Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Tumacenje rezultata Elisa testa na HIV. MOLIM ZA POMOC !
PostPoslato: Sub Feb 02, 2013 9:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 8:24 pm
Postovi: 1
Pozdrav, posto sam nov clan ovde, a primetio sam da je ovo najbolji/najpopularniji forum ove vrste u zemlji, zeleo bih objasnjenje strucnog lica, infektologa, biohemicara ( ili cija je to vec specijalnost ) u vezi sa tumacenjem Elisa testa na HIV.

Dakle, pre nekih mesec i po do dva, primetio sam da mi je jezik izrazito beo, da se pojavljuju crveni duguljasto ovalni pecati ( ali posto sam to imao i kao decak ( los imunitet celog zivota, mnogo antibiotika ) sa 12,13,14 god. pa kao i malo stariji 16,17,18,19 god. ) nisam tome pridavao preveliki znacaj. Nista sto dobro trljanje cetkicom nece srediti. Bar sam tako ranije radio.
Medjutim onda su pocele da se stvaraju kao neke belicaste lezije, grupacije upaljenih papule belicaste boje, ponekad oivicene belim prstenom, ponekad pravilnog a ponekad nepravilnog oblika. Sve je ukazivalo na oralnu Kandidu ( s' tim sto druge simptome iste nisam primetio, tipa umor, zaboravnost, svrab analne regije itd. Sem mozda malo vise gasova, ali to uvek zavisi od hrane koju konzumiram u odredjenom periodu vremena ) Medjutim kasnije su te ,,afte'' kako ih mi nazivamo, presle na desnu unutrasnju stranu obraza, a na jeziku, kako kad, malo se povuku, pa se opet jave, nekad vise nekad manje, ono sto me je posebno brinulo je to sto su pocele da bole. Osecaja kao kada se ugrizete jako za jezik ili izgorite vrelom tecnoscu. Najpribliznije tome sto sam mogao da nadjem na internetu su tzv. Canker Sores na engleskom, dublje crvene brazde sa desne i leve strane jezika, oivicene belicastim pravilnim ili nepravilnim ,,oreolom'', ,,prestenom'', kako god se to vec naziva, ponekad na vrhu jezika, a mnogo manje na prednjoj ( gornjoj ) strani jezika.

Buduci da je 2012, avgusta, cura sa kojom sam vec skoro dve godine u vezi imala kondilome i brisom je utvrdjeno da ima HPV virus visokog rizika, ( kasnije se PAPA testom, kod drugog lekara, ispostavilo da je druga grupa sekreta i da je sve u redu, (sad cekamo rezulate drugog PAPA testa koje radi na 3 meseca) )

Kod mene se ipak razvila sumnja da je u pitanju neka polna bolest jer afte ( Canker Sores ) nisu prolazile ni nakon 7-14 dana koliko skoro svuda pise da je period trajanja.

Unapred se izvinjavam zbog duzeg posta ali moram da uvedem u celu situaciju strucnjake koji ce mi, nadam se, odgovoriti ubrzo.

Dakle, testirao sam se 01.02.2013. na HIV 1+2 (Ag/At)
[b]MOJ rezultat : 0,325 nereaktivan.

Referentne vrednosti : Negativan: < 0,900
Slabo reaktivan: 0,900-1,100
Pozitivan: > 1,100[/b]

Moram da napomenem, da je od bilo kakvog kontakta ( ne mislim na neki koji bih smatrao rizicnim, nego bilo kakvog seksualnog kontakta ) proslo minimum 2 meseca i 10 dana pre testiranja. ( U laboratoriji su mi rekli da je mesec dana sasvim dovoljno da test pokaze, ako ne pozitivan, a onda bar ,, sivu zonu '' rezultat, pretpostavljam da misle na ,,slabo reaktivan'' tj. da se moze videti bar nesto cak i ako je ,,period prozora'' aktivan, takodje su mi rekli da je moj rezultat potpuno negativan, da je sve u redu i da mogu ako zelim ponoviti test za 6 meseci cisto zbog sebe, a i praksa je takva ).

Moje konkretno pitanje bi bilo sledece, ako je rezultat u redu, zar onda ne bi trebalo da pise: 0,000 a ne 0,325 ??? u odnosu na referentne vrednosti ???
Jer u mom, priznajem, pomalo paranoicnom umu, to ipak izgleda kao trecina dovoljne ,,kolicine'' HIV antitela da bi bio pozitivan na HIV.
Dakle, da li takav nalaz moze da znaci da ga ja imam u telu, ali, samo ne u dovoljnoj meri da rezultat bude pozitivan, za sad tj. ???


Takodje napominjem da sam se takodje testirao 01.02.2013. na Sifilis, Hlamidiju, Genitalni Herpes i Gonoreju ( sve ono cega promene na jeziku i unutrasnjim stranama obraza mogu da budu simptom ) Sifilis: Negativan. Genitalni Herpes: Negativan.
Cekam rezultate za Hlamidiju jos i Gonoreju, to ce biti u ponedeljak.

( Sto se Hlamidije tice na to sam radio ponovo ( iako simptomi nisu afte i ranice na jeziku ) jer su mi avgusta, kada je ona dobila kondilome, pronadjena antitela Hlamidije u krvi, testirao sam se tada, avgusta, na Hepatitis C, B, Hlamidiju i HPV, na HIV tada nisam, ali jesam 27.12.2011 ( cisto da se proverim ) i bilo je: nereaktivan, medjutim nisu pisale referentne vrednosti tada, druga laboratorija, ocigledno druga pravila )
Kasnije, nakon mozda 5-6 dana se brisom ispostavilo da sam negativan na Hlamidiju i HPV virus ( test skup kao djavo inace )
A pre radjenja ta dva brisa, nekoliko doktora me je pitalo da li sam radio test na Hlamidiju preko krvi, kada sam odgovorio da jesam i pokazao nalaz, rekli su mi bukvalno, to se ne vazi, samo bris je relevantan. Jer navodno u krvi antitela pokazuju da sam nekad dosao u kontakt sa Hlamidijom ali to uopste ne znaci da je sada imam i da je aktivna ) (Moja cura je takodje bila negativna na Hlamidiju, radila je bris tamo gde je radila i PAPA test.)
Posebno jer sam bio na terapiji Amracinom, po posebnoj semi uzimanja kapsula, mesec dana, a nakon toga sam ga pio bar jos devet meseci, malo i na svoju ruku, do pre 2 meseca otprilike, zbog problema sa aknama tada. )
Pa posto je to prilicno jak antibiotik, ( koje sam primao i pio zaista cesto tokom celog zivota a posebno u zadnje 2,5-3 godine, zbog svog inace loseg imunog sistema ) moguce je sasvim, po recima urologa, primarijusa itd. da je jednostavno on ( ili neki drugi antibiotik unistio Hlamidiju )
Medjutim sada je izgleda najnovije, kako mi rekose u laboratoriji, da je jedino test krvi relevantan, nova metoda koja pokazuje da li je bakterija aktivna jos uvek. Ovo konkretno nema veze sa mojim pitanjem o tumacenju rezultata testa na HIV, ali zelim da sto bolje priblizim situaciju strucnjacima.


Izvinjavam se jos jednom zbog verovatno predugackog posta ali jednostavno zelim da dobijem savet od nekoga ko se susrece sa slicnim slucajevima cesto da bih cuo i drugo misljenje u vezi sa mojim glavnim, boldiranim, pitanjem o tumacenju rezultata testa na HIV koji sam radio pre 2 dana da li je tacno sve ono sto su mi rekli u laboratoriji, navodno jednoj od ako ne i najcenjenijih/e u gradu.


Hvala unapred !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumacenje rezultata Elisa testa na HIV. MOLIM ZA POMOC !
PostPoslato: Uto Apr 30, 2013 12:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 29, 2013 11:00 pm
Postovi: 2
takodje se nalazim u slicnoj situaciji.. naime imao sam odnos.. pre 2 nedelje... pukao je knodom.. ... tako da... odlucio sam da se prikljucim ovoj temi


na testu sam imao 0.25 (elisa hiv1/2 combi) ... isti test mislim da je u pitanu.. preko 1 je pozitivan

moram napomenuti da sam i prehladjen nesto... pa...

dakle isto pitanje... zasto nemam 0.0 a imam 0.25..

hvala unpared


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumacenje rezultata Elisa testa na HIV. MOLIM ZA POMOC !
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 10:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 16, 2013 10:53 am
Postovi: 3
isti test mislim da je u pitanu.. preko 1 je pozitivan

moram napomenuti da sam i prehladjen nesto... pa...







________________________________________________
Fifa Ultimate Team Coins


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: