Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: jod u ishrani bebe
PostPoslato: Pon Avg 22, 2005 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 22, 2005 11:37 pm
Postovi: 16
Interesuje me da li pored AD kapi potrebno davati još nešto? Bebac ima devet meseci, dojim ga i standardno klopa- voće, povrće, meso, jogurt...
Šta je sa jodom?

Zašto se savetuje prekid dojenja sa godinu dana? Da li postoje psihološki razlozi. Ja planiram da dojim tri, četiri godine ali samo uveče i ujutru - da li vam to zvuči nenormalno?

pozdr svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 01, 2005 9:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 23, 2005 4:57 pm
Postovi: 57
Ko ti je preporucio da jos uvek dajes AD kapi? Proveri sa tvojim pedijatrom.
Inace, ako beba dobro jede mislim da joj nista ne trebas dodavati. :D Joda ima sasvim dovoljno u normalnoj ishrani.
Nije mi bas sasvim jasno zasto planiras da dojis dete 3-4 godine? Majcino mleko je potrebno bebi do sest meseci-godinu dana. Vremenom ono se luci u manjoj kolicini, a i sastav mleka se menja.
Stvarno prvi put cujem za takvu ideju. A ne znam ni kakve bi koristi imalo od sisanja. Necu bas da kazem da mi to zvuci nenormalno, ali... :o
Puno te pozdravljam i mazi tog bebca sto vise!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 02, 2005 8:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Malo ste me zbunili sa tim AD kapima..
Koliko i ja znam one se daju do godinu dana. Da li je to pogresno?
Imam jos jednu dilemu. Da li bebu treba davati tabletice koje sadrze fluor?(moja beba ima sedam meseci)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 02, 2005 11:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 23, 2005 4:57 pm
Postovi: 57
Uf, Alexandra, izvini, nisam zelela da te zbunim, najgore je kad ti svi pricaju razlicite stvari... U svakom slucaju, slusaj savete svog pedijatra, a ovo je moje misljenje. Dakle, na Zapadu je odavno napusteno davanje AD kapi, daje se samo vitamin D. Jeste, ranije su preporucivali dodavanje AD kapi tokom prve godine zivota. Mislila sam da je taj stav promenjen, ali ocigledno da nije. Pa dobro, tako je kako je a ti malo pretrazi internet cisto da se malo vise informises po tom pitanju.
A sto se tice dodavanja fluora i tu su stavovi razliciti. Vecina stomatologa preporucuje dodavanje fluora, ali treba biti jako oprezan sa dozama, jer visak fluora moze biti stetan. Kazu da potreba za dodavanjem fluora zavisi i od sastava vode koju beba uzima.
Ja svojoj deci ne dodajem fluor, a ti poslusaj svog pedijatra, stomatologa, informisi se pa odluci sama.
Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 07, 2005 11:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 22, 2005 11:37 pm
Postovi: 16
Hvala za odgovor.
Naravno, nisam bas bukvalno mislila tri-cetiri godine dojenja. Vise sam htela da nacnem temu o tome kada je najbolje prestati. Navodno preporuke -
npr www.nursingbaby.com/
The American Academy of Pediatrics recommends that infants are breastfed exclusively for 6 months, and receive no milk substitutes till 12 months, and that mothers continue to breastfeed after that for as long as they enjoy it. The World Health Organization recommends that infants nurse, here and worldwide, for a minimum of two years.


Kao minimum dve godine! Dobro, ovo se valjda vise smatra nekim mazenjem nego zaista hranjenjem, tipa uvece i ujutru.
U svakom slucaju, koje su mane dugog dojenja?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 62 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: