Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Svrab na penisu?
PostPoslato: Pon Feb 06, 2006 2:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 06, 2006 2:10 pm
Postovi: 1
Imam jedan problem vec tri cetiri mjeseci.
Periodicno,znaci svakih otprilike 20ak dana osjetim svrab na penisu,tacnije kad prevucem kozicu na mjestu ispod glavica primjetim crvenilo,kao neke tackice i to traje uvijek otprilike par dana,praceno svrabom i prodje,i tako cesto.
O licnoj higijeni brizljivo vodim racuna pa sam zbog toga jos i vise uplasen,sta moze biti razlog tome.
Molim vas ako moze neko savjet da mi da.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pa mozes samo jedno
PostPoslato: Sre Feb 15, 2006 4:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 07, 2005 11:16 pm
Postovi: 40
Najlaksi nacin da odagnas sumnju i strah je da posetis prvog dermatovenerologa!!!!!!!!!!! KOliko god da se cini da je neprijatno i nelagodno, veruj mi jednostavnije je i lakse uraditi odmah nego posle jesti sebe i kajati se zasto nisam otisao na vreme. POkusavam da te uplasim...ne znam da li mi dorbro ide.
Crvenilo o kojem ti govoris mose da bude izazvano svacim....
Sve je vezano za seksualna iskustva koja siimao pre toga. DA li ti se isto javlja posle odnosa, ili se javlja samo od sebe.vrlo bitno....
Nije nista opasno....moze biti kandida, neka gljivicna infekcija koja bi se resila ednostavnim mastima....ali moze biti ineka od polno prenosivih infekcija (Urepalasma. Mikoplasma, Klamidija). Ukoliko imas srah od doktora ili neprijatnost...otidji sam u laboratoriju (izbegavaj privatne, preporucuem GAK NArodni Front i Insitut za mikrobiologiju, oba rade analize bez uputa) i uradi sledece analize:'
1.Urinokutura
2.Urin sa sedimentacijom
3.Bris uretre na Klamidiju i ostale dve navedene
4.Spermokutura
5. Mozes i spermogram (mada nije obavezno)
Sve ovo bi ti bilo koji doktor dao da uradis, er napemet ne bi ni on znao...
E sad....sve ovo sem Klamidije, Ureplasme i Mikoplasme mozes da uradis besplatno uz upt lekara, tako da je zbog finansija bolje da odes kod doktora. Ako ne zelis , paltis i uradis sve..
Ako se odluzic za doktora, preporucujem Dr Jelicu Sretenovic iz INstituta za kozne i venericne bolesti. Jeste zenko, ali nema razloga da ti buje neprijatno, odlicaj je dijagnosticar i strucnjak....
Pozdrav i srecno....
Iskreno se nadam da sam te uplasio, kako b uradio potrebne pretrage, a ne prepustio sve slucaju...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 108 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: