Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hiperprolaktinemija
PostPoslato: Sub Jun 17, 2006 3:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 17, 2006 12:18 am
Postovi: 38
Pozdrav,

Pre par godina mi je ustanovljen povisen prolaktin. Radjen je skener i svake godine radim magnetnu rezonancu i rezultati su u redu, ali prolaktin je i dalje povisen. Menstruacije su mi redovne, nemam problema sa glavoboljom niti sa vidom, jedino imam galaktoreju i to sam na malo jaci pritisak i to svega 2-3 kapi. Terapija mi nije prepisana i rekli su da nema potrebe s' obzorom na rezultate magnetne rezonance. Medjutim ja sam pak cula i misljenja nekih lekara da je ipak bolje da pocnem terapiju bromokriptonom da kasnije ne bi doslo do vecih problema. Inace, konacna dijagnoza je idiopatska hiperprolaktinemija.
Zbunjena sam a i pomalo uplasena. Koga bi trebalo da poslusam? Da li da se jednostavno opustim i na 2 godine radim magnetnu rezonancu i ostale analize radi pracenja ili je bolje da zapocnem sa nekom tearpijum?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 20, 2006 12:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Ukoliko je sprovedena adekvatna dijagnostika i nije utvrđeno ama baš ništa nenormalno osim povišenog nivoa prolaktina, onda nema potrebe da bilo šta pijete. Bromokriptin bi mogao da smanji lučenje prolaktina, ali i on ima svoje neželjene efekte, pa procenite da li biste radije njih ili povremenu galaktoreju.
Uloga bromokriptina je da se smanji tumor hipofize i da se smanji lučenje prolaktina. Na osnovu svih analiza vi nemate nikakav tumor i nema potrebe da pijete bromokriptin.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 30, 2006 4:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 17, 2006 12:18 am
Postovi: 38
Hvala Vam puno na odgovoru.
Takvo objasnjenje sam i dobila od endokrinologa kod kog sam pre par godina i krenula sa ispitivanjem. Medjutim neki druge lekari pretezno ginekolozi ubacili su mi crv sumnje jer kao sto sam vec rekla po njihom ja bih ipak trebalo da pijem lek jer cu verovatno imati problema kada budem zelela trudnocu. Ja znam da visko prolaktin moze da bude problem pri zacecu ali ja imam uredne cikluse i to ovulatorne ( to mi je moj ginekolog ustanovi pre nekog vremena). Bilo kako bilo, ja imam 26 godina i jos uvek ne planiram trudnocu ali kada vam neko pomene takvu pricu ne moze da vam bude bas svejedno.
Veliki pozdrav i veeeeeelikooo hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 50 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: