Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 12:58 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Na zalost "ovaca za sisanje" ce uvek biti i nema sanse da se to spreci. Problem je samo sto nema jos funkcionalnih etickih komiteta i drugih esnafskih tela predvidjenih statutom Lekarske komore. Takodje, steta sto mi u ovoj ocajnoj zemlji imamo agencije za sve i svasta, pa i neku Agenciju za lekove i medicinska sredstva (ili kako vec), ali one sluze samo za zgrtanje para postavljenika u njima, a retko se bave ispravljanjem "krvih Drina" u drustvu.

U konkretnom slucaju, terapija magnetima, kao i bilo kakva druga terapija ili dijagnostika koja nema sertifikat takve Agencije, ne bi smela da se reklamira, niti da se upotrebljava, a oni koji to prekrse, kaznjavaju se novcano i zatvorom. U Americi imaju FDA, ovde imamo neku Agenciju i zakon, ali umesto da resetamo sarlatane, nadrilekare i prevarante, u apotekama vidimo homeopatske lekove :o (Ko je dao zeleno svetlo za tu prevaru??!), a na TV-u profesore pulmologije koji bi danas da lece magnetima, a sutra ce i kristalima, gasenjem uglja, bajanjem i svetom vodicom.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 2:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Postovani KOKI da Vas pitam nesto:

Dovodim muza kuci sa hemoterapije i imam 1000 pitanja,sta sa zatvorom, sta sa nenormalnim stucanjem,sta sa nervozom, kako se boriti sa niskom hemoglobinom (lekari nam nista ne pricaju, nemogu ni blizu njih kad su na klinici, obicno sestre ukljucuju terapiju po protokolu) a koga ja da pitam a? nego komsinice babe i slicno.I zasto nase pacijente leci Brojs,aloja,Roso,casopisi bilje i zdravlje?Zapitajte se.Zato sto izgube vreme po cekaonicama jureci lekare koje su na seminarima,konzilijumima,predavanjima,pa dodjete u situaciju kao ja sa muzem da vam kazu sta ste cekali do sad PA PO CEKAONICAMA.I nemojte da mi kazete kako previse rade i imaju veliki broj pacijenata jer sve njih sam nalazila po privatnim ordinacijama kao konsultante.I kako to da su plate male a svaki cas se otvaraju privatne ordinacije sa opremom kakvu nema klinicki centar pa odakle LOVA?


Scenario ovakav:
ja:dajem rezultate doktorka letimicno pogleda,(pise nesto)
doktorka:pruza mi recepte za lekove kao i prethodni put.
ja:samo da Vas pitam (htela sam da pitam da li mi je smanjila dozu posto mi je bolje)
doktorka:ne odgovarajte nista dok Vas ne pitam (ko na ispitu)
ja:a sta ako ja hocu Vas nesto da pitam, pa Vi me niste ni pogledali a kamoli pregledali.

Zelim Vam da ubrzo zavrsite medicinu i da ne zaboravite da budete prvo covek pa onda lekar i da nisu svi medicinski obrazovani samo su bolesni i treba im par minuta vaseg znanja i paznje.

Svaku srecu i zdravlje Vm zelim i cast izuzetcima (kao Tartufa) koji imaju takta za nas BOLESNE LAIKE.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 2:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Postovani dr. Ivice imam par pitanja za Vas
Dali pijete dulkolaks ili senu kad imate zatvor?
Da li detetu dajete kim kad ima gasove?
Da li je i to kaznjivo zakonom znate da se medicinska nacela menjaju?

Kako ce se pronaci lek protiv raka ako zakon zabrani sve?

Sta bi sa do pre nekoliko godina zabranjivanom privatnom lekarskom praksom?


Od cega se prave lekovi od necega sa Marsa, (mozda kad jedna hemoterapija koju moj muz prima kosta tri boce 1800 evra)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 2:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Postovani dr. Ivice imam par pitanja za Vas
Dali pijete dulkolaks ili senu kad imate zatvor?
Dali detetu dajete kim kad ima gasove?
Dali je i to kaznjivo zakonom, znate da se medicinska nacela menjaju?

Kako ce se pronaci lek protiv raka ako zakon zabrani sve?

Sta bi sa do pre nekoliko godina zabranjivanom privatnom lekarskom praksom?


Od cega se prave lekovi od necega sa Marsa, (mozda kad jedna hemoterapija koju moj muz prima kosta tri boce 1800 evra)

Da li mislite da je tacna cinjenica da je lek protiv raka poznat ali se ne pusta u primenu zbog monopola na citostatike i zbog ekonomske cinjenice da vise ljudi zivi (citaj zaradjuje) od raka nego sto umire?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 4:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
bobans1983 je napisao:
Postovani KOKI da Vas pitam nesto:

Dovodim muza kuci sa hemoterapije i imam 1000 pitanja,sta sa zatvorom, sta sa nenormalnim stucanjem,sta sa nervozom, kako se boriti sa niskom hemoglobinom (lekari nam nista ne pricaju, nemogu ni blizu njih kad su na klinici, obicno sestre ukljucuju terapiju po protokolu) a koga ja da pitam a? nego komsinice babe i slicno.I zasto nase pacijente leci Brojs,aloja,Roso,casopisi bilje i zdravlje?Zapitajte se..


Apsolutno se slažem sa Vama, ali stvarno nemam predstavu kako bi se mogli boriti protiv toga. Ja sam svojevremeno sve živce pogubila u čekaonicama, šalterima, brojnim uputima, papirima... Ali sad više stvarno ne znam šta sam očekivala od tih doktora, a šta mi nisu pružili. Možda upravo to ... 10 sekundi njihovom vremena.

Ja se iskreno nadam da neću biti takva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 6:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Citiraj:
Postovani dr. Ivice imam par pitanja za Vas
Dali pijete dulkolaks ili senu kad imate zatvor?
Dali detetu dajete kim kad ima gasove?
Dali je i to kaznjivo zakonom, znate da se medicinska nacela menjaju?

Kako ce se pronaci lek protiv raka ako zakon zabrani sve?

Sta bi sa do pre nekoliko godina zabranjivanom privatnom lekarskom praksom?

Od cega se prave lekovi od necega sa Marsa, (mozda kad jedna hemoterapija koju moj muz prima kosta tri boce 1800 evra)

Da li mislite da je tacna cinjenica da je lek protiv raka poznat ali se ne pusta u primenu zbog monopola na citostatike i zbog ekonomske cinjenice da vise ljudi zivi (citaj zaradjuje) od raka nego sto umire?


Caj od sene je regoistrovan kaop pomocno lekovit sredstvo. Kim takodje. Ali postoje propisi kako mora da se proizvodi, pakuje, distribuira, reklamira... Nije kaznjivo zakonom da, ako zelite, pojedete sapun, misleci da ce od toga da vam prestane proliv. Ali jeste kaznjivo da tvrdite drugima da je to dobro i da drzite lekarsku praksu, odnosno "lecite"na taj nacin, posebno da to reklamirate na televiziji. To se jednostavno zove obmanom javnosti. Prevarom.

Nistra se ne zabranjuje a priori, samo se zahteva klinicka studija. To je veoma egzaktan proces i tu nema nikakve zavere.

Privatna lekarska raksa je prisutna u svim zapadnim zemljama, a bila je i kdo nas dok je komunisti nisu zabranili. Za malo vise od godinu dana bice zabranjena dopunska praksa lekarima koji rade u drzavnim ustanovama.

ne znam zaista zasto su citostatici tako skupi, nisam farmaceut i nepoznat mi je proces proizvodnje, najvise bih voleo kada bih svakom mogao da napisem recept za beplatan lek koji leci sve i da svi budu zdravi. Pretpostavljam da je cena rezultat traznje, kao sto uvek biva u ekonomiji. Takodje, lekove koje pominjete veoma je tesko proizvesti, to zahteva milione dolara istrazivanja, placanje gromnog broja ljudi koji rade na naucnim projektima, pa velioke kice koje to placaju zele naknadno i da povrate - sto se igleda u ceni leka.

Ne mislim da postoji lek protiv raka, jer rakova ima najmanje 200 glavnih vrsta i hiljade podvrsta. Danas sam procitao da je Elizabet Tejlor pre par veceri nastupila u nekoj pozorisnoj predstavi. A Dzimi Karter i Dzordz Bus senior su veoma vitalni i nemaju ni traga od Alchajmera. Da ima medicine za bogate i siromasne, ima. Ali lek za adenokarcinom pluca ne postoji, u to sam skoro 100% siguran.

Ne znam koliko je to bitno, ali u svetu ima mnogo vise smrti od neuhranjenosti i, za nas, banalnih infekcija, nego od karcinoma kojima je ophrvana zapadna civilizacija. U medicini ne postoji fokusiranost, kao sto ne postoji uopste u civilizacijskim stremljenjima pa se tako rasipaju novac i energija, vreme i svi resursi. Zato smo tu gde jesmo, ali to ne znaci da treba da se vracamo unazad. Neka se sve fabrike alkoholnih pica i cigareta pretvore u fabroke lekova, bice nam mnogo bolje. neka se vojni budzet Amerike preusmeri u proizvodnju hrane, na svetu nece biti ni jednog gladnog... Ali, mi smo cudan svet.

Za 13 godina koliko sam lekar nagledao sam se pokojnika koji su od raznih "alternativnih" terapija ocekivali cudo. Na zalost, cuda nisam video, samo umrlice na banderama...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 1:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Dr Ivice hvala Vam puno na razumevanju.

Razumete Vi nas odlicno znate da nam je tesko jer negujemo svoje bolesne i hteli bi da im pomognemo ali je bitno da im pri tom ne naudimo to je sustina jel da?

Gledam roditelje svog muza (jedinac je ima 43 godine) sa metastazama na kostima sve bi dali i prodali samo da ga spasu.Medjutim ja sam uspela da ne podlegnem tom sindromu koji sarlatani koriste da im prodaju magnete, lutajuca srca i sta sve ne.

Medjutim sta kad mu lekari nista ne daju,pa sam sama napravila listu koja im vise hrani sujetu nego sto pomaze.

1.Aloja - ako ne pomogne nece odmoci piju je i deca
2.Sena - protiv zatvora od hemoterapije
3.Suve sljive i suvo grozdje, pored sena caja protiv zatvora - to jede ne pravim kuglice nikakve
4.Limunada - zbog C vitamina, imunitet
5.Salata od rendane zive cvekle, belog luka,sa jabukovim sircetom i maslinovim uljem - probajte mi je svi jedemo.Ja smislila koji Brojs
6.Corba brokoli,prokelj, sargarepa celer ziv na kraju
7.Masaza "pegaz" mascu (narodni naziv konjska mast sad je ima u narodnim apotekama)
Nakon hemoterapije caj protiv mucnine, ja proverila:
Isti odnos: (recimo po 20 gr od svega)
Zalfije - poznato protiv zapaljensko antiinflamatorno dejstvo
maticnjaka - smiruje i opusta
Nane - smiruje sluzokozu zeluca poznato
Kantariona - svi znamo

SVE OVO NECE SKODITI A POMAZE

Na preklinjanje naseg lekara iz unutrasnjosti (Smed Palanka) da nam da jos sta bi smeo, rekli su nam folnu kiselinu, bedoxin i C vitamin tako da je sada mnogo bolje.Dobio je apetit i stolicu smo sredili ..............

Zlocuda je to bolest, ali nisam ni ja bas dobrocudna :wink:
Salu makar i crnohumornu nisam spomenula kao obaveznog saveznika u
borbi protiv opake bolesti bolesti,shalu rak najvise mrzi PROVERENO

Sto kaze Matija Beckovic:ceracemo se jos
Moj najveci problem je u tome sto se nikada ne predajem bez borbe.
Nemogu samo da sedim placem i gledam ga kako pati.

Hvala jos jednom Ivici i tacno je sto su rekli da ste CAR


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 17, 2009 12:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 16, 2009 11:57 pm
Postovi: 14
Lokacija: Pancevo
Sto niste pitali Dr Dabica kada je bio u Beogradu on vam je mogao sve objasniti.Ovako ostali ste uskraceni za sve ogovore.On je cak imao isceljiteljske moci.

_________________
Kada bi svi bili normalni gde bi nam kraj bio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 26, 2009 12:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 26, 2009 8:28 am
Postovi: 3
Ма дај људи уразумите се.
Ако адвокати отшколују своју децу у стогодишњим парницама.
Полиција негује криминал да би постојала и ширила своје деловање смањивањем права човека на слободу.

Ми лекари морамо се тесније повезивати са фармацеутском индустријом и примењивати лекове кои немогу излечити узроке, већ одложити последице што дуже и обезбедити пацијенте и за нашу децу - будуће лекаре.

Сигурно ће то бити савез са Ђаволом, али је то и наша богата егзистенција.

Нико ме неможе осудити да преписујем тихи отров продуженог дејства, кад у упутству пише да је лек.

Додуше и несвесно чињење нас неће спасити пакла.
И зато......
ПС. Код мене је средња медицинска на пракси... 8)

_________________
Забрањена историја Срба


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: