Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ulje crnog kumina
PostPoslato: Čet Avg 16, 2012 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 16, 2012 12:47 pm
Postovi: 1
Nedavno sam dobio manje pakovanje ullja crnog kumina 50ml. iz Turske, ali bez uputstva o upotrebi. Dosta sam toga pronasao o njegovom delovanju u borbi protiv visokog secera ali nigde i nacin na koji se upotrebljava. Obratio sam se i e-mailom preduzecu Probotanic, koji dosta informacija nudi, kao i da je uputstvo o upotrebi u pakovanju,ali mi nisu odgovorili.
Molio bih ako je neko koristio ovo ulje da mi posalje odgovor kako se upotrebljava i da li je zadovoljan njegovim delovanjem, a mislim da ce i drugi koji bi ga koristili voleli da znaju nesto vise. Unapred zahvalan. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulje crnog kumina
PostPoslato: Sub Okt 12, 2013 1:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 22, 2013 3:53 pm
Postovi: 3
Ulje crnog kima (kumina) preporucuje se kao dodatak salatama i za prelivanje vec gotove hrane. Moze se dodavati i pred kraj kuvanja ali ne treba ga koristiti za duga przenja da se ne bi unistile lekovite materije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulje crnog kumina
PostPoslato: Pet Apr 01, 2022 10:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
Ima li neko iskustva sa korišćenjem ulja crnog kumina protiv alergija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulje crnog kumina
PostPoslato: Čet Apr 14, 2022 8:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 13, 2022 12:23 pm
Postovi: 4
cora54 je napisao:
Nedavno sam dobio manje pakovanje ullja crnog kumina 50ml. iz Turske, ali bez uputstva o upotrebi. Dosta sam toga pronasao o njegovom delovanju u borbi protiv visokog secera ali nigde i nacin na koji se upotrebljava. Obratio sam se i e-mailom preduzecu Probotanic, koji dosta informacija nudi, kao i da je uputstvo o upotrebi u pakovanju,ali mi nisu odgovorili.
Molio bih ako je neko koristio ovo ulje da mi posalje odgovor kako se upotrebljava i da li je zadovoljan njegovim delovanjem, a mislim da ce i drugi koji bi ga koristili voleli da znaju nesto vise. Unapred zahvalan. :D

negde sam citala da se on uzima 3x1 kasičica pre obroka, ali naravno moras proveriti nisam sigurna. znam samo da sam cula za njegovo dobro dejstvo. nemam iskustvo iz prve ruke, ali sam cula da je cenjeno i to vise nesto ima, kao i antiupalno itd.
ja volim te prirodne lekove koji mogu da stabilizuju situaciju, npr znam i za medicinske gljive ne znam tako negde je pisalo pa ima nekih koje su i dobre za secerase. najbolje je sto ovo sve sto si naveo ne steti, probas i moze biti samo bolje.
nadam se da sam ti malo pomogla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulje crnog kumina
PostPoslato: Čet Apr 14, 2022 12:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 06, 2020 12:48 pm
Postovi: 3
Sa bilo kakvom terapijom, kada su alergije u pitanju, počinje se pre nego što se pojave alergeni u vazduhu. Kumin je odlična stvar i mislim da na samom pakovanju proizvođača možete naći uputstvo kako se koristi. Što se medicinskih gljiva tiče, najpotentnije gljive kada su alergije u pitanju su Kordiceps/koji povećava nivo kiseonika u ćelijama/ i Agaricus blazei Muril gljiva poznata kao smeđi šampinjon /ali nije isti onaj iz Maxija jer je to druga vrsta Agaricus bisporus - zvuči isto ali nije isto/. Agaricus je vrlo potentan i kod virusnih infekcija, upalnih procesa i kod alergija. Ove dve gljive mogu se i kombinovati. Takođe kurkuma u kapsulama, kopriva i digidrokvercetin mogu biti veoma korisni. SVe je to individualno i zavisi od osobe do osobe, probajte više kombinacija pa ćete videti šta Vašem organizmu najviše odgovara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulje crnog kumina
PostPoslato: Čet Apr 14, 2022 5:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 13, 2022 12:23 pm
Postovi: 4
drhealthynitl je napisao:
Sa bilo kakvom terapijom, kada su alergije u pitanju, počinje se pre nego što se pojave alergeni u vazduhu. Kumin je odlična stvar i mislim da na samom pakovanju proizvođača možete naći uputstvo kako se koristi. Što se medicinskih gljiva tiče, najpotentnije gljive kada su alergije u pitanju su Kordiceps/koji povećava nivo kiseonika u ćelijama/ i Agaricus blazei Muril gljiva poznata kao smeđi šampinjon /ali nije isti onaj iz Maxija jer je to druga vrsta Agaricus bisporus - zvuči isto ali nije isto/. Agaricus je vrlo potentan i kod virusnih infekcija, upalnih procesa i kod alergija. Ove dve gljive mogu se i kombinovati. Takođe kurkuma u kapsulama, kopriva i digidrokvercetin mogu biti veoma korisni. SVe je to individualno i zavisi od osobe do osobe, probajte više kombinacija pa ćete videti šta Vašem organizmu najviše odgovara.


I što je najbolje, sve to može da se pomeša, a da ne šteti, e to su prirodne stvari. ne smeta ako pojedemo kilogram voća ili barem manje smeta nego kad se ne uzme tačna doza fabričkih lekova koji nisu 100% prirodni.
zaboravili smo prirodu, umesto čaja od nane pijemo lekove za zeludac i to je naša realnost...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 275 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: