Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: PSIHOPATA
PostPoslato: Pet Feb 09, 2018 6:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 6:24 pm
Postovi: 1
Ja nemam gde drugde da se obratim nego ovde. Molim vas da ne ignorišete moj apel za pomoć.
Naime u vezi sam 10 meseci sa veoma posesivnim i ljubomornim čovekom. Pokušavala sam na sve načine da se izborim sa tom vezom i da mu pomognem, ali pomoći nema. Neću da dužim prepričavajuću svadje koje su česte i koje se vode zbog banalnih stvari. Pre nekoliko dana sam ga ostavila i on je pokušao da izvrši samoubistvo. Navodno je popio 6-7 bromazepama, ne znam da li ta doza može da ubije čoveka ali ne bih da rizikujem.
Naime, ne bih da mešam svoje roditelje jer su stari i bolesni, i ne treba im taj stres, isto tako ne bih da mešam ni policiju ako ne bude bilo preke potrebe jer živim u jako malom mestu i ne bih da pravim skandal sebi i porodici.
Moja molba je da me posavetujete kako da se distanciram od njega i raskinem sa njim, plašim se da neće počiniti opet pokušaj samoubistva, molim VAS da me posavetujete šta da radim i da pobegnem od njega na kulturan način bez skandala.

_________________
Milica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PSIHOPATA
PostPoslato: Sub Feb 10, 2018 12:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Pa, kao prvo ako neces da budes sa njim reci mu, okreni se i idi. On ako je takva budala, nece mu pomoci ni vezivanje sa kanapom za krevet ili drvo, naci ce nacin da se ubije kako god okrenes.
Jedino mozes da ga nagovoris da ode kod psihologa ili psihijatra, da mu daju dijagnozu i odredjenu terapiju. Pa kad bude drogiran samo ce se smejati, sve ce mu biti lepo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PSIHOPATA
PostPoslato: Sub Feb 10, 2018 7:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
Upravo sto Celzi kaze, uz mali dodatak.
Ukoliko je osoba opasna po sebe i po drustvo, moguca je prinudna hospitalizacija u nekoj od psihijatrijskih klinika.

Citiraj:
Postupak za prisilnu hospitalizaciju mogu pokrenuti članovi porodice, organ starateljstva, poslodavac i zdravstveni radnici tako što će obavestiti MUP i Hitnu pomoć o ugrožavajućem ponašanju osobe s mentalnim poremećajem.

Po prijemu, konzilijum zdravstvene ustanove odlučuje da li se osoba zadržava u bolnici, a psihijatrijska ustanova koja je prisilno zadržala osobu je dužna da u roku od 48 sati nadležnom sudu dostavi obaveštenje o prisilnoj hospitalizaciji, zajedno sa medicinskom dokumentacijom o pregledu pacijenta, kao i sa obrazloženjem razloga za prisilnu hospitalizaciju.


Ukoliko zelis da mu pomognes .... MUP mora biti umesan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PSIHOPATA
PostPoslato: Pon Feb 12, 2018 10:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ма није ваљда покушао да се убије са неколико Бромазепама? И рекао ти је? А није долазила хитна помоћ? Зашто није попио 100 Бромазепама?

Он је обичан манипулатор и нема потребе а ни сврхе да му помажеш. Само иди од њега. Свакако не можеш да будеш одговорна за његово понашање јер га ниси ти васпитала. Па ако се буде убио - сам је изабрао.

Надам се да му ниси дала кључ од стана где живиш или шта слично. Води рачуна.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 393 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: