratorijske analize povezani na racunare tako da se svi rezultati automatski upisuju u karton pacijenata. Zakazivanje termina pregleda pacijenata se radi preko racunara i jos mnogo toga. Slag na ovom predstavljanju programa je "novim lekarima koji dolaze u dom zdravlja i rade u prolaznim timovima porodicne medicine je dovoljan dan obuke za samostalan rad sa programom, a sto je praksa do sada pokazala". Vredelo je videti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: medicinski softver
PostPoslato: Sre Dec 06, 2006 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 06, 2006 7:31 pm
Postovi: 1
e fino i ja sam imao priliku videti taj softver, mislim da prethodni komentar nije puno preterao u oceni.
Ekipa se potrudila svaka im cast , a koliko znam to je radila jedna firma iz Beograda u saradnji sa firmom iz Bosne i Domom Zdravlja Doboj.

Valjda ce ovi kompjuteri uci i u zdravstvo na pravi nacim a tamo mi se cini da je to slucaj jer koliko sam video svi rade na kompjuterima bez papira , od sestre do doktora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Program za sifarnik lekova i bolesti
PostPoslato: Čet Jan 11, 2007 2:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 2:03 am
Postovi: 1
Lokacija: Prijepolje
Moja agencija se dobrovoljno javlja da napravi program za navedene oblasti prema Vasim uputama - ali ce trebati mala pomoc oko azuriranje sifarnika - npr. saradnici bi dobili svoj login na sajtu i sredjivali bazu a ostali bi mogli iz aplikacije ili direktno sa neta da pristupe sifarnicima, istorijama bolesti, da napravimo jednu veliku bazu istorija bolesti i pacijenata koju bi lekari sirom Srbije mogli da koriste...

Agencija za izradu softvera RAPTOR
Kurtovic Emir, Prijepolje
064/1631136
[email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 09, 2008 8:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 09, 2008 8:39 am
Postovi: 1
Lokacija: Sombor
Posedujem program sa svim potrebnim informacijama vezanim za propisivanje i izdavanje lekova na recept (ogranicenja iz sluzbenih glasnika, cene...), propisivanje i izdavanje medicinskih pomagala, MKB10 sifarnikom i jos mnogo drugih prakticnih dodataka...

Zainteresovani neka se jave na e-mail: [email protected] radi blizih informacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski softver
PostPoslato: Sub Sep 19, 2009 10:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 19, 2009 9:20 am
Postovi: 2
Ako vas muče odgovori na pitanja poput:
- Koja je šifra neke dijagnoze? (bez obzira da li znate naziv na srpskom ili latinskom)
- Koja je JKL šifra nekog leka?
- Da li je lek na pozitivnoj listi i na koju dijagnozu smem da ga propišem? Koliko kutija sme na recept?
- Koliko se plaća procentualno učešće?
- Koji je način doziranja nekog leka ili pak koje su mu parelele?
- Koje lekove smem da propišem na recept za tu i tu dijagnozu?
- Koju šifru da upišem na nalog za medicinska pomagala?
Odogovre na ova pitanja i još mnoga će vam dati program "Registar lekova i certifikata" čiji opis možete videti na linku
http://www.XXX.biz/registarlekova


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: