Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Osip nakon uzimanja Panklava i Hemomicina
PostPoslato: Uto Nov 19, 2019 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 19, 2019 2:52 pm
Cele prosle nedelje sam imao aktivnu temperaturu koja bi isla do 38,5. Preko vikenda se spustila i moji su odlucili da me juce, ponedeljak, posalju u skolu. U skoli nakon 3. casa vraca mi se temperatura i odlazim kod lekara. Lekar mi je objasnio kako imam prosirene zlezde i upaljeno grlo i prepisao Panklav X2. Dosavsi kod kuce popio sam isti i legao da spavam. Nakon sat vremena budi me svrab odlazim u wc skidam majicu i vidim ogroman osip po mom telu od prepona pa do vrata. Majka je odmah pozvala lekara objasnila kako sta, on je odgovorio da je najverovatnije reakcija na Panklav, inace pre navrsenih 18, koliko sada imam, pio sam ga vise puta i nije mi bilo nista, kako na njega tako i na druge lekove. Odlazim uvece do bolnice daju mi inekciju i lek u venu i meni ubrzo to prolazi. Sutradan obratim se lekaru, drugom koji je tada bio u smeni, i on mi prepisuje Hemomicin, vrativsi se kuci pijem ga i ponovo legnem da spavam, probudio sam se pre sat vremena sa istim svrabom i istim osipom. Verovatno cu opet do bolnice.. ali ipak odlucio sam da ostavim ovde temu posto se pomalo brinem a cak mozda se nekom i ista stvar dogodila pa moze da mi objasni kako sta. Hvala puno u svakom slucaju, prijatan dan :)

Vrh

Tema posta: Re: Osip nakon uzimanja Panklava i Hemomicina
PostPoslato: Sre Nov 20, 2019 12:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Не знам да ли та два лека имају нешто заједничко. Чини ми се да немају али нисам сигуран. С обзиром на стање у држави и друштву веома сам склон пре да поверујем да су у кутије спаковали погрешне лекове него да си преко ноћи постао алергичан на различите антибиотике.

Не бих рекао да је проблем са јетром јер је реакција на кожи брзо нестала после примања антиалергијских лекова.

Шта је било код лекара?

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Izdvajamo za vas:

Sva vremena su u UTC + 2 sata