Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 756 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 47, 48, 49, 50, 51
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Ned Dec 10, 2017 4:34 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
interesantno ... samo sto sam ti ostavio odgovor evo sta mi je i zvanichno stiglo u jednom od imejla:

The ADA&C issued notices to a large number of orthodontists who were accused of false advertising claims involving suggestions that a type of orthodontic bracket could speed the rate of tooth movement, thus reducing treatment time. This complaint led to at least tens of thousands of dollars worth of website changes but no orthodontists were suspended.

znachi ... NE POSTOJE "brekets" koje ubrzavaju ortodontski tretman. :o

Dabar™

Vrh

PostPoslato: Ned Dec 10, 2017 11:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2017 11:51 pm
Dabar™ je napisao:
interesantno ... samo sto sam ti ostavio odgovor evo sta mi je i zvanichno stiglo u jednom od imejla:

The ADA&C issued notices to a large number of orthodontists who were accused of false advertising claims involving suggestions that a type of orthodontic bracket could speed the rate of tooth movement, thus reducing treatment time. This complaint led to at least tens of thousands of dollars worth of website changes but no orthodontists were suspended.

Dabar™

Meni jedino nije jasno kada kažu da su kontrole ređe sa SL bracktets a tretman kraci!?
Mislim da je tačno samo to da su konfornije za nošenje i da je pritisak manji posto klize.
Takođe iz reklama glupo zvuči kada kaže Damon bez vađenja zuba!? Gde je logika... ako mora mora

Vrh

PostPoslato: Ned Dec 10, 2017 3:50 pm 
MarioZR86 je napisao:
Dabar™ je napisao:

Dabar™

Meni jedino nije jasno kada kažu da su kontrole ređe sa SL bracktets a tretman kraci!?
Mislim da je tačno samo to da su konfornije za nošenje i da je pritisak manji posto klize.
Takođe iz reklama glupo zvuči kada kaže Damon bez vađenja zuba!? Gde je logika... ako mora mora
*** da sam ja pacijent vise bi voleo da me dr. kontrolise na krachi nego na duzi vremenski period. sto se tiche vadjenja zuba tu si 100% u pravu ... ako mora onda mora i tu boga nema i ako ... ima par ortodontskih aparata koji su vadjenje zuba sveli na minimum.

Dabar™

Vrh

PostPoslato: Uto Feb 27, 2018 8:44 pm 
Pridružio se: Uto Feb 27, 2018 8:37 pm
Pozdrav svim clanovima. Da li ima neko da je stavio fiksnu protezu u Srbiji,a da zivi u inostranstvu? Ja sam pre neki dan imala termin u Nemackoj, pricali smo o fiksnoj. Cena je ovde takva,da ako bih u Srb stavila, pa cak i 2,5 god nosila i dolazila svaki drugi-treci mesec na kontrolu- i dalje bi krajnja cena bila niza nego preko. Interesovalo bi me iskustvo nekoga, ako je to vec uradio,da mi kaze da li je uopste izvodljivo, jer zbog obaveza nekada ne bih mogla na 2 meseca da dolazim,nego na 3. Pa ne znam da li je to moguce :(

Vrh

PostPoslato: Čet Mar 01, 2018 12:56 am 
yoki je napisao:
Pozdrav svim clanovima. Da li ima neko da je stavio fiksnu protezu u Srbiji,a da zivi u inostranstvu? Ja sam pre neki dan imala termin u Nemackoj, pricali smo o fiksnoj. Cena je ovde takva,da ako bih u Srb stavila, pa cak i 2,5 god nosila i dolazila svaki drugi-treci mesec na kontrolu- i dalje bi krajnja cena bila niza nego preko. Interesovalo bi me iskustvo nekoga, ako je to vec uradio,da mi kaze da li je uopste izvodljivo, jer zbog obaveza nekada ne bih mogla na 2 meseca da dolazim,nego na 3. Pa ne znam da li je to moguce :(
*** yoki, pre nego sto ti ja dam odgovore na sva tvoja pitanja iskreno mi reci da li ti jos uvek verujes da Deda Mraz postoji?

Dabar™

Vrh

PostPoslato: Uto Apr 03, 2018 2:48 pm 
Pridružio se: Uto Apr 03, 2018 12:47 am
Pozdrav svima.

imam 35god i hteo bih da stavim protezu, zubi su trenutno u "drugoj klasi" .
Naime pre15ak god sva 4 umnjaka su mi izasla i zbog teskobe su mi se dvojke uvukle.
Tada su me sa poliklinike poslali na stomatoloski gde su hteli da mi vade 4 zuba i stave klasicnu protezu - na sta nisam pristao.
Teskoba mi je sada prilicno izrazena da ne mogu konac da provucem, pa sam dobio preporuku za damon sistem - ne vadi se nista i zubi/vilica/oblik lica dolaze na svoje mesto.

Disciplinovan sam i osiguranje mi pokriva veci deo tako da gledam sta je najbolja opcija.

Slike profila, ortopana i uzivo su na linkovima

Hvala
Alex

P.S. Ortopan i profil su od pre nove god - tako da su leva 6ca i desna 7ca sredjeni komplet.
Jedino sto sam hteo krunicu da zamenim za bezmetalnu i odradim izbeljivanje - ali kazu da je to bolje tek kad se zavrsi sa protezom.

https://image.ibb.co/hTRoUx/Ortopan.jpg
https://image.ibb.co/mAtrhH/Profil.jpg
https://image.ibb.co/gCCj2H/IMG_20180403_140032.jpg
https://image.ibb.co/cTtP2H/IMG_20180403_140044.jpg
https://image.ibb.co/csTP2H/IMG_20180403_140059.jpg

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 756 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 47, 48, 49, 50, 51

Izdvajamo za vas:

Sva vremena su u UTC + 2 sata