Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Sub Maj 28, 2016 4:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Strašno je šta se dešava. Meni je načelnica neurologije u gradu u kome živim, dala dijagnozu depresije i gomilu antidepresiva onda kada sam došla sa ludačkim vrtoglavicama, kada nisam mogla ni sekund u uspravnom položaju, kada nisam znala ni za levo ni za desno....da sam se ja držala njenog mišljenja, ko zna šta bi se još izdešavalo sa tumorom u ovom mom jadnom uvetu i da li bi me bilo danas...

Inače dok čekam zakazivanje termina za novu operaciju, stavljena sam na kombinaciju lekova vestibo i stugeron forte što je neuobičajeno u praksi - da se piju oba ta leka istovremeno. Međutim meni ta kombinacija prija i gotovo svaki dan imam period od nekoliko sati potpune stabilnosti, bez traga vrtoglavice, tako da sam u tom periodu potpuno operativna :)

Veliki problem mi je i dalje noćna vrtoglavica kada ja spavam, sanjam i dok sanjam osećam kako mi se vrti i taćno sam " svesna " da spavam, tako da sam prilično uskraćena za dobar noćni odmor.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Sub Maj 28, 2016 5:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Када легнеш у кревет на леђа, да ли те хвата вртоглавица? А онда у истом положају када окрећеш главу у лево и десно да ли имаш вртоглавицу?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Sub Maj 28, 2016 5:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Moja vrtoglavica nije položajna što znači kada mi se vrti, vrti mi se non - stop bez obzira šta radila. Kada mi se ne vrti ne vrti mi se pa makar visila naglavačke. Nemam okidače vrtoglavice.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Sub Maj 28, 2016 5:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли си пробала да грејеш уши када се јави вртоглавица?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Sre Jun 08, 2016 7:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Prijem u bolnicu zakazan 29. juna, operacija tih dana. Do tada sam na vestibo + stugeron forte - kombinacija koju, za sada, super podnosim.
Noći i dalje kritične - spavam, sanjam i u snu osećam kako se rotiram :(

Stay tooned :)


PS: Ovu temu bi možda trebalo, zbog novih saznjanja i onoga što se u njoj piše, prebaciti u ORL forum.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Pet Jul 08, 2016 7:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Samo da javim da sam preživela operaciju i nekoliko kritičnih dana posle i da sam ok. Detaljan izveštaj šta je nađeno tokom operacije sledi :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Sub Jul 09, 2016 5:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Одлично! Шта су ти оперисали?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Ned Jul 10, 2016 10:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Uputna Dg: Otitis media suppurativa

Završna Dg:Otitis media suppurativa, non specificata

Operativni zahvat: Remastoidectomia lat.dex

CT temporalne kosti: desno u ćelijama perilabirintno i ka vrhu mastoida prisutna mekotkivna senka.

Remastoidectomia - inflamirana sluzokoža perifacijalno i infralabirintalno - patološki proces u labirintu uklonjen.

To su podaci sa otpusne liste, meni običnim rečnikom rečeno da mi mastoidna kost ( kost iza uveta ) u lošem stanju i da sam imala zapaljenski proces u labirintu koji je odgovoran za vrtoglavice i da u kakvom stanju je bio labirint dobro da nisam imala i veće vrtoglavice :(

Inače, ako nisu hitne situacije, ne prepuručujem operacije u letnjem periodu, mnogi lekari su na odmoru, sestre rade duple smene pa su nervozne, imaju ljudi blage vrtoglavice i od temperature a kamoli oni sa problem sa centrom za ravnotežu, rana sporo zarasta, u većini soba nema klima a u onima u kojima ima je svađa oko toga kako i koliko puštati klimu. Ja sam inače bila 10 dana na intenzivnoj nezi u sobi bez klime.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Ned Jul 10, 2016 2:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па како ти сада делује твоја ситуација?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Sre Jul 27, 2016 8:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Situacija mi deluje veoma ozbiljna ipak je to unutrašnje uvo, labirint.

Polako živim postoperativne dane, vrtoglavica je jača nego pre operacije na šta sam bila upozorena, ipak čeprkanje po unutrašnjem uvetu nije nimalo naivno.

Čekam dan kontrole i dan kada će mi biti odobrene vežbe vestibularne rehabilitacije, vidim da u svetu u medicinskim školama ima taj, po mom mišljenju jer sam upoznala dosta ljudi koji iz različitih razloga vezanih za uho imaju vrtoglavicu, veoma značajan smer. Tako da pacijent ima terapeuta vestibularne reh. koji radi sa njim na oporavku centra za ravnotežu, dok se kod nas pacijenti sami snalaze uz savete lekara ( ako nabasaju na nekog ko ima pojma o tome ), razmenu iskustva i neizbežan net.

Eto da ima neko da prepozna potrebe, da se tako neprimereno izrazim , medicinskog tržišta video bi koliko bi postojanje vestibularnog terapeuta značilo....ali to je prazna priča...

Do sledećeg javljanja svima jedan vrtoglavi pozdrav.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Sub Avg 13, 2016 7:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Kontrola prošla dobro, fizički uzrok vrtoglavice odstranjen u potpunosti, nalazi uredni.
Sada idemo na oporavak, u kojoj to meri bude moguće a vreme će pokazati, čula ravnoteže.
Lekovi i dalje vestibo i stugeron forte jutro - veče, a od danas sam krenula i sa vežbama vestibularne rehabilitacije. Vežbe zdravom čoveku izgledaju smešne, meni sa ovim stanjem su prilično teške i izrazito pojačavaju vrtoglavicu. Princip je da se vežbe rade dugo vremena i izaziva vrtoglavica kako bi vremenom mozak nadoknadio ono što nedostaje čulu ravnoteže, pa ma šta to bilo. Treniranje mozga da uspostavi nove vestibularne puteve.
To je teorija, videćemo šta će doneti praksa. Vežbe neke imam na papiru, a neke na linkovima. Linkovi na srpskom ne postoje za sada.

Opet pozivam, ako uopšte neku uređuje više ovaj forum, da se tema prebaci u ORL forum gde joj je i mesto.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Pet Apr 07, 2017 7:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Pozdrav svima,
prošlo je nekoliko meseci od kada se nisam javljala, pa da malo rezimiram stvari.
I dalje radim vežbe vestibularne rehabilitacije, trudim se da budem što aktivnija, trenutno na kombinaciji lekova vestibo i kavinton ( stugeron mi je ukinut i čuva se,za ne daj Bože, neki veliki napad ) i živim veoma promenjive dane....nekada mi se vrti tri dana, pa ne vrti pet, pa danima mi bude odlično kao da i nisam bolesna, pa satima vrti pa satima ne....u svakom slučaju veoma promenjivo...
Inače u martu mi se dogodilo nešto što mi se nije dogodilo godinama, sastavila sam 17 dana bez vrtoglavice.....naludovala sam se pošteno tih dana :D
U aprilu me očekuje kontrolni skener temporalne ravni i kontrolna magnetna isto temporalne ravni pa ću se javiti sa nalazima i mišljenjem hirurga.

Čuvajte svoje uši, svaku upalu ispratite do kraja, svaku vrtoglavicu ispitajte detaljno da više niko ne prolazi kroz ovaj užas.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Sub Apr 08, 2017 12:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Налудовала?!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Čet Apr 13, 2017 9:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
Drz se tunks!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Pet Apr 21, 2017 6:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Pozdrav,
gotovo je snimanje skenera i magnetne rezonance temporalnih ravni i mozga.
Na skeneru sve u redu, mozak, unutrašnje uvo, mastoid...
Na magnetnoj mozak i unutrasnje uvo u redu, ali u delu mastoida primećen tečni sadržaj....šta je sad u pitanju daće odgovor hirurg dok pogleda snimke, ipak on najbolje zna šta je i kako " kasapio ".....
Inače još jednom dokazana superiornost magnetne u odnosu na skener, barem kod ovakvih slučajeva....
Ko nije snimao mozak ( 1h 20 min ) magnetnom rezonancom dok ima vrtoglavicu, ne zna šta je u životu propustio :( :( :(
Javljam se sa mišljenjem hirurga...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: