Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: otok ispod ociju
PostPoslato: Ned Feb 14, 2010 6:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Sta moze biti razlog jutarnjeg otoka i ispod i iznad oka?
Krvna slika radjen apre tri meseca i u redu je a urin radjen pre par dana i takodje u redu.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: otok ispod ociju
PostPoslato: Ned Feb 14, 2010 7:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
proveri opet bubrege Gogi i srce.....izvadi opet nalaze,stitnu isto........

Izraženi i upadljivi podočnjaci su najčešće posledica premora, duvana i neprospavanih noći, i sa otklanjanjem ovih faktora i oni nestaju sa lica.
Međutim, kod pojedinih osoba podočnjaci su stalno prisutni, a razlozi za to su brojni i različiti: oboljenje bubrega, štitne žlezde, hormonski status, genetika, alergije, dermatitisi, stalno zapušen nos (usled čega površinske vene postaju proširene i provide se kao tamna polja).
Uzrok tamnih podočnjaka može biti i oticanje kapaka tokom spavanja – kod osoba koje spavaju potrbuške u rastresitom tkivu kapka će se nakupiti veća količina krvi formirajući tako otok. Ukoliko je ovo potonje razlog podočnjaka može se rešiti spavanjem na višem uzglavlju i to na leđima, a ne na stomaku.
Svako ko ima hronično prisutne tamne i velike podočnjake treba najpre da isključi mogući medicinski razlog njihovog nastanka. Tek kada otkloni sumnju da je u pitanju neko oboljenje, može se posvetiti estetskoj strani ovog problema, odnosno načinu na koji će ih prikriti, ublažiti ili otkloniti. itd....
Gogi pijes li neke lekove?
Kako spavas nocu?
Koliko nocu sati spavas?
Imas li problema sa sinusima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: otok ispod ociju
PostPoslato: Ned Feb 14, 2010 8:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Trenutno pijem Diklofenak posto sam se ukocila ali ne verujem da je od toga!
Inace,malo spavam,kasno lezem i imam"rascepkan" san.Probudila sam se jutros na desnom boku(a tako sam i zaspala) i videla da mi je suzeno vidno polje.Desni kapak se naduo i odozdo i odozgo a malkice i levi.Dosta sam se izpreznojavala i posle sat vremena je bilo bolje.Ipak i dalje je to oko "zatvorenije" a kapak nizi.
Tamne podocnjake nemam,nisam pusac i ne pijem alkohol.
Videcu kako ce sutra biti?
Sa sinusima nisam izdefinisala ali cesto kasljucem ujutro i imam sekret koji se sliva i povremene glavobolje.
Problem sa dermatitism postoji...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: otok ispod ociju
PostPoslato: Uto Jun 26, 2012 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2012 10:27 pm
Postovi: 2
Pozz svima :) Imam jedno pitanje,moja majka vec nekoliko dana unazad ima otok ispod ociju i to me plasi.Zanima me da li to znaci da ima problem sa stitnom zlezdom,ili moze biti i nesto drugo?Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: otok ispod ociju
PostPoslato: Uto Jun 26, 2012 11:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2012 1:57 am
Postovi: 171
Moze biti ono sto je gore pobrojano.

_________________
w ww. aloeverasrbija . com - proizvodi od aloe vere za imunitet, prirodna kozmetika itd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: otok ispod ociju
PostPoslato: Čet Feb 21, 2013 12:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 20, 2013 11:57 pm
Postovi: 1
Vec godinama imam problem sa oticanjem ociju. Krenulo je kao posledica alergije pre 4 godine. Od tada sa par godina imala iste probleme koje sam regulisala lekovima za alergiju. Medjutim, poslednje dve godine kapi za oci neprestajem da koristim. Poslednja dva meseca ih koristim samo uvece (jer sam alergicna na polen trava koji trenutno nije prisutan).
Danas sam imala jako stresan dan i nakon uzasne glavobolje mi je u roku od 15 minuta porastao veliki modar "bubac" na unutrasnjoj strani donjeg kapka. Nisam plakala, samo sam se strasno iscrpela, imala sam ispit koji je dobro prosao. Hocu da kazem da stres nije bio prevelik.
Ovo mi se desilo vise puta. Lokacija nije uvek ista. Nekad mi bubac bude na spoljasnjemdelu oka nekad mi otekne citav donji kapak, ali cesce imam probleme sa levimokom iznad koga imam glavobolje ( kada ih imama, nisu previse ceste, ali uvek su prisutne posle stresa).
Sta moze da bude uzrok. Nema logike da alergiski oteknem za 15 minuta nakon ogromne glavobolje koja je bila posledica stresa. I tako vec nekoliko puta.
Isla sam kod ocnog- oslabljen imunitet ocnog tkiva, kapi neophodne, savet: raditi na imunitetu
Stitna zlezda u redu.
Sta bi jos mogao da bude uzrok ovakve reakcije na stres? Veceras me je to jako zabrinulo, izgledalo je grozno, kao kad vas ujede pauk samo sto je izmedju crvene i ljubicaste boje.
U napred hvala,
Veliki pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: otok ispod ociju
PostPoslato: Čet Apr 23, 2015 8:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 23, 2015 8:43 pm
Postovi: 1
Zdravo,

Cerka ima problem, nabubri joj ispod desnok oka i skoro zatvori pola oka .
Kad otvori oko , pokusao sam da otvorim kapke tj da vidim celo oko i kao da neka sluz se uzdigla .

To je malo bolucka i svrbi i ona trlja oko i to se desava .

da li je to alergija , neka infekcija ili moze mi reci neko nesto ?

Pozdrav
Vlada


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 337 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: