Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hemioterapija i ishrana ( tumor dojke)
PostPoslato: Sub Apr 30, 2011 6:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 10, 2008 4:20 am
Postovi: 4
Nisam u pitanju ja u pitanju je zenska osoba meni bliska...

konstatovan je tumor dojke do sada je bilo 6 hemioterapija koje je relativno solidno podnela
( ako se izuzme opadanje kose i stvaranje sitnih ranica u usnoj duplji).
Ono sto mene najvise muci je uticaj ishrane ...
ne znam koji lekari su joj rekli da je ok da jede slaninu, cvarke punomasne mlecne proizvode itd uz komentar da
ce joj to ojacati imuniteti i popraiti krvnu sliku ( ja prvi put cujem tako nesto )
sa druge strane receno joj je da ne sme da jede crveno meso ( ni konjsko ) ,ne sme da jede slano i przeno .
takodje ok je mlech , omega 3 ,vitamin c i vitamin b...
to je sve sto su joj rekli ... nigde ne moze da se dobije tacna i precizna dijeta ( rezim ishrane) ali ovo gore su joj rekli da jede ...
takodje ubedjujemo se svakodnevno koje kolicine voca i povrca su ok
negde sam procitala da je to 400gr dnevno podeljeno na vise obroka opet ona smarta da je ok i 100 grama brokolija u 3 dana..
ukoliko se neko razume i zna kako bi trebao da izgleda jelovnik nekoga sa tumorom dojke koje je imao 6 hemioterapija i uskoro ide na operaciju ...sve ovo mi je izuzetno bitno narocito rezim ishrane posle operacije ...
proitala sam mnogo toga za mnoge stvari neki tvrde da je ok a vec na drugom linku ispostavi se da nije ok
konkretno za mlech negde sam pronasla da nije dobar kod podizanja imuniteta kod obolelih od raka dojke jer povecava kolicinu estrogena koji je ako sam dobro shvatila jedan od uzrocnika istog...

hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hemioterapija i ishrana ( tumor dojke)
PostPoslato: Sub Apr 30, 2011 6:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
E vidite, mojoj porodici je jedan lekar rekao da ,,hrana nije dovela do bolesti, pa je nevazno i sta jede u toku lecenja''. Drugi je rekao da moze da jede ,,sve, ali da ne ide u krajnost'', treci da ,,izbegava zacinjeno i slano'', cetvrti da ,,ne jede slatko, jer malignitet koristi glukozu''. Na otpusnoj listi VMA preporucen je ,,higijensko-dijetetski nacin ishrane''. Lud zbunjenog.

I sta sada laik da radi?

Sigurno je da osobi o kojoj govorite nece skoditi velika kolicina voca i povrca (ne u istom obroku!), sokovi od istog. Koristite propolis i ostale pcelinje proizvode (pergu, ne bi preporucio med). Neka pije velike kolicine vode. I nije poenta samo u ishrani. Potpuno prirodnim metodama (setnjom, vezbanjem), neka jaca svoje telo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hemioterapija i ishrana ( tumor dojke)
PostPoslato: Ned Maj 01, 2011 11:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Znate kako, svaki od članova foruma bi vam preporučio/strogo se protivio nekom preparatu a ne možete ih uzeti baš sto na korišćenje... Najbolje bi bilo otići kod nutricioniste koji će tačno reći koji unos proteina/masti/šećera treba da bude i da preporuči neki jelovnik pa možda i preparat. Ovako bi ovo bila još jedna od neiskcrpnih tema gde vam mi sv savetujemo neku biljčicu i travčicu a ne možete baš sve kupiti i probati...
eto, to je moj savet...
pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 111 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: