Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povraćanje žuči
PostPoslato: Sub Okt 26, 2019 1:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 26, 2019 1:13 am
Postovi: 3
Pre nedelju dana moj sin je operisao žučnu kesu gde mu je ona izvadjena zbog kamenja. Operisan je laparoskopski u opštoj anesteziji. Bolove gotovo da nije imao.

Od kako je izvadio ima probleme. 3 sata posle operacije povratio je krvavu žuč. Rečeno nam je da je to normalno. Od tada na svakih 4-5 sati povraća žuč. Otpušten je, a povraćanje se u otpusnoj listi ne pominje. Hirurg he rekao da je to od anestezije i da će se smiriti za najviše 3 dana.

Gotovo ne spava jer mu žuč iritira grlo.
Iritira ga i tera na povraćanje kada leži (sa visoko podignutim uzglavljem), čak i kada sedi.

Evo posle sedam dana nema poboljšanja.

Hirurga koji ga je operisao ne možemo da kontaktiramo jer je na odmoru u inostranstvu.

Drugi hirurzi neće sa preuzmu slučaj jer nisu sigurni kako i šta je radjeno. Čekajte da se vrati (što je za 3 nedelje)

Da li postoji nesto sto bi mogao da pije da mu anulira tu žuč? Ili bar nešto da mu pokrene creva da na dole krene žuč, a ne ka ustima?

Jako loše izgleda, bled je, gotovo ne spava. Iritiranje grla i povraćanje ima kad leži (sa visoko podignutim uzglavljem) i kada sedi. Samo kada stoji he OK. Možda su i pluća dobila malo žuči jer kašlje poslednjih par dana.

Pomagajte ljudi, očajna sam. On je bukvalno u paklu zbog ovoga. Ne znam kako da pomognem, išla sam u par apoteka, nudili su mi čaj od nane koji on odmah povrati.


Poslednji put menjao Zorana65 dana Sub Okt 26, 2019 1:47 am, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povraćanje žuči
PostPoslato: Sub Okt 26, 2019 1:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 26, 2019 1:13 am
Postovi: 3
Zaboravila sam da kažem da on ima manju do srednju klizajuću hiatus herniu (želudačnu kilu) tako da zbog toga sadržaj želudca lako dolazi do grla. Hirurzi kažu da nije dovoljno velika herniacija da bi se operisala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povraćanje žuči
PostPoslato: Sub Okt 26, 2019 8:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ово је већ ко зна који пут да када лекар нешто озбиљно забрља испостави се да је у иностранству на дуже време. Не верујем да је отишао али то већ изискује озбиљнији начин решавања који јавно не могу да опишем. Ако имате кога у полицији замолите га да вам помогне.

Узгред, која то морончина од хирурга иде у иностранство одмах после операције а да не испрати пацијента до опоравка?!

Не знам шта може да ублажи повраћање жучи али би могао да проба оно што се користи код проблема са повраћањем киселине. Нека проба да попије један деци млаке воде у којој је добро размућена равна мала кашика соде бикарбоне.

И да напоменем да соду бикарбону не купујете на меру. Колико сам успео да утврдим најбоља је она "Ц" сода бикарбона у паковању од пола килограма.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povraćanje žuči
PostPoslato: Ned Okt 27, 2019 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 26, 2019 1:13 am
Postovi: 3
Hvala na odgovoru.

Trazila sam po internetu. Zuc u sebi ima soli i slabu kiselinu.

Probacemo sa sodom bikarbonom, probace ursofalk koji se koristi kid bilijarnog gastritisa, a cini mi se da mu pomaze i ranisan jer on isprazni zeludac i na neko vreme usmeri zuc ka tankom crevu.

Na zalost ranisan je povucen pa ga retko gde ima pa mozda mora da predje na famotidin.

I mislim da odemo u urgentni u beograd jer je ovo vec alarmantno. On je izmoren i smrsao je primetno od tog silnog povracanja. O emotivnom stanju da ne govorim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povraćanje žuči
PostPoslato: Ned Okt 27, 2019 8:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Код лекара морате свакако јер операција жучне кесе је једна од једноставнијих и не сећам се да је ико имао икакве проблеме бар од особа за које сам чуо.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 335 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: