Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 20, 2005 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 7:57 pm
Postovi: 12
recite mi pre 6 meseci sam skinula kondilome i nisu se pojavili....cula sam ovde da ako se ne pojave u periodu od 6 do 8 meseci osoba moze smatrati da je izlecena,i lekar mi je to rekao.....meni nije jasno da li to znaci da sam izbacila taj virus iz sebe ili da je njegovo delovanje smanjeno na minimum i da se usled toga kondilomi mogu ponovo pojaviti jednom u zivotu ponovo kad mi opadne imunitet....mislim ono kao grip????? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 21, 2005 9:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 7:27 pm
Postovi: 21
Za Ka1
Pokusacu da ti objasnim, ako gresim neka me neki lekar ispravi. Jos jednom nisam lekar, po struci sam dipl ing hemije a u hemiji postoji oblast koja se zove IMUNOHEMIJA....
Organizam coveka u kontaktu sa virusom tj. organizam koji je zarazen nekim virusom stvara antitela kao imuni odgovor na prisutni virus. ANTITELA se vezuju za ANTIGEN virusa stvarajuci kompleks Antitelo-Antigen (At-Ag), pokusavajuci na taj nacin da izbaci virus iz organizma. Tipizacija HPV se svodi na odredjivanju antitela odgovora na antigen HPV-a tj.iz komleksa At-Ag se odredjuje tip virusa. Posto postoje razlicite vrste HPV tako postoje i razlicite vrste antitela, specificne za dati antigen HPV.
Kao sto vidis sve je u IMUNITETU. Odbrambeni mehanizam coveka je jedan od najvaznijih sistema. Njegova uloga je da prepoznaje organizmu strane celije(virusi, bakterije...) i odstranjuje ih iz tela. Kada imunitet padne (neko drugo oboljenje, stres, losa ishrana...) gubi "moc" prepoznavanja i prepznaje strane celije kao organizmu svojstvene.

Suprotno od toga, postoje oboljenja imuniteta kada imuni sistem celije organizma "prepoznaje" kao strane, uzrokujuci pri tome mnoge autoimunske bolesti. Od autoimunskih bolesti mnogo cesce oboljevaju zene nego muskarci.
Zakljucak: CUVAJMO IMUNITET!!!

Jos jednom, izvinjavam se lekarima na mesanju u struku. Ako gresim, neka me isprave.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 21, 2005 9:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 7:27 pm
Postovi: 21
Dodatak
Postoje virusi koji probijaju imunitetnu barijeru bez obzira na stanje imuniteta (HIV; hepatitis....) :evil: ali se i tada kao odgovor stvaraju antitela kao vid borbe protuiv virusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 21, 2005 3:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Ok, verujem ti da je to sve tako. Ali nisi mi odgovorila na pitanje. Ja sam od tebe hteo da saznam kako to da se tipizacija vrsi putem krvi a da se virus ne moze utvrditi putem nje. Konkretno te pitam. Mislim da me razumes. Zasto onda ne postoji neki test krvi posle koga ce lekar moci da kaze: "Da, vi imate virus" ili "Ne, vi nemate virus" ? Cemu tipizacija, onda bi ta tipizacija trebalo da se zove TEST NA HPV ? Kapis?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 21, 2005 3:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
kiki je napisao:
recite mi pre 6 meseci sam skinula kondilome i nisu se pojavili....cula sam ovde da ako se ne pojave u periodu od 6 do 8 meseci osoba moze smatrati da je izlecena,i lekar mi je to rekao.....meni nije jasno da li to znaci da sam izbacila taj virus iz sebe ili da je njegovo delovanje smanjeno na minimum i da se usled toga kondilomi mogu ponovo pojaviti jednom u zivotu ponovo kad mi opadne imunitet....mislim ono kao grip????? :roll:


I meni su tako rekli. To za 6 meseci. Mislim da niko ne moze da ti garantuje sta se desava sa virusom u tvom organizmu. Mislim na to da li si ga potpuno izbacila ili je on samo neaktivan. Unistavanjem kondiloma ti unistavas i sam virus i svodis ga na meru u kojoj on ne moze da se aktivira odnosno u kojoj ne moze da se manifestuje putem kondiloma. Ma vazno je da ti nemas kondilome, sta te briga da li imas ili nemas virus. I da ga imas, nemas kondilome a to je bolest, posedovanje virusa samog po sebi nije bolest.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 22, 2005 3:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
I mene zanima da li grip moze da ponovo aktivira HPV! Poludecu, nos mi curi, a ja za par dana idem na kontrolu... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 22, 2005 4:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 28, 2005 12:58 pm
Postovi: 6
Druze k1... Odakle tebi snaga da ubedjujes neku devojku za bilo sta... Ona trudnjaca ispadne da je dr.mr.pr.gr.br...itd... a zena stvarno ne kapira mnoge stvari... izmedju ostalog to je zena... otkud bi ona mogla nesto znati pouzdano... Da li se taj HPV virus moze ili ne moze utvrditi, zaista nije veliki problem... Najveci problem je kako se izleciti, tako da bi bolje bilo da se pojavi neko sa odgovorom ili nekakvom novom informacijom za saniranje... Ocigledno prevencija ne postoji 100-postotna, tako da bi glavna tema bila saniranje... A ljudi koji nemaju takve informacije zaista ne bi trebali da pisu ovde...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 22, 2005 10:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
Posto sam rekla da na ovu temu vise necu replicirati osobi pod nadimkom Ka1, to zaista necu uciniti. A to sto se sam pronaso u grupi manje inteligentnih osoba je njegova krivica. Ja nikog direktno nisam uvredila. Sam se pronaso!
Iziritirao me je post dejana 22. Odakle tebi Dejane pravo da kazes (citiram) "Ona trudnjaca ispadne da je dr.mr.pr.gr.br...itd... a zena stvarno ne kapira mnoge stvari... izmedju ostalog to je zena... otkud bi ona mogla nesto znati pouzdano..."???
Ko ti daje za pravo da se tako sovinisticki ponasas?
Ako imas svoje misljenje i/ili iskustvo u vezi ove teme iznesi ga.
Ja sam svoje iskustvo iznela, i ne zanima me sta ce ko da misli o tome! Vidim da je tox potvrdila da se tipizacija HPV radi iz KRVI, ali vama to ocigledno nije dovoljno! Pa izvolite verujte u sta god hocete (mislim pre svega na tebe i Ka1).
A to sto sam zena, stvarno ne vidim kakve veze ima sa ovom temom. Za tvoju informaciju, moj suprug (koji je naravno muskarac, ako ti to nije jasno) je takodje imao kondilome, pa imam i tu vrstu iskustva, posto znam kroz koji je medicinski tretman prosao da bi skinuo kondilome! Cisto da rascistimo ono "otkud bi zena mogla znati nesto pouzdano..."
Ja sam tvrdila i jos uvek tvrdim da se tipizacija humanog papaloma virusa koji izaziva kondilome moze izvrsiti na dva nacina:
1. iz krvi
2. brisom (Digene test).
AMIN!
to je kraj!
ko se ne slaze moze da iznese svoje misljenje i/ili iskustvo, ali nema prava da vredja druge ucesnike u raspravi, narocito ne po polnoj osnovi.
To stvarno veze nema s pamecu!
Zao mi je sto ce, nakon ovakvog tvog (dejan22) skretanja sa teme administrator mozda reagovati i zakljucati ovu temu, jer vidim da je veliko interesovanje, da ljudi zele da se informisu, saznaju iskustva drugih koji su kondilome zalecili (posto verujem da znas da virus ostaje u organizmu pa se ne moze u potpunosti izbaciti), ali smatram da se ovakvom bezobraznom nacinu komunikacije mora jednom stati na put!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 22, 2005 11:10 am 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Dejane (dejan22) molio bih te da prestanes sa vredjanjem clanova. Ukoliko ne mozes korisno da doprineses diskusiji, nije neophodno da ucestvujes u istoj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 22, 2005 3:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Sve poruke u kojima se nastavlja sa nekonstruktivnom diskusijom ce biti obrisane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 08, 2005 4:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 08, 2005 3:46 pm
Postovi: 2
Iako sam uredno pregledala sve postove vezane za naslovnu temu, nigde nisam pronasla resenje za moj problem.
A on je: na redovnom pregledu, utvrdjeno mi je postojanje ranice na grlicu i kondiloma. Posto sam dobila uput za dalji pregled u Narodni front, tamo je kolposkopskim pregledom potvrdjeno postojanje kondiloma na 1/3 vulve (i samo u tom predelu) a da je ranica nestala ( mozda, jer sam tih nekoliko dana izmedju pregleda koristila vaginalete sa kantarionom :-? ).
Nakon nekoliko dana, otisla sam po rezultate, gde me je sestra docekala recima da sam savrseno zdrava ( PA II grupa) i da dodjem na redovnu kontrolu za nekoliko meseci. :o
Iznenadjena sto me nisu uputili na lasersko otklanjanje kondiloma, sestra me je obavestila da u kartonu stoji "dalje lecenje na osnovu rezultata PA testa".
Ne razumem, koliko sam upoznata, svaka pojava kondiloma tretira se laserom. Molim za savet, sta mi je ciniti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 14, 2005 5:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Idi kod svog ginekologa u Domu zdravlja, neka ti da uput za ovu intervenciju. Sama intervencija se plaća, ali uput ti omogućava da ne platiš ginekološki pregled ili druge analize potrebne pre same intervencije. Koliko to tačno košta ja ne znam, ali nije malo.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 14, 2005 5:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 08, 2005 3:46 pm
Postovi: 2
Ja sam vec bila kod njega pre samog pregleda, i on je komentarisao kako se ponekada saceka sa intervencijom jer postoji mogucnost da imunitet (posto je virusno oboljenje) nadjaca prisustvo kondiloma. Ne znam koliko je to tacno. :( Ipak, resih da sacekam dok prodje Nova godina, pa onda lagano... :roll:
U svakom slucaju, hvala. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 24, 2005 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 7:57 pm
Postovi: 12
U junu sam skidala kondilome,sad posle toliko vremena i kontrola koje nisu pokazivale ponovno pojaavljivanje kondilome , ja imam dilemu.Prvi put kad su se pojavili ja sam osecala neprijatnost i tako sam ih zapravo i otkrila,no sada posto ne osecam nikakve neprijatnosti ne znam da li oni mogu da se pojave a da ja ne osetim ono sto sam osecala prilikom njihovog pojavljivanja.Dakle moje pitanje je da li oni mogu da budu prisutni ,a da ih ne osecas? Lekar mi je zakazao pregled tek u martu,a ja zbog sveg pretrpljenog se plasim da se ponovo ne pojave.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 08, 2006 4:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 21, 2005 2:51 pm
Postovi: 68
Draga kiki,
znam da te necu utesiti, ali evo barem neki odgovor - ako nista onda da razbijes dilemu oko kondiloma koje (ne)mozes da osetis.
Ovako, meni je doktorka prvi put uocila kondilome pre tacno godinu i mesec dana. Znaci, ja ih nisam osetila nego ih je ona videla na kolposkopskom pregledu jer su bili veoma mali - tj. tek su poceli da se pojavljuju. Nakon 6 nedelja (april-maj) na kontroli ponovo poceli da nicu. Nakon sledecih 8 nedelja (jun) - ne treba da pogadjamo - ponovo kondilomi! Ovaj put jedva vidljivi. I konacno u septembru (10 meseci od kada su prvi put uoceni) nema ih!
A u medjuvremenu ja i decko bili smo krajnje disciplinovani - i sto se tice higijene i sto se tice odnosa. Znaci - glavni krivac imunitet.
Sada ponovo idem na kontrolu, pa videcemo...
Moj savet je da se nikako, ali nikako (kako god to bilo moguce) ne nerviras i ne uzbudjujes ni zbog kondiloma i ni zbog nicega drugog! Mene je to unistilo i ne zelim da se to ikome ponovi. Svako nerviranje je sipanje ulja na vatru!
Zelim ti mnogo zdravlja, jakog imuniteta i mnogo srece. :D
I... ne plasi se! Dalje ce sve biti ok. :wink:
Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: