Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: NOCNO BUDJENJE KOD BEBA
PostPoslato: Čet Jan 05, 2006 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 05, 2006 2:23 pm
Postovi: 2
Lokacija: Beograd Miljakovac
imamo bebu od 5 meseci decko
poslednjih 20 dana budi se u toku noci sa stravicnim dranjem u snu i to zna da traje po nekoliko sati i ako ga presvucemo nahranimo sve se desava ponovo i ponovo nezeli da legne u krevet cim oseti da ga neko ne drzi u ruci vertiklano odmah place
kada ga nosamo kao da utvvrdi san na rukama i pokusamo da vratimo u krevet nema sanse
imali nesto ili nekakvo resenje

hvala
zabrinuti tata


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ako je za utehu
PostPoslato: Čet Jan 05, 2006 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 22, 2004 12:28 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
i ja imam sincica od 5 ipo meseci i do pre nekih mesec, mesec ipo je bio super, spavao celu noc. Onda je poceo da se budi po dvaput ili triput. Ponekad samo da jede, a nekad je plakao,onako bas, bas... Umirio bi se nakon 5-10 minuta (nije plakao kao vas nekoliko sati). Nismo znali sta je, a umirio bi se tako sto bih mu ukljucila muz. igracku i on bi je kroz suze dirao i tako se umirio. E, a onda, pre dve nedelje pojavise se dva zubica, pa pre neki dan jos dva gore. Pretpostavljam da ga je to mucilo. Uzeli smo dentinox i neki gel pa mu masiramo desni. Nije se odavno budio tako placuci. Mozda je i kod vas to. Jel poceo sa nemlecnom hranom tj. dohranom? Jel supruga doji ili je na adaptiranom mleku? Ako sisa beba, moguce da mu je to nedovoljno pa se savetuje uvodjenje dohrane. Ja sam to pocela kad je Mihajlo napunio 5 meseci po savetu pedijatra, jer je napredna i jesna beba. Sta god da je, sigurna sam da nema razloga za brigu... Ako on i dalje dobro napreduje, nije nista sigurno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zubi u 5 mesecu
PostPoslato: Ned Jan 08, 2006 12:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 05, 2006 2:23 pm
Postovi: 2
Lokacija: Beograd Miljakovac
hvala na pomoci ako mislis da su zubi pa mi smo bili kod pedijatra ja i supruga ali kao nije videla nista i mi ga hranimo aptamilom 2 napredna isto samo me brine to budjenje preko noci

kao da su strahovi a bas voimo racuna preko dana je toliko srecan i miran da noc neki put ne znam st ada radim oram ga drzati po nkoliko sati da bo zaspao
u svakom slucaju hvala
nanad


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: upala srednjeg uha
PostPoslato: Ned Jan 08, 2006 5:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
Ovo mi jako lici na upalu srednjeg uha koju je i moj sin prelezao pre par meseci. Pocelo je sa nocnim dranjem do besvesti, a pogotovu kad ga stavim u horizontalu posto se u tom polozaju povecava pritisak na bubnu opnu. Da li je doktorica pregledala usi? Ako je sa usima sve uredu onda je moguce da su zubici ja mom sinu dajem homeopatske kuglice od koje su se pokazala kao jako dobre.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 12, 2006 1:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 12, 2006 1:36 pm
Postovi: 32
Lokacija: BGD
Nocno budjenje je tema duzine Rat i mir. Vukasin ima 7 meseci a od treceg meseca se redovno budi u ustaljeno vreme nocu. Nekada place a nekad ne. Zubici su mu izrasli (dva donja) ali njegov noci raspored se ne menja.
Stvar je vise manje jasna i nema nam pomoci - prosto ne ume sam da zaspi. Moja olaksavajuca okolnost je ta da jos uvek dojim pa se on vrlo brzo smiri i ponovno zaspi. Isprobali smo razne metode kako da nastavi da sam spava ali nema sanse. Ni gel za zube, ni vise hrane, ni moja blizina mu ne pomazu - mora da se probudi i siki. Jos ako ga MM uzme da ga pokusa uspavati bez mene to je dranje da prozori ispadaju. Mislim da bebacima samo treba mama kako bi nastavili da spavaju a ako je tu jos i malo klopice :lol: !!!

Nista ne brinite moraju sami vremenom da nauce da ponovno zaspu. Postoje razne knjige na tu temu pa vi probajte ako ne mozete vise da izdrzite. :wink:
Korisno je pratiti i beleziti vreme kada se bude, spremiti bocicu unapred i pre nego se razbudi potpuno dati mu da jede ako nista drugo ne pomaze.
Javite sta se desava!

_________________
Vulence mamino pilence i sreca 25.05.05


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: