Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 32  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Sre Mar 06, 2013 3:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
marry89,
веруј ми да је то једна од блажих непогода које те могу задесити у животу, тако да гледај да је елиминишеш из менталног склопа. :D

Поради на свом имунитету и још ти препоручујем домаћи препарат за имунитет који се прави од белога лука и комовице. Гадно смрди али је тако и делотворан. Ако тако убитачно делује на вирусе грипа, верујем да ће деловати и на вирус херпеса. Ништа те не кошта да пробаш. Ако ништа друго, више никада нећеш добити прехладу или грип. Само мораш да будеш упорна и свакодневно га користиш. Рецепт имаш на мом сајту у здравственим саветима, под Имунитет.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Sre Mar 06, 2013 4:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 06, 2013 12:21 pm
Postovi: 8
aa_aca je napisao:
marry89,
веруј ми да је то једна од блажих непогода које те могу задесити у животу, тако да гледај да је елиминишеш из менталног склопа. :D

Поради на свом имунитету и још ти препоручујем домаћи препарат за имунитет који се прави од белога лука и комовице. Гадно смрди али је тако и делотворан. Ако тако убитачно делује на вирусе грипа, верујем да ће деловати и на вирус херпеса. Ништа те не кошта да пробаш. Ако ништа друго, више никада нећеш добити прехладу или грип. Само мораш да будеш упорна и свакодневно га користиш. Рецепт имаш на мом сајту у здравственим саветима, под Имунитет.


Znam da je to jedna od tako reci blazih nepogoda,ali pored svakodnevnih problema samo mi je jos to falilo. Zelim da se izborim da ga potpuno izbacim iz organizma,ako je to ikako moguce,jer zaista mislim da je tu nepravedno dosao i da mu nije mesto :D I mnogo me nerviraju recenice tipa: mi bolesnici,mi oboleli,svi nas se gade,svi ce bezati od nas.. mislim da preteruju takvim izjavama,zar ne?
Hvala ti puno na izdvojenom vremenu za mene!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Sre Mar 06, 2013 7:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2011 3:01 pm
Postovi: 45
ponoviti ću...ne rađamo se s tim virusom...možemo ga pokupiti u djetinjstvu a ne moramo nikad...ja ga nisam do 2008. nikad imala...i onda sam se zarazila...znam kad i od koga...HSV1 nisam imala nikad niti sam ikad bila u doticaju s njim što pokazuje i sereologija na antitijela iz krvi...
HSV2 iliti genitalni herpes je gotovo isključivo spolno prenosiva bolest i teško da ćeš ju pokupiti u djetinjstvu...a da tijekom trudnoće prijeđe s majke na bebu (što je mmoguće) posljedice su gadne...
možeš malo detaljnije proučiti HSV viruse


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Čet Mar 07, 2013 12:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 06, 2013 12:21 pm
Postovi: 8
Draga Marta, nisam sigurna da se tvoj post odnosi na mene,ali u svakom slucaju odgovoricu u nadi da cete mi dati jos neki savet kako prevazici tzv. psihicke rane,jer sam dosta informisana sto putem ovog foruma,sto putem drugih kanala i upravo zbog svog tog citanja i informisanja koje je neminovno sam i upala u depresiju, gajim ogromno nepostovanje prema sebi i kajanje da kako sam to sebi mogla da dozvolim. Svesna sam da vreme ne mogu vratiti i svesna sam da ne vredi pokazivati prstom u toga od koga smo to dobili. Jednostavno ne mogu da se pomirim sa time da sam to sebi dozvolila,odnosno da sam i ja jedna od tih "baksuza". U jako sam losem stanju psihickom i jedan od mojih najvecih strahova jeste i taj prenos sa majke na dete sutra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Čet Mar 07, 2013 12:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2011 3:01 pm
Postovi: 45
Marry, odgovorila sam acu...jer piše dosta gluposti....najbolje mi je kad priča o tom svom luku- to vam je super, odličan je protiv gripe pa onda možda i protiv herpesa, a ako ne bude djelovao, barem ćete biti sigurni od gripe....helooooou...
dakle, ja sam pričala već o svom imunitetu....ja nisam nikad prehlađena, temperaturu nisam imala sigurno 15 godina, nos mi zašmrca jednom u 2 godine na 5 dana...ali herpes izbija često...nije veliki, ne boli me ali je zarazan bio on veličine zrna soli ili veličine bundeve...

ja sam rodila, trudnoća mi je protekla školski, s bebom nikakvih problema, bez povraćanja, i bilo kakve slabosti...ono što mi je bilo na pameti svih 9mj je bio taj herpes i nenormalan strah za bebu...zbog tog straha mi je u trudnoći izbijao češće nego ikad...

svako sebe pozna najbolje, a što duže živiš sa herpesom to bolje poznaješ i njega...meni on izbija u vrijeme povećane psihičke napetosti (kad me nešto izuzetno uznemiri ili kad se nečega bojim)...

srećom, prošlo je sve ok....imam zdravo pametno dijete ali ne znam bi li se usudila još jednom isprobavati i prolaziti tako dugi strah...

i ne, ja se nisam pomirila s herpesom...valjda sam takav tip koji se ne može pomiriti s time...ja uvijek čitam, tražim, istražujem, isprobavam,želim ga izbaciti...katkad uspijem potisnuti ga na 3,4mj...ali najmanji stres i eto njega...

spremam se početi piti ionsko srebro...možda bude efikasno...

marry, razumijem te u potpunosti...i ono što tvrdim je da te može razumjeti samo onaj ko ima isti problem i onaj koji te voli najviše na svijetu (roditelji, dečko, muž...)...ostali samo mogu pričati....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Čet Mar 07, 2013 9:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
marry89 je napisao:
...... I mnogo me nerviraju recenice tipa: mi bolesnici,mi oboleli,svi nas se gade,svi ce bezati od nas.. mislim da preteruju takvim izjavama,zar ne?......

Наравно да претерују. Просто је невероватно шта неки себу допуштају. У данашње време херпес проглашавати хроничном болешћу свакако је неодоговорно. Једнако је хронична болест колико и грип. Вируси толико мутирају због разних утицаја, тако да је неозбиљно говорити ко је када и како покупио вирус. Неко је имао варичеле, неко је добио вакцину против истих и то је сасвим довољно. Да није можда вакцина без икаквих примеса и са само једном врстом вируса? Којешта! Видим да неки себе проглашавају великим имунолозима и тако другима набијају разне комплексе и осећаје кривице. Ако желиш, јави ми се на емаил, да поразговарамо на миру. Имаш га у профилу под YIM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Čet Mar 07, 2013 9:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
marta30 je napisao:
Marry, odgovorila sam acu...jer piše dosta gluposti....najbolje mi je kad priča o tom svom luku- to vam je super, odličan je protiv gripe pa onda možda i protiv herpesa, a ako ne bude djelovao, barem ćete biti sigurni od gripe....helooooou...
-------------------------------------------------------------------
dakle, ja sam pričala već o svom imunitetu....ja nisam nikad prehlađena, temperaturu nisam imala sigurno 15 godina, nos mi zašmrca jednom u 2 godine na 5 dana...ali herpes izbija često...nije veliki, ne boli me ali je zarazan bio on veličine zrna soli ili veličine bundeve...
--------------------------------------------------------------------
svako sebe pozna najbolje, a što duže živiš sa herpesom to bolje poznaješ i njega...meni on izbija u vrijeme povećane psihičke napetosti (kad me nešto izuzetno uznemiri ili kad se nečega bojim)...
---------------------------------------------------------------------
i ne, ja se nisam pomirila s herpesom...valjda sam takav tip koji se ne može pomiriti s time...ja uvijek čitam, tražim, istražujem, isprobavam,želim ga izbaciti...katkad uspijem potisnuti ga na 3,4mj...ali najmanji stres i eto njega...

spremam se početi piti ionsko srebro...možda bude efikasno............

Прво, ја покушавам да погнем једноставним саветима. Веома је лако препоручити Зовиракс јер то сви "званично" користе. Само преносим своје искуство и рећи да су то глупости говори о "доброј" намери коментатора. Па није свет почео од тебе, "хелоооооооу".

Друго, као "велики" стручњак треба да знаш зашто никада ниси прехлађена. Само да ти наговестим да има директне везе са твојим херпесом који ти стално избија.

Треће (мислим на трећи пасус који сам издвојио из твог текста) указује на решење проблема које нећеш да прихватиш.

Четврто, ако је истина да увек тражиш и испробаваш, зашто не пробаш тај домаћи препарат? Превише ти је компликовано? Мора свакодневно да се користи и тако годинама и то захтева превише времена? Или ти је решење превише "сељачко" да би га применила? Сребро је ипак у тренду. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Čet Mar 07, 2013 11:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2011 3:01 pm
Postovi: 45
već sam ti rekla da sam s lukom probala i dobar mi je ali ne mogu doživotno žderati luk u tolikim količinama...rekla sam ti i da do komovice ne mogu doći...prvo nemam vinograd, drugo i da ga imam ne znam to napraviti...
dalje ignoriraj moje postove...hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Čet Mar 07, 2013 11:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2011 3:01 pm
Postovi: 45
e da, i ti bi kao veliki stručnjak trebao znati koji su okidači izbijanja herpesa jer svugdje piše isto...isto bi kao veliki stručnjak trebao znati da je HSV2 herpes koji se kod većine javlja redovito, izbija redovito u manjem ili većem obliku dok HSV1 može biti miran godinama...
dalje s tobom ne želim raspravljati ali moram reagirati na tvoje nebulozne izjave naročito one u kojima kažeš da je to virus koji svi nosimo u sebi...

mislim, ja se uopće ne moram ovdje ni javljati, tu smo da međusobno izmjenjujemo iskustva, dobra i loša (vezano uz temu na kojoj jesmo) ali kad mi se javi neko tko nema iskustvo s time a vodi glavnu riječ, i još piše gluposti onda se ja mičem odavde...

imam ljude s kojima sam stalno u kontaktu i međusobno si pomažemo a ti uživaj u svom svijetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Čet Mar 07, 2013 11:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
marta30 je napisao:
već sam ti rekla da sam s lukom probala i dobar mi je ali ne mogu doživotno žderati luk u tolikim količinama...rekla sam ti i da do komovice ne mogu doći...prvo nemam vinograd, drugo i da ga imam ne znam to napraviti.......

А којим то количинама?! Једна супена кашика екстракта белога лука у комовици није ни за спомињање а камоли за коришћење термина "ждерати у толиким количинама". Ни ја немам виноград па ипак успем да у радњи купим комовицу. А тек што је рецепт компликован, просто је неописиво. Нарочито је велики проблем тај што сам поступак прављења и коришћења веома детаљно описао на мом сајту. Међутим, много је лакше попити сребро и над својом "судбином" кукати цео живот.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Čet Mar 07, 2013 12:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
marta30 je napisao:
e da, i ti bi kao veliki stručnjak trebao znati koji su okidači izbijanja herpesa jer svugdje piše isto..........

То и ја кажем. Само елиминишеш или смањиш последице стреса и ето.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Čet Mar 07, 2013 12:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 06, 2013 12:21 pm
Postovi: 8
Molim vas,nemojte se jos i raspravljati, pa ovde smo da se ispomazemo barem kao neka moralna virtuelna podrska. Aco zaista postujem tvoj savet i mislim da moze pomoci donekle,ali herpes je herpes sto kaze Marta i najmanji stres eto ga. A hvala Bogu zivimo u stresnim vremenima. Uostalom,ja imam 23 godine, aktivna sam, idem u grad,dakle cesto se vozim gradskim prevozom, imam decka, druzim se, idem na sport,pa ne mogu sebi bas da dozvolim da se osecam na beli luk sa kojim inace imam problema i izbegavam ga u jelu jer mi stvara mucninu. Marta, jako mi je drago sto je tvoja trudnoca prosla dobra po tvoje dete,hvala Bogu da je tako! I ja mislim da pod prismotrom lekara sve to moze dobro proci,da ne treba paniciti upravo iz razloga da se ne bi javljao iznova. Ono sto ja licno mislim da je kod mene problem jeste strah od izbijanja,precesta razmislja o tome,ali bukvalno da nema minuta da ne pomislim sta ako sad izadje,sta,sta,sta zaustavlja se sve,a onda padam u depresiju,zivim za to da se istusiram i namazem aciklovir. Ne,ne zelim zivot od tubice aciklovira do tubice aciklovira. Inace,totalno sam psihicki otisla u aut, to mi je i potvrdjeno od strucne strane,tako da me i to plasi. U jednom momentu ma daj nije to nista,mogu ja to predjem,pa otac mi boluje od raka vec par godina,jak je ko stena,a ja ne mogu da se izborim sa herpesom,budem smesna sama sebi,a vec u drugom trenutku se ponasam kao osoba koja je na samrti ciji je zivot gotov. Izgubih se totalno. Znam da me razumes o cemu pricam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Čet Mar 07, 2013 1:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
marry89 je napisao:
........pa ne mogu sebi bas da dozvolim da se osecam na beli luk sa kojim inace imam problema i izbegavam ga u jelu jer mi stvara mucninu. ............Ono sto ja licno mislim da je kod mene problem jeste strah od izbijanja,precesta razmislja o tome,ali bukvalno da nema minuta da ne pomislim sta ako sad izadje,sta,sta,sta zaustavlja se sve,a onda padam u depresiju,zivim za to da se istusiram i namazem aciklovir. Ne,ne zelim zivot od tubice aciklovira do tubice aciklovira. ...........

Мислим да је неозбиљан твој став да не можеш да дозволиш да се осећаш на бели лук ако би ти то решило све те проблеме које наводиш - од физичких па до психичких.

Да ли је могуће да морам да објашњавам баш сваки детаљ. Па ја као да примам плату за ово што радим и као да сам обавезан да сваку тачкицу разјашњавам, а они због којих се трудим не желе ни мало да укључе свој мозак. Просто не могу да верујем!

Кашика екстракта белога лука у комовици не изазива никакве мирисе осим првих пет минута. Ако се користи као што сам и написао на сајту - после вечере - нема ни хипотетичне шансе да има последице по желудац.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Čet Mar 07, 2013 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 06, 2013 12:21 pm
Postovi: 8
Nije neozbiljno jednostavno imam problema sa lukom generalno,jer mi uzasno stvara mucnine. Cim budem u mogucnosti da dodjem do komovice, probacu ne mogu nista da izgubim,pa ako vidim da mi ne ide,ne ide. Hvala na savetu. Ako nemas vremena za nas kojima je pomoc potrebna,onda ne bi trebalo da gubis svoje vreme i da nam objasnjavas detaljno,a ako pak zelis da pomognes, ne bi onda to trebalo da nam natrljavas na nos. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Čet Mar 07, 2013 3:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
marry89,
говорио сам о твом коментару за мирис белога лука. Мучнина је друго. Када се цео лук једе може да буде проблема због разних етеричних уља која он садржи. Ја рецимо имам проблема са термички обрађеним луком, и црним и белим. Свеж могу да једем без проблема. То ми још нико није објаснио.

Право да ти кажем није да имам времена, али ми је жао да не помогнем ако могу. Зато сам и направио свој сајт. Велики ми је проблем када неко чак неће лепо ни да прочита текст који је написан, а камоли да мало укључи мозак.

Да ли знаш колико ми је поражавајуће када после силног уложеног времена видим да дотична особа, рецимо не може да се одрекне кока-коле а има проблема са јетром? Сви би неке пилуле за лилуле и да наставе са дотадашњим начином живота.

Твоја примедба за натрљавање носа стоји, али стоји и друга ствар. Када неко тражи помоћ треба да цени труд онога који покушава да помогне.

Поздрав и теби.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: