Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: treba mi pomoc
PostPoslato: Pet Apr 13, 2007 4:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ne znam da li je dobro mesto za ovo pitanje, ali ja bolje nisam mogla da nadjem.......... :lol:


Snimila sam danas preko tv kartice na komp jedan prilog o hepC (a o cemu bih ja drugom :lol: ), pa me zanima da li postoji ta opcija da se postavi na temi o hepC u podforumu Gastro), i ako postoji ta mogucnost, da mi neko objasni kako (jer ja pojma nemam nista o tome :oops: ).



Pozz i hvala, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 13, 2007 6:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
Hmmm... Može, ali ne direktno.

To je sad malo zapetljano, ali ću pokušati ukratko da "sažvaćem" šta treba da se uradi...

Ne znam koliko konkretno traje prilog koji si grevovala sa TVa, ali pre svega treba da znaš da su video fajlovi izuzetno glomazni, i da postavljanje istih na internet može da bude izuzetno mučno iskustvo, naročito ako imaš slabiju internet vezu.

Na samom forumu ne postoji mogućnost da se postavi video, ali zato možeš da ostaviš link ka njemu. Konkretno, imaš nekoliko web hosting servisa, kao što su http://rapidshare.com ili http://www.megaupload.com, na kojima možeš da postaviš svoje fajlove, do kojih se može doći jednostavnim internet linkom.

No, kao što rekoh, najbitnije je kakvu internet vezu imaš, kao i koliki je video fajl?

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 13, 2007 6:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
:D Hvala na brzom odgovoru, mada ja sam toliko nepismena sto se tih stvari tice, da sam razumela svaku petu!! :lol: :lol: :lol:


Ajmo za pocetak, video fajl je 595MB :o , imam ADSL 256. Da li ista sa tim mogu da uradim??!! :roll:


Pozz i hvala, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 13, 2007 7:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2007 2:03 pm
Postovi: 263
Majce ti ondak imas super net, mozes to da postavis ili na rapidshare ili na youtube i onda da nam stavis link ka tome
drugacije ne ide, jer je ogromno...jedino kada se budemo videle da nam prosledis cd ... taman na prvom zasedanju udruzenja :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 13, 2007 8:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
Auuuu... 595MB???

To će sporo da ide. Ali nije nemoguće.

Moj savet ti je da ceo fajl zapakuješ u RAR arhivu (sigurno imaš program WinRAR), a da zaim arhivu podeliš na nekih 6 delova, svaki po manje-više 100 megabajta...

Tek kada to uradiš, moći ćeš da ga za neko razumno vreme postaviš na neki od servera (recimo RapidShare ili Megaupload, koje sam ti već pomenula)...

Mada, čak i sa ADSLom, upload će ići dosta sporo, svega 64kbs... Osim ako nemaš nameru da odvojiš nekih 4-5 dana i provedeš ih pred računarom. :-?

U biti, to je tek nešto manje od pravog divX filma... Možda je ipak najbolje rešenje da uradiš par kopija na CDu, proslediš ih ljudima sa rezačima, pa da razmena ide posredstvom pošte... ionako prazan disk košta oko 25 dinara, pa i nije neki trošak. U protivnom, smorićeš sebe dok sve to postaviš, a smoriće se i oni koji to budu skidali, pošto slabo ko da ima brz internet, a skidanje fajla od 595 megabajta bi čak i meni, sa ADSL konekcijom od 768 kbps oduzelo nekoliko sati. :-?

Ako nekako mogu da pomognem, stojim na raspolaganju. :wink:

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 14, 2007 12:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
macadamiu za moderatora Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 14, 2007 5:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Macadamia, hvala na odgovoru :D , nije mi problem da se to skida i danima, i ovako sam pocela da ne gasim komp uopste :lol: , ali kao TOTALNOM laiku, ovo mi sve deluje isuvise komplikovano :oops: , ako "namestim mozak" pozbavicu se jedan dan tim stvarima, ja sam ti veeelikaaa konzerva sto se svih tih stvari tice........... :roll:


Pozz, i jos jednom mnogo hvala na odgovoru!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 26, 2007 11:56 am 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
mozda je bolje da se rekompresuje i postavi na YouTube nego deljenje RARom... to je odlican predlog.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: