Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: PROBLEM SA ZATVOROM
PostPoslato: Ned Avg 07, 2005 2:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2005 6:03 pm
Postovi: 97
Djevojcica mi ima 2 god i 8 mje. do sad nije imala problema sa stolicom ali u zdnjih 2 sedmice to je uzas.Pokusavamo da je skinemo sa pelene vec duze vrijeme ali nekad uspije nekad ne ali to i nije problem.Prvi put nije imala stolicu 5 dana poslije uzasne vriske i placa uz pomoc cepica je uspjela .Odmah drugi dan smo je odnjeli njenom dr koji kaze da nije nista strasno da je to faza prelaza na tutu i dao mi laktozu sirup i te cepice slijedecu sedmicu smo se i dalje mucili sa stolicom stavljala sam jos par puta cepic i onda sam stolicu dovela u red svaka 2 dana, bilo je natezanja ali ne kao prije .Problem je sto je vec proslo 5 dana kako nije kakila juce sam sama probala da joj stavim cepic ali posto se uzasno vrtjela nisam uspjela sve tako da je poslije imala samo par vjetrova onda kad mi se vratio muz sa posla smo stavili drugu i ona je i to poslije minut vriske izbacila samo sa sluzi i poslije 10 min. kakila je ali samo malo.
Mi smo se prepali i odnjeli je dezurnom dr on je pregledaoi rekao da stomak nije tvrd da dijete moze i 6 dana da ne kaki ali da stavljamo cepice ali ovaj put je dao glicerin tvrdi ne tecnost i da to nece lako izbaciti da bi trebao djelovati.Ja znam da sam pogrjesila zadnjih tih 5 dana imali smo posjetu iz Australije i ja u svoj toj zbrci i spremanju nisam mogla da vodim bas toliko racuna sta jede dala sam je na cuvanje tetki i ona priznaje iako smo je molilim da to ne radi da je djetetu davala slatkise pod izgovorom da nije mogla da joj odoli .Ali to sad i nije bitno ,bitno je to sta sad da radim ona prije kad hoce kakit trazi tutu jer se plasila u pelenu a sad se boji tute i wc-a bojim se sta ce biti ako joj ponovo stavim cepic i ne bude kakila .Zato molim ako neko zna sta treba da radim da mi pomogne vec sam o ovom problemu citala na ovom sajtu i pokusala sam stupiti u kontakt sa par clanova ali nisam uspjela .
Sto se tice ishrane opet je pod kontrolom dajem joj i voce i povrce jedva jede ali jede kuham joj supe ali kad je u pitanju sok i tecnost znam da je voda najbolja nece ni da cuje samo sok od jabuku ali ja joj ga maksimalno razblazim i kompot poije ali na silu i kasikom sto znam da nije nista.
ZATO MOLI DA MI NEKO KO JE IMAO SLICNE PROBLEME POKUSA POMOCI JER VISE NE ZNAM STA DA RADIM HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 07, 2005 10:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 14, 2005 9:33 pm
Postovi: 14
Ne znam da li si citala moju temu “opstipacija i konstipacija”,jer ja sam bila u istoj situaciji kao ti,cak i goroj jer mi smo zavrsili u bolnici.Potpuno te razumijem,i znam kroz sta prolazis i ti i tvoja cerkica,i cijela tvoja porodica.Taj period kada je moja djevojcica imala problema sa tvrdom stolicom ,nikada necu zaboraviti,i ne daj Boze nikome da to dozivi.Hvala Bogu sada je to ruzna proslost,i nadam se da ces i ti uskoro to prevazici.Nije to u pitanju samo ishrana,nego problem je psihicke prirode,i sto se ona stisce,i na taj nacin stolica postaje sve cvrsca.Pokusaj sve da uradis ,samo da ne ide u bolnicu.Jer i to bi bio jos veci sok za nju,kao i za moju djevojcicu.Davala sam joj sve moguce,ricinusovo ulje,sok od suvih sljiva,samo kuvanu hranu i vodu,ali bilo je kasno ,jer je vec sve bilo zablokiralo.Ona je bila agresivna,placljiva, a ja luda i nervozna,jer to vise nije bilo moje dijete.Nista joj nismo mogli objasniti ni udovoljiti,ali to je normalno da se tako ponasa.I mi smo na pocetku koristili Lactulose i cepice svaki 4.dan,dok jednom nije proslo 6.dana,i doktor mi je dao Movicol prasak da pije ali kad izbaci stolicu.Medjutim,cepic vise nije pomagao i morali smo ici na klistiranje.Taj uzas u bolnici necu ti opisivati ali cu ti reci da je bilo strasno.Onda su doktori odredili da terapiju,koju sam ja ukinula,i vratila se prirodnoj medicini.Sad ne znam tacno sta se sve desava kod vas i koliko je ozbiljno,jer ako nije toliko strasno ja bih prvo probala sa strogom dijetom i puno tecnosti,a ako vidis da nema izlaza,onda da pitas doktora da ti propise Movicol junior,koji se daje djeci od 5 godina,ali i mladjima u manjoj dozi.Sa tim praskom, ako bude htjela da pije ,mora da kaki,i tu nema stiskanja.E sad koliko je on dobar da bi se koristio to je drugo pitanje.Jer svi mi znamo koliko su ti laksativi stetni,i najbolje je nista ne uzimati,jer se crijeva na taj nacin ulenje,ali kada ne postoji drugi izlaz,to je jedino rjesenje.Procitaj moju temu,i ako zelis jos nesto da pitas,ili ako ti nije jasno,znaj da sam tu da ti pomognem.Ako zelis mogu ti poslati i telefonski broj na e-mail.Zelim vam sve najbolje!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: puno hvala
PostPoslato: Pon Avg 08, 2005 6:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2005 6:03 pm
Postovi: 97
Ja sam procitala vas tekst i to davno i pokusala sam da stupim sa vama u kontakt preko privatne poruke ali nije islo zasto ne znam.
Danas je bio 6 dan da nije kakila pa smo mi cim je svanulo odma dr to je bio vec 4 dr koji smo promjenili u nadi da ce nam neko pomoci.Ali bilo je isto. On je na brzinu pogledao i rekao da je puna da stavimo cepic i da ce izaci pokusali smo da mu objasnimo da to radimo vec 2 dana on je rekao ako jedan nije pomogao stavite drugi za pola sata i kakit ce .Jos nam je rekao da svaka treca djevojcica tog uzrasat ima problem sa stolicom da ce to proci ali da se i mi potrudimo da joj dajem sto vise zitarica ,soka od jabuke ,voca i bice dobro.
Vratili smo se kuci u strahu ali kada sam joj stavila cepic uspjela je kakiti ali uz svu muku i vrisku.Sad me je strah sta ce biti sutra dr kaze mora imati stolicu svaka 2 dana.Molim te kako si ti uspjela ja pokusavam ishranom danas sam joj kuhala i kokuruze to voli, pa sam joj skuhala i zito ,u supe stavljam puno povrca voli i meso dajem joj samo crni kruh one djecije jogurt drugi nece a sad sam joj kupila i musli sa povrcem probacu da joj dam sutra ujutro za dorucak. voce jede kruska, jabuka, kivi ponekad sad i banana sve ona to voli.Rekla sam ti bila sam svela na svaka 2 dana ali kratko .One glicerin cepice sam probala ali mi je dr rekao da to je samo mast i to mi nece pomoci nego mikloklist i to mora potjerati. Koliko se sjecam i ti si u Njemackoj ja sam u Regensburgu pa mi molim te posalji broj tel. jer mi ocajno trebaju savjeti. Vidis sad je i vrijeme ruzno pa djete ne mogu izvesti ni napolje da se iskace pa pokusavam po kuci da plesem i igram se sa njom Jos jednom te molim da mi kazes kako si uspjela jer i ja i muz zivimo u strahu sta ce biti sutra hoce li kakit ili ne .Ona je sva njezna strasiva bojim se ako zavrsi u bolnici kako ce sve to podnjeti javi se i HVALA TI ZORICA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 08, 2005 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 14, 2005 9:33 pm
Postovi: 14
Poslala sam ti broj na e-mail,ako ne dobijes javi mi da znam ili ostavi ti meni broj da ti se javim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: BROJ
PostPoslato: Pon Avg 08, 2005 9:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2005 6:03 pm
Postovi: 97
POSLALA SAM TI I BROJ I E-MAIL NA PRIVATNU PORUKU JAVI MI AKO JE STIGLO JA NISAM NISTA DOBILA I DA LI SI I TI U NJEMACKO I U KO GRADU PROBAJ POSLATI NA PRIVATNU PORUKU
JAVI SE I JOS JEDNOM UNAPRIJED HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 09, 2005 12:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 14, 2005 9:33 pm
Postovi: 14
Ponovo sam poslala,javi se.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 61 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: