Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim za pomoc
PostPoslato: Sub Okt 21, 2006 1:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 1:19 am
Postovi: 17
Zaista mi je potreban dobar savet.
Naime pre jedno mesec dana sam imao bol u sredini grudi u vidu jakog zarenje koji se sirio u cele grudi i zavrsio u istoj visini ,znaci u sredini grudi ali u ledjima.
Onda su pocele pretrage kod doktora,bio sam na ekg-u-nalaz kao mala aritmija,onda snimanje zeludca sve ok tada su i pluca pogledana,ultra zvuk sve ok,krv bio povecan holesterol,trigliceridi,ast i alt,posle ponovnog vadjenja sve u redu.
I jos mi je predlozeno da uradim Ekg Holter.
Bolovi su bili prosli,ali evo u zadnjih par dana su se vratili,sad me boli u sredini grudi a najvise u ledjima u sredini i to dosta jako.
Bojim se da nije od srca,mada mi niko u porodici ne boluje od srca,a ja imam 24 godine.Cigare sam ostavio pre par meseci,vodim dosta zdrav zivot u zadnjem periodu.
Molim vas ko zna od cega bi taj bol mogao da bude da mi kaze i da me posavetuje koje jos pretrage da trazim.
Molim vas :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 21, 2006 1:35 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Jedino sto mogu da ti kazem, je da uradis iz krvi i kortizol (to je i meni receno) i analize na Koksaki (isto se radi iz krvi)........


Ovo ti je moje nestrucno misljenje dok ne dobijes pravi odgovor!! Strpi se, sigurno ce ti odgovoriti i neko ko je kompetentan i dotle nemoj da panicis i odmaraj sto vise. Obavezno uradi i holter koji ti je vec predlozen.

Da li ti se to desava u zadnje vreme od kada su pocele ove hladnoce i jutarnje magle??!! Jesen je sama po sebi tezi vremenski period kada tek treba da se prilagodi organizam, a hladno bas i ne pogoduje srcu.............u svakom slucaju, odradi i taj holter!!!


Pozdrav i sve najbolje, Majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 21, 2006 11:43 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Majja je dala veoma dobre savete, samo dodajem: nije bez smisla uraditi i egometriju - sto ce kardiolog proceniti kao indikovano ili ne nakon Holtera. Pozeljan je (ako nije uradjen) i profilni sniomag grudnog kosa, jer se na njemu vide i eventualne promene na kicmenom stubu.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 21, 2006 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 1:19 am
Postovi: 17
Nisam snimao profil grudnog kosa,moram da napomenem kad mi se to desilo prvi put pre mesec dana izgledalo je kao srcani udar,a pre toga sam dosta vezbao sklekove i trbusnjake najvise.Sad me najvise boli u ledjima kao kad vas udari promaja,mada s obzirom koliko traje neverujem da je promaja u pitanju sigurno.Uglavnom me ujutro manje boli dok posle podne postaje sve jace


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 21, 2006 4:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Probajte da pijete obicne antireumatike, Diklofenak, Naproxen, Brufen, Flugalin, Roxicam, bilokoji, 2x1 posle jela. Ako su bolovi poreklom od srca, nece proci. Ako prodju, onda je to bol poreklom od kicme i misica duz nje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: