Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Socijalna Anksioznost
PostPoslato: Čet Avg 17, 2017 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2017 11:46 pm
Postovi: 4
Zdravo svima, da vas ne davim nekim uvodom :lol: stvar je u tome da sam od septembra prosle godine promenila skolu i tu se nisam snasla najbolje :cry: :cry: ,izgubila sam sve prijatelje,pocelo je maltretiranje i od tada je pocela anksioznost sa simptomima da uvek mislim da me svi ismejavaju,da svi gledaju u mene, doslo je do tog nivoa da ja ne mogu iz kuce da izadjem cak pomisljam da napustim srednju skolu jer ne mogu vise. :cry: Ovu godinu sam pregurala jer sam objasnila razrednom staresini i isla sam vandredno od aprila pa do jula.Ali znam ako krenem vandredno da necu izlaziti iz kuce i bice mi jos gore nego sada.Isla sam na neke terapije i preglede,radila neke testove kod psihologa kojii su pokazali da imam visok nivo depresije i anksioznosti i paranoje.Dali su mi ksalol ali sam ja pocela umesto jedne tablete da uzimam po 2-3 jer sam jedino tako bila smirena pa su mi zabranili to da koristim,Evo sada kako se blizi 1 septembar ja ne spavam nocu samo mislim na to kako ce proci taj prvi dan u koju ucionicu da odem gde kako :roll: ....Da li mozete da mi preporucite neke lekove koji se mogu uzeti bez recepta a da pomazu.Inace izabrana doktorka je vikala da ne kazem vristala i bila je izuzetno ljuta na mene kada sam joj objasnila sta mi se desava i pocela je od tada da kritikuje kako se oblacim,zasto se sminkam..Inace oblacim se kao svaki tinejdzer ali eto ne znam sta se desava sa njom pa zato trazim bez recepta lekove jer me u dispanzeru forsiraju da idem kod nje. :evil: :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Socijalna Anksioznost
PostPoslato: Sub Avg 19, 2017 2:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како ти је било пре промене школе? Због чега си је променила?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Socijalna Anksioznost
PostPoslato: Čet Avg 24, 2017 2:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
Dzabe ovde pises, nema ovde strucnih lica... a i da ima... moras u dva oka. najbolje bi bilo da popricas sa psihijatrom... inace najbolji anksiolitik je Lyrca ili Epica...batali bensedine i ostale gluposti.... lyrica i epica su isti po svom sastavu samo sto ih druge farmaceutske kuce prave, Lyricu prave nemci, a Epicu nasi....lek ce ti zaista pomoci da preguras svoje probleme, ali nije to carobni stapic, treba ce ti 2,3 meseca ...one sadrze supstancu pregabalin koji se pokazao kao najbolji anksiolitik svih vremena..

Lyrica- https://www.alims.gov.rs/ciril/files/le ... 10-001.pdf

Epica- https://www.alims.gov.rs/ciril/files/le ... 12-001.pdf

Procesljaj i ovaj forum, ovde imas ranzne diskusije vezano za ova dvaleka

http://www.depresija.org/forum/index.ph ... 11512&st=0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Socijalna Anksioznost
PostPoslato: Čet Avg 24, 2017 4:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2017 11:46 pm
Postovi: 4
Hvala ti Puno !! :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Socijalna Anksioznost
PostPoslato: Čet Avg 24, 2017 9:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Vidi ovako, to je stvar koju moras da pobedis sama i da nadjes neko resenje.

Resenje u drogiranju sa lekovima nije, previse si mlada da bi postala zavisni narkoman.
Ja sam protivin pijenja lekova iz farmaceutskih kuca jer kao sto sam vec napisao, to je klasicna narkomanija. Lekovi nelece, samo smire situaciju dok ne prodje dejstvo, posle opet moras popiti kako bi bio normalan.
Izmedju lekova, heroina i kokaina, nema razilke, osim sto su lekovi legalni. Pogotovo ovi za smirenje sto ih daju psihijatri.

Razmisli malo o svemu pa odluci sama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Socijalna Anksioznost
PostPoslato: Čet Avg 24, 2017 10:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
http://www.vaspsiholog.com/2015/12/da-l ... -izlecivi/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Socijalna Anksioznost
PostPoslato: Čet Avg 24, 2017 10:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2017 11:46 pm
Postovi: 4
Znam ja to,isla sam i na terapije kod psihologa i psihijatra.Za sada sam odlucila da odem vanredno ovu godinu pa u toku godine da nekako to resim.Stvar je u tome da moji roditelji uvek pomenu to sto je ista osoba pokusala da me kidnapuje 2 puta posle skole i cesto me prati i dalje policija je bila ukljucena u to ali znate kako je ovde kod nas.. ,i uvek kada to pomenu psiholog pomisli da je do toga.Ali ja mislim da nije,sta znam mozda i jeste nesto podsvesno ali ja se plasim toga da me oni ne osudjuju i da me ne ismejavaju jer to rade svaki dan,mislim da vrsnjake u skoli.Celo odeljenje 4. godine se dogovorilo i preko fb-a,su me zezali nekoliko dana,sto mi je samo pogorsalo situaciju. U svakom slucaju hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Socijalna Anksioznost
PostPoslato: Pet Avg 25, 2017 9:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Samo razmisljaj da je to isto moglo da se desi i njima.
Nema zbog cega da se plasis, kod nas je tako, svaka nesreca ide na sprdnji i to je to. Moras stvari gledati malo drugacije pa cak nekad ako treba da se zezas na svoj racun.

Pa psihozoli i psihijatri su nazalost u pravu, verovatno si u tom trenutku kada su pokusali da te kidnapuju dozivela neki stres i sad se bojis da se to ne bi ponovilo. U medjuvremenu si pocela previse razmisljati sta ce govoriti komsiluk, rodbina i drugari iz skole. U glavi si vec imala predrasude kako ce i sta biti, to ti je stvorilo problem.

Kao sto sam vec napisao, pokusaj nekad malo da se nasalis i na svoj racun.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Socijalna Anksioznost
PostPoslato: Pet Avg 25, 2017 11:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2017 11:46 pm
Postovi: 4
Hvala puno na savetima :D :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 80 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: