Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Peckanje nakon mokrenja!!!
PostPoslato: Čet Jul 09, 2009 9:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 8:31 pm
Postovi: 5
Pozdrav svima!ovakav je problem!
Osetio sam preckanje nakon mokrenja koje je znalo da traje i po 15 minuta uz to i jaci miris..dao sam krv i urin ..
rezultati krvi su pokazivali da mi je povisen bilirubin 34,kreatinin 124,S-alt GPT125,S-ast GOT 49.
rezultati urina:tamno zuta ,malo zamucena,sediment 60 70 leukocita,2-4 eri, malo bakterija dosta sluzi .sa tim rezultatima sam se javio lekaru opste prakse koji me je uputio kod interniste ..ispostavilo se da sam morao da ostanem 5 dana na dopunskom lecenju gde sam pio Hepa merth,kada sam tamo posle prvog dana davao krv i urin na analizu rezultati su bili:
got 40.4 gpt 78.3 ukup.bilirubin 33.7,dir.bilirubin 12.4
urin:bistar zut ST 1025,ph 5 ,10 15 le,malo bakterija dosta sluzi.kontrolni urin.bistar tamno zut ST 1030 ph 6 1-2 sveza er,18 20 le,malo urata malo bakterija,dosta sluzi.

UK:proteus mirabilis 5000ml verovatna kontaminacija,ab nije radjen.Eho abdomena:jetra lako hiperehogenije gradje,bez fokalnih promena u sebi,promera u medioklavikularnoj liniji 145mm,Zkesa normalne debljine slezina lako volumizirana kk promera oko120 mm.oba bubrega normalne velicine bez staze,u levom se ne iskljucuje mikrolitjaza.Dg leasio hepatis.

Labaratorijske analize na otpustu:Le 4,1 Gra 58,3 % Lym 33,4 MID 8,3% Er 6,53 Hg 122g Hct 37,1 Tr 288 Bil uk 21,7 GOT 52,8 GPT 85,8
Pregled urina :bistar yut St 1010 ph 6, 1-2 le ,malo urata malo sluzi.

kada su me otpustili rekli su mi da nastavim da pijem hepa mertz .....
i rekli su mi da se javim za mesec dana ...
ja sam nakon nekoliko dana opet imao problema sa peckanjem nakon mokrenja ,nisu mi davali nikakve antibiotike ....nakon nekih 15 dana otisao sam u urgentni gde mi je urolog prepisao pipem 10 dana i vitamin c...to sam popio ali opet ponekad imam osecaj peckanja nakon mokrenja...Dali mi moze neko Malo pojasniti situaciju i sta da radim ...Unapred zahvalan....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 10, 2009 6:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Postavljena ti je dijagnoza ostecenja jetre.to bas nema veze sa urologijom ali ipak da pitam da nisi kojim slucajem konzumirao energetska pica tipa guarane i slicno?
Nalaz na bubrezima koji kaze da se ne iskljucuje mikrolitijaza (a to je pesak) moze da ukaze da to peckanje imas zbog peska.
Posto je tvoja situacija komopleksna,preko foruma je nemoguce raspravljati o tome.Sigurno su ti rekli da jos neki put dodjes na kontrolu sa nalazima krvi i urina pa tako i uradi i onda se kod doktora koji te leci o svemu lepo raspitaj.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 10, 2009 11:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 8:31 pm
Postovi: 5
pa imam obicaj da popijem po neku guaranu i energis ...........da imam sad u utorak zakazano da dodjem na kontrolu,ja sam za svaki slucaj uradio bris na chlamydia mycoplasma ureaplasma da iskljucim i tu mogucnost..........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 11, 2009 12:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
prestani da pijes ta pica,ona mogu da uzrokuju prolazno ostecenje jetre i povisenje jetrinih enzima.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 12, 2009 10:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 8:31 pm
Postovi: 5
Dali cela moja prica i povisene transminaze imaju veze sa tim sto imam peckanje nakon mokrenja????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 14, 2009 10:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
ne moze se reci ovako napamet ali ne bi trebalo da je povezano.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: