Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: MOLIM ZA POMOC JER SAM STRASNO UPLASENA
PostPoslato: Uto Sep 06, 2005 5:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 26, 2004 5:00 am
Postovi: 8
Lokacija: kragujevac
Imam 23 godine,ponekad kad od nervoze imam bol u grudima koji traje mozda sekund od straha mi srce zalupa jace.Imala sam puno stresova u zadnje tri godine: smrt oca, penicilinski sok, smrt jos jedne drage osobe, razoarenje u ljubav cak sam dozivela i fobiju od leta avionom. Sve je to valjda uticalo da postanem panicna. U porodici mi niko nije bolovao od srca. Pritisak mi je obicno normalan (120-80 ili 110-70 ili 130-85)kao i puls koji se u normalnom stanju ne krece brze od 80 ili 85. Imam nesanice,tj zamenila sam noc za dan,zaspim pred zoru i budim se posle podne. Ugojila sam se 10 kg od nepravilne ishrane i neredovnog zivota. Resila sam da posetim kardiologa i to sam uradila. Sa njim sa ostvarila cudnu komunikaciju,on je inace profesor na fakultetu pa mi je sve objsnjavao kao da sam na predavanju. Puls mi je bio oko 110 a pritisak 140-90. Mnogo sam se uplasila u kontaktu sa EKG-om i sa doktorom i verujem da mi je to povecalo pritisak i puls,jer do tad mi je uvek bio dobar. Doktor mi je postavi dijagnozu BLOCK RAMI DEXTRI FASC HISSI TACHICARDIA SINUSALIS i objasnio mi da se radi o nervozi srca koja je prouzrokovana zbog moje nervoze i da je sve to na nervnoj bazi,da trebam da se bavim sportom i da smanjim obroke da bih malo smrsala,rekao mi je da sredim zivot i da regulisem spavnje i ustajanje. Rekao mi je da nisam bolesna i da je to sve nervna baza,ali da bih trebala da se smirim jer nebi valjalo da nastvim ovako jer to moze da preraste u problem. Kad sam ga pitala sta znaci taj blok,on mi je rekao da to ima skoro svaki covek da je to kod mene posledica nekog zapaljenja,mozda gripa ili stresa. I da to nije opasno,da cak i piloti imaju to i bokseri. Rekao mi je da su mi pluca savrseno cista. Dao mi je da pijem PROPRANOL i to dva puta po cetvrtinu tablete,znaci 20 mg na dan i rekao da je to minimalna doza. Dao mi je da uradim krvnu sliku , secer i masnoce. I da posle mesec dana dodjem na kontrolu i da ce mi tada uraditi i Ultraz zvuk srce da bi me uverio da blok nije nista straso i da ja u stvari imam zdravo srce,koje je eto samo uplaseno .
Zanima me da li je neko imao slican problem i da li je ovo opasno?
I ako neko moze da mi kaze da li su moje dijagnoze opasne?
I sta je u stvari taj blok?
Inace da napomen da mi se te eto smetnje javljaju uglavnom kad razmisljam o tome i da kad sam u nekom poslu i obavezama ja nemam smetnje. Da li je sve ovo iz glave ili sam ja ipak bolesna.MOLIM VAS,POMOZITE MI,MNOGO SAM UPLASENA...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ma OK!
PostPoslato: Pet Okt 07, 2005 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2005 6:29 pm
Postovi: 13
Nebrini! to ti je bas tako kako ti je i cika Dr rekao. Samo nervoza i nista drugo imao sam u tvojim godinama isti problem ili tako nekako, samo bez straha i nebrigaj. Mozda da uzmes neki bromazepam ili bensendin??? ja to koristim, kod mene se to javlja posle teskih snova... Pozdrav Dragan

_________________
Oliver


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 08, 2005 1:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Sta sve stres uradi coveku,to je pravo cudo.........
Eto,ja se vec 4 meseca(a lecenje jos uvek traje)borim sa centrom za ravnotezu zbog cega imam vrtoglavice,glavobolje,nestabilan hod itd.i sve bih ja te simptome i podnela nekako,ali lecenje se bas sada oduzilo a i bilo je dosta pogresnih dijagnoza,pogresnih terapija,neuspesnih lecenja i tako...posle svega toga posle jedno tri meseca ja pocinjem da osecam bolove u grudima,kao da mi je neko seo na grudi......i naravno odmah provere krvna slika mi je u redu,hormoni stitne zlezde,pritisak 120-80,puls oko 80,normalan ekg,ultrazvuk srca sve u redu,a mene boli i boli i tako ti i meni kardiolog kaze onako narodski da je to nervoza srca nastala od stresa i kao da je sve u redu,da ce to proci....i preporucio mi je da pijem neki od lekova za smirenje(sto ja naravno ne radim jer mi je lekova i ovako dosta),i eto da te utesim ja verujem da je fizicki sa nama sve u redu(a i slicnih smo godina)i da ce sve biti u redu......

MENI SU REKLI DA CE OVAJ BOL,PRITISAK DA PRODJE KADA ZABORAVIM NA TO.......TAKO MI DA ZABORAVIMO NA TO I TO CE I PROCI......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 10, 2005 4:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Stres prvo utice na srce, to je zaista cudo kako je slicno i kod mene (kao i taj blok koji mene i ne plasi).
Meni je propranolol mnogo pomogao (pijem ga 3X po 1/2 tableet, tj 3X po 20mg - tvoja doza je stvarno mala - meni se cini da taj blokator nekako blokira i strah, mada me cudi da ti dr nije dao i nesto za smirenje, nesto blago).
Tvoj pritisak kao i puls su reagoali bas na strah, ali moram reci da taj strah treba da popusta sa godinama (sto tebi sada bas i nije neka uteha).
Vrlo je vazno da regulises san kao i kilazu! Visak kg moze biti prava balast, ja sam uvek pazila na ishranu, to i tebi savetujem.
Nemas cega da se plasis.
pozdrav
d
PS: i ja sam imala vrtoglavice na nervnoj bazi mada mi je uvek bilo tesko da prihvatim da tu nema neke organske podloge. Ni sama ne znam kako je to proslo, nekako neosetno, Bogu hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 10, 2005 6:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
molim te danka kako su tebe prestale vrtoglavice.....molim te napisi mi nesto ovde o tome ako nije problem......eto ja se vec cetiri meseca lecim od centra za ravnotezu i od silnih terapija koje sam pila prestalo mi je drhtanje celoga tela,stabilizovao mi se hod,prestale su me i glavobolje ali vrtoglavice nikako da se oslobodim.....lekari kazu da to vise maltene i ne treba da se leci da sam dosta lekova progutala i da sada organizam treba sam da se izbori kao mlada sam(imam 25 godina)i zdrava i sada jos treba i psihicki da se oslobodim nestabilnost i vrtoglavica koje su ostale u meni zbog fizickog uzroka.....pa mi molim te,reci,ako ti nije problem kako su one tebe prestale.....meni savetuju da nastavim normalno sa svim aktivnostima i da se ne obazirem ni na sta.....i da ce me kada ih smetnem sa uma one i prestati....ali meni je tesko da to uradim jer se plasim da li ce prestati......
molim te malo mi reci kako su tebe prestale iz tvog iskustva
UNAPRED HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 11, 2005 10:30 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Ja nisam imala svakodnevne vrtoglavice vec povremene napade vrtoglavice kada jednostavno nisam mogla ustati iz kreveta.
Centar za ravnotezu mi je, kazu, bio OK (receno mi je da je sve u redu posto mi je i sluh bio sasvim ocuvan).
Ali, tokom celog dana, ja sam imala nestabilnost pri hodu,a narocito kada stojim u mestu i to je sve vrlo neugodno (jer sam imala jednu totalnu nesigurnost pri stajanju i pri hodu).

Receno mi je da redovno merim TA (jer sam imala nizak pritisak tada)0 kao i krvnu sliku (jer sam imala umerenu anemiju i dobijala sam tablete Fe).

Tako da mi je receno da mi je sve to na narvnoj bazi sto je meni bilo tesko da prihvatim (od lekova sam dobijala samo vitaminske tablete kao i blaga sredstva za smirenje).
Jednostavno sama nisam smela nigde ici jer sam mislila da cu se srusiti..... tako je to potrajalo i ja sma s evremenom polako oslobadjala i nekako prihvatila tu nesigurnost koa je onda spontano popustila, mada i sada puno godina posle) povremeno znam da je osetim.

Mozda treba i ti da se jednostavno prepustis svemu tome, da prestanes da brines i da sve to posmatras krajnje pozitivno (od toga svakako ne mozes umreti).
Znam da je to lako reci, ali probaj, vredi pokusati.
pozdrav
d


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 11, 2005 11:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
hvala ti puno,danka na opisu tvog iskustva i na savetu
ja sam doduse imala velih problema sa centrom za ravnotezu jer su mi bubne opne ostecene ali sada lekari kazu da je to sanirano sa fizicke strane i da je jednostavno ta moja nestabilnost i neravnoteza ostala po inerciji u organizmu kao da je on navikao na to(uporedili su to za pokusajima mrsavljenja kada telo iako mu je korisno da smrsa sto vise cuva masne naslage jer to prihvata kao normalno stanje)jer je duze sve trajalo......pa hvala ti na savetu i ja cu pokusati polako da se oslobodim straha od napada....mada ja sve mislim(barem sada)zavrtece mi se ja cu se srustiti i umreti........mada su mi rekli da ne mogu ni da se srusim da to nikada nece biti toliko jako........inace i meni je najveci problem da stojim u mestu da hodam to i ide uhvatim ritam i hodam ali stajanje u mestu to mi je pravi poduhvat.......
hvala jos jednom
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 03, 2006 3:27 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Cao Karolina, volela bih da mi napises nesto vise o tvom prezivljenom penicilinskom soku. Ja sam ga isto dozivela, kada sam bila tvojih godina, i danas(sada imam 32) ponekad osetim sve simptome koji si i ti navela, ali nikada do sada nisam upoznala nikoga ko je to doziveo, pa bih volela da uporedim tvoje prezivljavanje tog momenta sa svojim.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: penicilinski sok
PostPoslato: Pet Feb 03, 2006 8:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 30, 2006 3:09 pm
Postovi: 9
pa koji ste imali anafilakticki ili onaj drugi obican. ja sam imala oba. prvog se nesecam jer sam bila jako mala ali ovog drugog itekako. kada sam pre 6 meseci dobila koksaki i prvi napad panike sve mi se vratilo. trnjenje, gubljenje govora, nogu ruku, nesvestica, malaksalost. to je trajalo 6 sati. sada se lecim od koksakija i od aksijoznosti koja je izazvana bas time. o pomisli da treba da odem kod lekara momentalno dobijem sve simptome. niko me nerazume. to je tako tesko drugima opisati, jer je za njih to potpuno normalna stvar. a o vadjenju krvi ili o tome da treba da popijem vitamsku ili obicnu tabletu da ne govorim. volela bih da nam se javi jos neko sa ovim problemom da razmenimo iskustva kako se izboriti sa tim jer je istinim i opipljiv. sto bi moj psihijatar rekao kolika je verovatnoca da cete dobiti pticiji grip u momentu kada udjete u dom zdravlja tolika je verovatnoca da cete dobiti i anafilikticki sok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 04, 2006 12:03 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ha, potpuno isto se desilo i meni, s tim sto sam ja imala i zvucne senzacije, kojima je sve pocelo, imala sam utisak u pocetku da se izvode neki radovi na ulici i da cujem buku odaltle, medjutim, postajalo je sve glasnije i kada sam skapirala da buka ne dolazi spolja, vec iz moje glave, pokusala sam da objasnim sestri koja mi je dala penicilin da mi nije dobro, a tada sam shvatila da mi je ceo jezik utrnuo, a zatim i ruke i noge i celo telo. Kada je shvatila sta mi se desava, okrenula me je na ledja, buka je posstajala sve nepodnosljivija,a onda mi se izgubila slika pred ocima i sve mi je postalo bljestavo svetlo i imala sam utisak da propadam i tonem sve dublje ka toj jezivoj svetlosti koja mi nije smetala, secam se da sam u svemu tome pokusavala da otvorim oci sto vise i da mi to bljestavilo nije smetalo, samo ga je bilo svuda. Onda sam bukvalno videla sebe kako ostajem na povrsini, a druga "ja" se odvojila i pocela da tone. Ta "ja" sam bila stvarno JA, a ono nesto drugo je ostalo gore, dok sam ja lagano lebdela i tonula sve dublje. Taj "put" je bio uzasno spor,ali vrlo intenzivan kao da me je neka mnogo jaka sila vukla ka dole... Za to vreme su me izboli vise puta, cini mi se Sinopenom, adrenalinom i Deksazonom... Prvo sto sam ugledala, bio je plafon iznad mene, pa onda milion ljudi u ordinaciji. Secam se da sam se uzasno tresla (kao da me je neko u steker prikljucio), bilo mi je uzasno muka i islo mi se u wc.
Sve to mi se desilo kada sam imala 23-24 god, sada mi je 32 i dan danas se nerasdo secam toga, ali kao sto vidis ipak me sve zanima...
Nakon svih mogucih analiza, koje si verovatno i ti prosla dok nisi stigla kod psihijatra, i mene su poslali tamo, isla sam ali slaba vajda, sto ne znaci da tebi nece pomoci... Ja sam bila i na lekovima, isla na terapije,al kada mi napad dodje, tu nema pomoci. Dugo godina nakon toga sam imala napade panike, kada mi se desi da mi zazuji u glavi ili usima, kada mi malo zalupa srce.... Moj psihijatar je znao da mi kaze:Koliko je vremena proslo,malo je da se oporavim,da treba da budem strpljiva i da ce vremenom proci, a koliko vremena treba-VREME CE POKAZATI. Utesno,a? I tako sam se ja godinama borila sa vrtoglavicama, zujanjem, isla od lekara do lekara, i nije mi vise bilo jasno da li njih, sebe ili okolinu pokusavam da ubedim da je meni lose, a svi rezultati su govorili da sam zdrava kao dren. Nakon 5 godina ocaja, sam igrom slucaja cula da akupunktura pomaze, to mi je bila poslednja sansa, iako papreno kosta(20 evra po tretmanu,a ja sam isla u pocetku 3 puta nedeljno, pa nakon par meseci 2 puta, pa 1, pa 3 puta mesecno) sada mi pozli i kad samo pomislim koliko mi je para otislo na to, al ne zalim, vazno mi je da sam se vratila u normalu. Onda sam prestala da idem, nisam bila 2 god, i pred proslu Novu god, tacnije 31.12. u 1 nocu, meni opet utrne leva ruka, pocneda mi seva pred desnim okom tako da nisam videla nista, i naravno - PANIKA, Urgentni, neurolog, a meni sve OK, dijagnoza: NA NERVNOJ BAZI. E vala necu vise sebi da dozvolimsve te stvari, smirim se, i krenem opet na bockanje, sada idem 2-3 puta mesecno i odrzavam normalu...
To je to, pozdrav, i zelim ti brz oporavak. Kazi mi samo na koji si lek ti imala takve reakcije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: penicilinski sok
PostPoslato: Sre Maj 03, 2006 1:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 03, 2006 12:40 am
Postovi: 1
i meni se od penicilina promijenio zivot.Poslije 2 sata moj organizam je reagovao.Imala sam strasnu drhtavicu , u hitnoj nijesu htjeli da mi kazu koliki mi je bio puls i krvni pritisak, dobila sam potrebnu terapiju u posla sam kuci , ali , sve bi bilo super da se na tome zavrsilo.Pocinje pravi pakao , prvo aritmije srca , za godinu dana 4 puta sam bila kod kardioliga, kazu sve je ok samo nervoza.zatim padam u depresiju.Jedan dogadjaj u porodici je djelovao kao antidepresiv na meni, poslije toga jevlja se panika od svega, idem na detaljne preglede pluca , cijelog abdomena , ginekologa, i to po vise puta i sve u privatne ordinacije.Napadi panije ne prestaju, i najgore sta mi se desilo sto se tice simptoma je sl, u jednom trenu sve mi je izlomljeno pred ocima, poslije 10 min gubim moc govora( tj nepovezano i besmislice pricam)i onako svjesna svega u panici idem u hitnu i pocinje jezik i ruka da mi trnu.Kakvog uzasa!Naravno kazu mi to ti je stres ,POslije toga me pregledaju dva neurologa i zavrsim na skeneru mozga, krvnih sudova i jos neka ispitivanja mozga uradim .Bogu hvala sve je bilo ok.Zuje mi usi od septembra prosle godine, kod orl sam bila vise puta.
i jos mnogo toga osjecam .Tako zadnje dvije godine idem od dr do dr.Jedan iskusan kardiolog mi je rekao, da ce mi biti tesko da se izborim sa posljedicama penicilina, i neka mi je bog u pomoci.Bar sada znam od cega se lose osjecam , i kada me uhvate svi ti napadi panike udahnem duboko i kazem sebi umri vise, da se ne mucim ovih muka, strepnje i iscekivanja sta ce se desiti. I to mi je sve od penicilina. Voljela bih da razmijenim misljenja sa osobama koje imaju slicna iskustva :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hvala svima
PostPoslato: Sub Sep 23, 2006 12:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 26, 2004 5:00 am
Postovi: 8
Lokacija: kragujevac
Hvala svim ovim devojkama koje su mi odgovorile.
Zao mi je sto imate iste muke kao ja ali mi je u isto vreme lakse jer znam da nisam ni luda ni jedina. Nadam se da cemo imati snage da se psihicki izborimo sa svim tim. Ja sam cak dugo imala problem i sa tim da nadjem decka,jer niko nece panicara. Ali se ipak i taj pojavio i udajem se za Novu godinu,nadam se samo da necu dobiti neki panicni napad pred maticarom, hi hi hi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 23, 2006 12:34 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
:D :D :D :D Osim sto imamo iste simptome, iste nam i misli padaju na pamet!! :D :D :D :D



Bice sve ok pred maticarem, samo nemoj da mislis o tome i da "prizivas" vec sada!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 61 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: