Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 774 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Okt 11, 2012 8:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 11, 2012 7:49 pm
Postovi: 1
Nosim fiksnu protezu manje od mesec dana i za to vreme su mi se odlepile dve bravice. Da li se to nekom desavalo? I zasto se odlepljuju?? Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Sre Dec 26, 2012 2:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 26, 2012 2:46 am
Postovi: 1
Interesuje me koliko ste cekali da vam se napravi ritejner nakon uzimanja otiska?
Zapravo me zanima da li je mnogo cekati deset dana od skidanja proteze do ritejnera?
Bojim se da mi se zubi za to vreme malo ne pomere...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Jan 24, 2013 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 09, 2010 7:34 pm
Postovi: 26
kokiii meni su se odmah po stavljanju donje proteze odlepile 3bravice, nakon nedelju dana i 4ta. Razlog je verovatno jer nisu bile dobro pricvrscen a 1zub je bio previse kriv da bi drzalo.
la_petite Ja sam cekala 2dana od skidanja(uzimanja otiska)

Zanima me ko je skinuo fiksnu i sada nosi ritejner, koliko tesko/lako ga skidate? Ja jako tesko skidam, vec mi se 1polomio pa sam dobila drugi, a pre nedelju dana i on je napukao na istom mestu :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Jan 24, 2013 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 9:53 pm
Postovi: 1
Odlucila sam da stavim fiksnu protezu pa bih zamolila da mi preporucite nekog provereno dobrog ortodonta u Bg-u :) moze u pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pet Feb 01, 2013 2:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2013 2:38 pm
Postovi: 1
Imam 18 godina i nosim metalnu fiksnu protezu već pola godine. Početak nije bio uopšte težak, privikavanje je bilo lako. Ali moj problem je u tome što doktorica kod koje sam radila fiksnu protezu na mjesečnim kontrolama, najčešće ne mijenja ni gumice (zadnje dvije čak od stavljanja proteze nisu promijenjene-6 mjeseci), niti zateže žicu. Koliko sam upoznata sa tim, važno je redovno zatezanje i mijenjanje gumica, pa čak i same žice, da bi se vidio napredak. Zubi su se ispravili, ali prva dva zuba su ostala ista. Po riječima moje doktorice, iako ima mjesta (vadila sam obe šestice), prva dva zuba se neće više israviti. Nisam sigurna da li je to zbog zagriza ili ona jednostavno ne zna svoj posao? Jer, 10-ak osoba za koje znam da su nosile ili nose protezu, imaju potpuno ravne zube, a imale su daleko teži slučaj od mog. A u slučaju zagriza, planiram i na donje zube stavljati protezu, tako da bi svejedno došlo do promjena. Ovako samo imam osjećaj da gubim vrijeme. Zanima me da li postoji mogućnost promjene stomatologa, tj. da li postoji mogućnost da neko drugi nadgleda i kontroliše uspjeh proteze? Naravno, uz plaćanje pregleda. Hvala unaprijed.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Feb 07, 2013 2:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2013 1:26 am
Postovi: 5
Pozdrav! Ja sam nosila već fixnu kad sam bila tinejdžer i imam iskustva u tome, ali me nešto drugo zanima... Imam 33 godine i u međuvremenu su mi izrasli umnjaci koji su mi "zgužvali" zube napred.. Sada bi trebalo da stavim fixnu da bih te napred zube izravnala, jer se kamenac stvara stalno.. Ali mi je Dr rekao da ne može da garantuje puno zbog toga što očnjaci (trojke) u donjoj vilici imaju jak koren i zbog mojih godinica... Da li ima neko iskustva sa fixnog u ovim godinama i kakvog??
Hvalaaaaaaaa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pet Feb 08, 2013 10:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 9:25 pm
Postovi: 7
Fiksnom protezom mozes resiti taj problem a posle fixne ces dobiti folije kako se zubi ne bi vratili u prvobitan polozaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pon Feb 11, 2013 5:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 09, 2010 7:34 pm
Postovi: 26
Koliko dugo se nose folije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Uto Feb 12, 2013 12:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 9:25 pm
Postovi: 7
Zavisi od anomalije koju moras da ispravis, neko pravilo, mada ne mora da bude tako, je da se folije nose duplo duze od fixne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Uto Feb 12, 2013 8:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 09, 2010 7:34 pm
Postovi: 26
Au ja sam cula 6meseci pa i godinu dana. Ja nosim folije tj ono providno rejtener il kako se vec zove 4meseca. Prvo bese se nosi 16h ili 14h nisam vise sigurna, posto sam ja za svaki slucaj nosila stalno(jer sam dosta citala o vracanju zuba)pa nisam nosila bukvalno samo u toku obroka. Proslog meseca mi je dr rekao da smanjujem nosenje, ali ja i dalje sam nosila kad god sam mogla. Zadnjih 5dana sam pokusala da nosim manje aj kao da ga poslusam kako mi je receno ali kad ne nosim tih jedno 5h protezu osetim kako kad stavim ovo postavi se ok ali zateze me, to je verovatno lose?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pon Mar 04, 2013 8:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 04, 2013 8:41 pm
Postovi: 6
Zamolila bih ko moze da mi preporuci dobre ordinacije u Beogradu za stavljanje fiksne proteze. Vec godinama imam problem sa dvojkama na gornjoj vilici koje su malo izbacene napred. Problem mi je bio novac, ali sada sam se odlucila da konacno stavim fiksnu protezu, jer konacno zelim normalno da se smejem :D . Jedini strah imam u vezi izbora prave ordinacije, jer ne znam puno ljudi koji su imali iskustva, pa sam zahvalna za svaku preporuku i pomoc. Mozete da mi posaljete na PP. Svaka informacija mi je korisna i puno hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Mar 14, 2013 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 3:59 pm
Postovi: 2
Andrea9 je napisao:
Zamolila bih ko moze da mi preporuci dobre ordinacije u Beogradu za stavljanje fiksne proteze...

... pa sam zahvalna za svaku preporuku i pomoc. Mozete da mi posaljete na PP. Svaka informacija mi je korisna i puno hvala unapred.


Kao i Andrea9 i ja molim da mi na osnovu vaseg velikog iskustva pomognete i date mi preporuku u izboru ordinacije u Beogradu (na PP).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Mar 21, 2013 7:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 21, 2013 7:17 pm
Postovi: 1
I ja bih molila ljude sa dobrim iskustvom da mi u inbox posalju kontakte dobrih ortodonata :) Hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Sub Apr 20, 2013 2:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 1:53 am
Postovi: 2
Evo ovako imam 28 godina i imam dubok zagrizaj i to veoma prednja strana desni da donjoj vilici (na 3 zuba) je skoro do kraja svucena jedan od ta tri zuba se malikce klima ali nista strasno pa me zanima dali tome ima leka i koliko ce to da traje.Inace sam iz Bosne i kada sam imao 11 godina trebalo je da nosim protezu ali tada zbog finansijskih uslova to nije bilo moguce jer sam bio u izbeglistvu a posle je vec bilo kasno tako da ako imate neki savjet pomozite.Ja trenutno koristim ovu pastu lacalut i nije losa i ako neko zna dali u beogradu postoji neka bas specijaliovana klinika za slicne probleme, Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Uto Jun 11, 2013 1:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 3:59 pm
Postovi: 2
universeinus je napisao:
Imam 18 godina i nosim metalnu fiksnu protezu ... vadila sam obe šestice...

Da li neko zna sta se desava 10-15 godina posle skidanja proteze?

Cula sam da zubi tada zauzimaju neka sasvim nova mesta jer nedostaju izvadjeni zubi?

Rekli su mi da sam zauvek izgubila funkciju koju su imali izvadjeni zubi (cetvorke, sestice), i da ne moze neki drugi zub da preuzme funkciju izvadjenog zuba samo time sto se nalazi na njegovom mestu :( .Ono, moze, ali kao da zvace neko "drugi", nisi "svoj".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 774 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: