Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: implantati ili most
PostPoslato: Sub Jun 02, 2007 1:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 02, 2007 1:38 am
Postovi: 2
pozdrav svima,
trebam pomoc. na gornjoj vilici mi nedostaju cetvorke koje su bile mlecne pa sam ih izvadila, i sad sam odlucila da ih uradim.
moj stomatolog mi je preporucio implantate ili most.
ja bas ne znam mnogo o tome, i sad sam bas citala o tome na forumu, ali sam i dalje neodlucna, pa me zanima vase misljenje.
e ovako, za prvu opciju implantate, on mi je predlozio neke cerkon implantate, i rekao da je cena jednoga 920 eura.
a kao drugu opciju, cirkonijum most, cija je cena oko 150 eura po zubu (a on je meni racunao 3 zuba sa svake strane, 4 koja nedostaje i verovatno jos i 3 i 5 sa svake strane, tako da je to 900 eura)
a ja inace imam 22 god. popravljane su mi samo sestice. pa mi je zao dirati zdravu trojku i peticu zbog cetvorke. a opet nesto nisam odusevljena onim sto sam citala o implantatima.
molim vas da mi pomognete.
hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 19, 2007 10:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:18 pm
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
Hm, lepo je to pitanje, ali, odgovor je mnogo tezak.
Moze tu implantat da uradi posao, ali, zbog dva zuba, tj. dve cetvorke platiti 2 hiljadarke, :oops: !
A, da li je taj stomatolog predlozio da se urade APENDIKSI, sa naslonima na ocnjake? I to obicna, stara dobra metal - keramika, gde se metal ne vidi nigde, zubi izgledaju krajnje prirodno, a cela igranka, sa popunjavanjem obe strane, zavrsi se sa 4 porcelanska zuba i kosta sve u svemu 240 Eura?! :wink:

_________________
Za pametnog coveka, svaki dan je novi zivot !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 24, 2007 6:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 02, 2007 1:38 am
Postovi: 2
ne nije, druga 'jeftinija' opcija je taj most, koji bi me za obe cetvorke kostao 900 eura.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 26, 2007 12:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:18 pm
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
Au, brate, pa, taj doktor bas resio da ide na Havaje sa porodicom ovog leta, a? A ti bi trebalo samo da mi izfinansiras taj put, on ce sve ostalo. Super! Ako ti imas te pare, i ako si raspolozen da ih das, to je onda OK, daj mu. Znas, nece on tebe da zezne za to. Sam ces ti da se zeznes!!! On ti je odvalio cifru, ti mozes da se raspitas, pa, ako pristanes, nije on kriv nego ti.
Nemoj shvatiti nista licno, ne zelim ni da pomislis da se ovo sto cu sad reci odnosi na tebe, ali, cini mi se da je to njegova zivotna filozofija. Dakle, lepo ljudi kazu: DOK IMA OVACA, BICE I DZEMPERA !!! " :wink:

_________________
Za pametnog coveka, svaki dan je novi zivot !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 26, 2007 3:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 3:15 am
Postovi: 10
Ja samo mogu da ti kazem da ako imas poverenja u tog zubara to i uradis,i ukoliko si videla neke njegove radove i oni ti se svidjaju a ljudi su zadovoljni tek onda prihvatis.Jer iz licnog iskustva ,moje mame,ti mogu reci da su krune koje je platila 70 evra,jer se vodila cenom(naravno jeftinijom),skinute posle godinu dana jer su joj pravile uzasne smetnje a bogami nisu ninasta ni licile(svi zubi su bili isti i kao krompiri).Ono sto se raspitala u medjuvremenu ,i do cega je dosla pre nego sto je uradila ove druge ,naravno kod drugog zubara,je to da tehnicki deo(onaj koji radi zubni tehnicar)ako je jeftin ,nece liciti naravno ninasta a samim tim i cena stomatologa ce biti mnogo manja.To je ono sto je cula sa mnogo strana i naravno proverila.Krune nove je platila 120 evra i vrede svake pare,ima ih u ustima vec cetiri godine i nema ama bas nikakvih problema.
Hocu samo da kazem da lekara treba birati po preporuci i lepim recima i zadovoljstvu njegovih pacijenata a ne po ceni ,pogotovu ne jeftinoj.
A tesko da bi neko za 900 evra stigao na Sejsele :roll: Ja bar nisam navikla da putujem kao slepac


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 26, 2007 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:18 pm
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
Kao sto rekoh. Dok ima ovaca, bice i dzempera. :lol:

_________________
Za pametnog coveka, svaki dan je novi zivot !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 1:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 04, 2006 2:04 am
Postovi: 44
Lokacija: Sa druge strane turbine
yt1ecp je napisao:
Kao sto rekoh. Dok ima ovaca, bice i dzempera. :lol:


Uopshte te chovek ne moze pohvatati. Ne volim uopshte te izraze "shto kaze nash narod" jer uvek ih koriste ili pogreshne osobe ili u pogreshnoj prilici. Ti si izgleda jednim udarcem ubio dve muve, shto kaze nash narod.
Ekskuliraj

_________________
ZzzzZZzzzZZzzZZZzzzZzzzzzZZZzZZZ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 1:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 23, 2007 1:25 pm
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Ajde sve sami strucnjaci...
Jel neko od vas stomatolog koji ce da pruzi strucni savet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 10:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:18 pm
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
To sta ko mrzi, to su vec licne stvari. A, to EKSKULIRAJ, cujem da govore klinci po ulici, pa, ako ovde ima neko "pametan", ko koristi takve reci, a da ih nas narod razume, neka objasni: sta zeli reci ? da ISKULIRAM ili da EJAKULIRAM? "Sto kaze nas narod!" Drugo, pogresni ljudi obicno koriste SH umesto cirilicnog, zadnjeg slova u azbuci. Ako ga na tastaturi nema, ne moramo ga crtati. To, recimo, mene nervira!!! :evil:

_________________
Za pametnog coveka, svaki dan je novi zivot !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 23, 2007 12:34 am
Postovi: 16
Lokacija: Novi Sad
Draga Zuki,

iz svog iskustva, naravno, ne mogu sad da tvrdim apsolutno sigurno, posto nisam video stanje u ustima, ali na osnovu onoga sto si napisala, apsolutno postoje indikacije za implantate. Cena jeste malo diskutabilna jer obicno Straumann ili Nobel kostaju oko 500-600 eur (pricam za NS) sa suprastrukturom (onaj deo koji se nasrafi na sam implantat, a koji posle nosi krunicu) + nekih 70-75 E po krunici.
Naravno postoje implantni sistemi koji trpe opterecenje odmah po izvrsenoj operaciji ali je najcesci slucaj da se opterecenje sa krunicom vrsi za 3 meseca.
Nadam se da sam ti bar malo pojasnio situaciju
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 04, 2007 12:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 3:15 am
Postovi: 10
yt1ecp je napisao:
Kao sto rekoh. Dok ima ovaca, bice i dzempera. :lol:

Ti prijatelju izgleda imas neki veliki problem sa doktorima(onima koji su zavrsili visoke skole) a i sa kontradiktornostima u koje upadas u svojim postovima.Ti radis puno,crnacki,mnogo godina i hoces da se tvoj rad i trud ceni a rad lekara je po tebi izgleda isto sto i tvo!!!???
Vidis ja sam zavrsila ekonomski fakultet,i idalje se dodatno skolujem da bih bila i mentalno a i posebno,jednog dana i finansijski iznad onog kome je skolovanje trajalo 12 ili 14 godina!
Ovca nikada necu biti,jer sam vaspitavana ispravno da sve sto je vezano za moje zdravlje,ukoliko je valjano mora i da kosta(od lekova pa nadalje),a da sve ono sto jeftino platim ce me stici na cupriji!Kao i to da rezim u zivotu ,da radeci na sebi nikada ne budem i ne zivim kao slepac!!! :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: