Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Variranje pritiska
PostPoslato: Čet Okt 03, 2019 12:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 08, 2019 10:05 am
Postovi: 7
123kruno je napisao:
Molila bih za savjet
Imam 49 godina Menstraciju nemam vec skoro 2 godine.Od terapije pijem opipramol za anksioznost Bisoprolol2,5 zs pritisak i omeprazol za zeldac
Moji problemi su pored stalnog straha i neke panike i starh za zdravlje Svakog simptoma se bojim.Idem psihologu vec 8 mijeseci ali ne vidim neko poboljsanje Kaze psiholog da dugo trajelijecenje
Mene plasi sto mi pritisak cesto skace.Bila sam kod mog dr prvo bio 122-81 Da bi sljedeci mijesc kod kardiologa bio 150-100 sto je dr prepisao strahu Odem mom dr za par dana 131-75 to je bilo u aprilu U junu pritisak 128-65 da bi juce bio 142-81 Dr nista nije jasno sem da pojma nema sto mi skace pritisak
Pocne osjecajem panike bolom u grudima,glavi mucnina izmjerim sama bude 150-95 za par minuta 160-100 pa ide 170 -110 kAKO JA DIZEM PANIKU ONA TAKO RASTE:u tom momentu su mi uke ledene tresem se uzasan osjecaj Nekad moram popiti jos jedan bisoprolol i nesto za smirenje -Kad sam pod stresom zna drzati nekoliko dana ONDA ODJEDNOM OSJECAM OLAKSANJE:RUKE TOPLE IZMJERIM BUDE 130-90 pa 110-70 Kad ga mijerim kuci kad sam smirena najcesce je oko 110-76 cim krene panika malo poraste Kod dr je veci jer cim vidim aparat srce zalupa...Molim vas ima li neko neki savjet
Da li su ovi skokovi opasni kako da se kontrolise ..Pocela sam da setam svaki dan najmanje 5km najvise 10-11km Obavezno ujutro hodam 30-40min. i jos jednom predvece Da li ima neko jes neki savjet


Taj haos sa pritiskom moze biti u vezi narusenog vegetativnog nervnog sistema. Meni ne skace tako visoko pritisak, ali mi stalno varira, na primer gornji izmedju 140 i 90 a donji izmedju 65 i 90 (i to ne iz dana u dan, nego iz minuta u minut, sata u sat) i to stvara mnoge probleme slicne ovima koje si opisala (osecaj preskakanja srca, hladnoca, plitak uzdah, panika...). Ja sam pokusao ovde da pokrenem temu u vezi hronicnog umora (uopste nije tako jednostavno ni bezazleno kako zvuci) ali me mrzi da sada nadugacko objasnjavam. Bice uskoro i web sajt namenjen pacijentima koji su nadrljali od te napasti koja se tako jednostavno zove - hronicni umor.
Nakon pregleda kod profesora B.M. poceo sam sa terapijom vitaminima, mineralima i nekim esencijalnim uljima i sada strpljivo radim na poboljsanju opste slike. Naravno, korigovana ishrana (koju jos nisam do kraja primenio :( ...) bez glutena, laktoze i rafinisanog secera. Radio sam i kompletnu virusologiju krvi i ustanovljene su mi jako povisene vrednosti antitela (igg) na Epstein Barr virus (preko 10 puta), sto isto ima veze sa svim tim simptomima (plus Helicobacter (igm) koji pravi haos sa zeludcem).
Svasta nesto.
Borba moze da traje jako dugo, nekima i po tri godine...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: