Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: kreatin
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 9:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 02, 2008 11:30 am
Postovi: 25
Lokacija: pg
jako malo znam o ovome,sin me "obradovao" da to zeli da pije :evil: :evil: utukla bih skota iz teretane koji mu je to prodao :oops: :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 12:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
zabac samo bez nerviranja, samo insistiraj da ne piej to bez dr preporuke, nego ga odvuci kod dr da mu dr kazze za shta valja a za shta ne valja :)

fosfokreatinin samo ubrzava rezintezu ATP (adenozintrifosfat) koji je jedan od glavnih izvora energije za mishicnu kontrakciju!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 02, 2008 11:30 am
Postovi: 25
Lokacija: pg
Cijela ta luda druzina to pije,a jos ludja im prodaje tu za muriju posla ima :evil: ako dignem prasinu vise nista necu izvuci iz njega :cry: ah tinejdjeryyyyyyyy a ja se jos radujem jos jednom malom terminaroru :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 1:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
beba bebaaaaaaaaaa i treba da se radujesh bre :)

a ta drushtva po teretanama, auuuuu kako bi ja to tuklaaaaaaaaaa

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 2:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 02, 2008 11:30 am
Postovi: 25
Lokacija: pg
sin mi ima fibrosnu displasiju maxile,plasim se kako kreatin moze djelovati na razvoj celija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 2:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
rekoh ti shta je sushtina delovanja kreatin!

opet ti savetujem da ga odvedesh kod nekog dr pa da mu dr kao neki autoritet kaze sve o tome!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 02, 2008 11:30 am
Postovi: 25
Lokacija: pg
hvala tebi,cmokic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kreatin
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 4:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
zabac je napisao:
jako malo znam o ovome,sin me "obradovao" da to zeli da pije :evil: :evil: utukla bih skota iz teretane koji mu je to prodao :oops: :oops:


Kao prvo jel sin ima neke zdravstvene probleme ? (ako ima sa jetrom, NE SME piti jer moze svasta da bude), kao drugo Koliko dugo trenira u teretani ? I kao trece koji je creatin uzeo, proizvodjac ? (bitno je jer ima i * SPAM * creatina sto ne valjaju)
Inace creatin daje snagu i vuce vodu u misic, samim tim dobijes kao misicnu masu (sto bi ja rekao navuces samo vodu) jer dok taj creatin uzima treba bar 5-6 litara vode na dan da unese.. Isto tako creatin se skoro nikad ne uzima sad, obicno ide kombinacija Whey + Creatin, jer sam creatin ne ide, dok ga uzima imace snage i dobice nesto vode u misicima, sto ce posle prosto receno u wc da izbaci..
Samo opusteno i bez straha, to nisu oni Anabolicki Steroidi, jer mnogo ljudi ga brka s'tim, creatin je supplement (dodatak u ishrani)..
Ako vas nesto interesuje vise slobodno pitajte.. poz :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 6:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 11:43 pm
Postovi: 154
Hmmm... Ne mora kreatin da bude nista lose. Najvaznije je da bude kreatin dobrog proizvodjaca. I posto ce on svakako kupiti kreatin, jeftiniji ili skuplji, moja preporuka je da se bar dokopa kreatina kvalitetnih proizvodjaca (dakle skuplji). Na duze staze, svo to pumpanje misicne mase, nije bas najsrecnije resenje po organizam. S' druge strane nista strasno se nece desiti. Cela ova prica stoji, pod uslovom da je vas sin zdrav (jetra i srce narocito). Kreatin ne stvara zavisnost. Kada ga bude uzimao, neka ga uzima u propisanim dozama, takodje vrlo bitno.

U industriju suplemenata se dosta ulaze i kontrole su tu prilicno rigorozne, tako da veliki proizvodjaci, ako zele da prodaju bilo sta moraju zadovoljiti kriterijum kvaliteta.

Sto neko rece, on obezbedjuje energiju misicu, nusefekat je povlacenje vode za sobom, pa kad sin bude prestao da ga uzima desice se da mu misicna masa blago opadne, zbog gubitka vode. No, to on vec sigurno zna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 9:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 02, 2008 11:30 am
Postovi: 25
Lokacija: pg
Njegovi nalazi jetre su uredni,kostana tkiv maxile je izmijenjena i to stoji na toj lokaciji,moja zabrinutost je u tome sto vjerujem da niko nemoze ni predvidjeti koje sve posledice to moze da prouzrokuje,ja sada mogu samo da se nadam da ce mi prijavljivati istinu o tome sta radi van kuce i da se informisem kuda sve ovo vodi :x hvala vam svima na podrsci :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 6:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Da skratimo pricu: u vezi razvoja vilice tj sinteze celija, nema nikakve uzrocnoposledicne veze. Inace, samom upotrebom tzv preparata dodatno opterecujete bubrege i lako moze doci i do akutne bubrezne insuficijencije tj akutnog zatajenja rada bubrega, bez obzira o kom se proizvodjacu radi. Pa ko voli.....i spreman je zarad malo misicne mase da reskira......

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 7:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
draganvma je napisao:
Da skratimo pricu: u vezi razvoja vilice tj sinteze celija, nema nikakve uzrocnoposledicne veze. Inace, samom upotrebom tzv preparata dodatno opterecujete bubrege i lako moze doci i do akutne bubrezne insuficijencije tj akutnog zatajenja rada bubrega, bez obzira o kom se proizvodjacu radi. Pa ko voli.....i spreman je zarad malo misicne mase da reskira......


Jeste, ali to se desava momcima koji preteraju pa uzimaju troduplo vecu dozu nego sto je prepisano (naravno da bi vise napredovali), pa dolazi do problema sa bubrezima, imam prijatelje sto su to radili i imali problema, dok ostali likovi sto su uzimali creatin u propisanim dozama nisu imali nikakve posledice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 7:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Imali su srece :wink:

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 7:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
draganvma je napisao:
Imali su srece :wink:


Heh, onda sam i ja imao srece i svi ostali iz teretane :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 7:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Pametnima je dovoljno jednom reci. Oni drugi pre ili kasnije dodju kod nas na dijalizu. Srecno!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 238 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: