Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Lumbo ischialgia i trudnoca?
PostPoslato: Čet Avg 11, 2005 11:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 11, 2005 11:32 am
Postovi: 170
Lokacija: Beograd
Imam 30 godina i unazad godinu dana osecam blaze bolove u lumbalnom delu kicme. Proslog meseca sam se bila potpuno ukocila (nisam mogla da se ispravim nekoliko dana uopste!), kocila mi se desna noga i imala sam stravicne bolove u tom delu. Dobila sam 14 injekcija Diklofen i bensedin i posle 2 dana terapije sam se vratila u normalu. Za to vreme posetila sam neurologa i fizijatra, koji su mi postavili dg. Lumbo Ischialgia i Spina bifida i od tada radim vezbe, idem na brzo hodanje i pridrzavam se svega recenog.
Medjutim, sada sam ostala u drugom stanju (2. mes.) po drugi put (imam vec sina od 6 god) i pocinjem da se pribojavam sta ako mi se opet ponovi taj isti problem, a ovog puta ne bi smela da imam nikakvu th zbog trudnoce?
Posto sam se konsultovala sa ginekologom, koji mi je rekao sta mogu da nastavim od vezbi da radim, mene zanima i misljenje nekog od strucnjaka iz ove oblasti. Naravno, svesna sam da treba da odrzavam kilazu, tj. da ne dozvolim sebi da se ugojim previse u trudnoci (inace normalne sam debljine, bez znatnog viska kg).
Najlepse vas molim za savet.
Hvala puno unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 13, 2005 10:12 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Sem vezbi i odrzavanja tezine u prihvatljivim granicama vazno je da se izbegavaju i nagli i neprilagodjeni pokreti (nagle rotacije trupa, podizanje tereta iz pretklona) jer oni mogu da, naglim povecanjem opterecenja, dovedu do ponovnog aktiviranja tegoba


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: