Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Pet Nov 17, 2006 2:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 6:11 pm
Postovi: 4
Ljudi zovem se Nemanja i imam problem sa kandidom vec godinu dana.Pokusavao sam sa raznim terapijama preko Nistatina i Diflukana,drzao poznate restriktivne dijete,popio hiljade litara jogurta sa inulinom,ali mi se problem stalno vraca.
Ovi problemi nisu veliki,(mali bolovi u crevima,ponekad jutarnja glavobolja,zatvor) ali jednostavno se lose osecam i hocu da ovi problemi vec jedanput prestanu!Sem toga pojavljuju mi se akne,a imao sam kontakta sa drugim ljudima koji su u isto vreme kada su dobili kandidu imali neprijatna iskustva sa aknama.
Zanima me da li iko zna jel postoji nekakav test na kandidu koji tacno odredjuje u kom procentu(kolicini) se ona nalazi u mom organizmu,jer ovi testovi koje sam do sada radio na osnovu analize izmeta nisu precizni i vrlo cesto nisu tacni!(analize sam radio u higijenskom zavodu u Novom Sadu)
Takodje zamolio bih sve koji su imali ili imaju ovaj problem da mi daju bilo kakav recept koji je njima pologao,ili da mi preporuce nekog doktora u NS ili BG koji ce mi pomoci i posvetiti se mom problemu!
UNAPRED ZAHVALAN..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 17, 2006 5:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Cao Nemanja,

ja se sa istim problemom borim od februara meseca a prosla sam gore nego ti - bilo je nedelja kad nisam ni do WC-a mogla sama! Posto mi je zaista bilo lose nosili su me od lekara do lekara da bi shvatila sledece: kod nas NEMA lekara koji mogu da se nose sa kandidom. Iz prostog razloga zato sto je kandida produkt debalansa organizma, a ne bolest - i oni sa tim ne mogu da se snadju. Srecom, ima resenja. Moj drug je isto patio 5 godina zato sto lekari nisu imali pojma sta mu je pa se sam izlecio, i to bez lekova. Pomogao mi je dosta, neke stvari sam saznala i od drugih i sad je vec mnogo bolje, skoro mi je bio normalan nalaz stolice a evo sta sam radila:

Ne znam kakva ti je bila dijeta ali izbaci mlecne proizvode u potpunosti! Da, to vazi i za jogurt. Umesto toga pij 3 puta dnevno Linex, on ce ti nadoknaditi Acidophilus bakterije koje ti trebaju. Zaboravi na secer u bilo kakvoj varijanti (cak smanji i unosenje voca, moze kiselo npr. limun i pomorandze), nikako skrob (krompir, kukuruz, grasak...) i definitivno nikako ali NIKAKO kvasac. Nek ti neko pravi bezkvasni hleb. I da - sve mora integralno: brasno, pirinac... Ukratko: ne smes da jedes nista sto sadrzi belo brasno, kvasac ili secer a to je kod nas oko 90% kupovnih proizvoda. Mesecima sam vrtela kutije da bih videla sadrzaj i tako sam shvatila da zivimo u zemlji hemije. Ako ti je frka kupi u biospajzu (najbolji je na Kalenicu) neke grickalice od ovsa ili sl, slatkise sa jecmenim sladom ili fruktozom, ali to tek kad ti bude bolje.
Jedi ziv beli luk tri puta na dan, izmrvi najmanje jedan cesanj i progutaj ga bez iceg! Veruj mi to je sjajna stvar.
Kupi NONI u apoteci, ali sok u flasi a ne tablete. Jeste skupo ali se isplati, sjajno ti dize imunitet sto je obicno uzrok pojave kandide. Jedini originalni NONI ima na flasi nekog tipa koji duva u skoljku! Sasavo ;) Ukoliko ti je skupo moze "Imunactiv" firme Biofar, popi najmanje dve - tri kutije zaredom. Takodje probaj Aloe Veru, meni je dosta znacila.
Ja sam iz inostranstva od rodjaka narucila kapi koncentrata kostica od grejpfruta. Zvuci cudno, ali veoma je jeftin i pije se tri puta dnevno 10-15 kapi rastvorenih u casi vode. Cudo jedno koliko pomaze, saznala sam za to preko Interneta.
Jedini strucnjaci koji su meni pomogli su homeopate i ljudi koji se bave akupunkturom. Mnoge simptome koje sam imala su se smanjili posle poseta njima.
Ostalo je sve na tebi. Disciplina mora da bude rigorozna. Jedi sto vise zelenog povrca i ribe, moze i meso ali umereno i izbegavaj svinjetinu. Sto vise supa i corbi bez zaprske i pavlake. I nemoj da se prevaris pa da gricnes nesto sa s vremena na vreme, to je najgore.

Uh, eto. Nadam se da nisam smorila sa ovim. Ako ti treba jos nesto vici. I brzo ozdravi! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Margita hvala puno!
PostPoslato: Pet Nov 17, 2006 7:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 6:11 pm
Postovi: 4
Margita hvala ti puno na ovom iscrpnom odgovoru,mnogo mi je pomogao i cim prikupim sve sastojke krecem sa ovom dijetom..
Zanima me samo jos kako si ti vrsila analize i da li znas jel postoji neka analiza kojom se moze utvrditi koliko mi je tacno kandida prisutna u organizmu(kazu da u inostranstvu ima neki test analize krvi kojim se tacno odredjuje konc.) jer ovo sto sam ja radio preko stolice daje okvirne iformacije:"Prisutnost kandide u vecem broju"..Sta to znaci???
Takodje mi se desavalo da se lose osecam,da me bole creva i glava a da analiza ispadne negativna,pa moram ponovo da radim da bi mi tek onda utvrdili prisustvo..!
E da,reci mi koliko ja moram da drzim ovakvu vrstu dijete,i jel se tvoj drug vratio normalnoj ishrani i ako jeste koliko mu je trebalo?
JOS JEDNOM HVALA TI PUNO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 17, 2006 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
I ja sam analize vrsila standardnim putem, das stolicu na pregled pa utvrde imas li ili nemas kandidu... Koliko sam shvatila, kod nas niko ne radi detaljnije analize, niko ne daje tacan broj ali sama cinjenica da je kandida zastupljena u velikom broju znaci da to nije u redu. Tebi je bitno da dodjes do negativnog nalaza, ili da imas kandidu "u tragovima", tad znaci da je sve ok. I to mora da se ponovi 3 puta uzastopno, da znas da si se kandide definitivno resio.
Simptomi kandide su razliciti - apatija, umor, groznice, cak gubitak pamcenja i pad intelektualnih sposobnosti, sve to moze da bude posledica kandide, odnosno njenog broja. Stvar je u tome sto ona luci toksine na koje svako od nas razlicito reaguje. Nemoj da se zbunis ako ti bude losije s vremena na vreme a analize su u redu, to znaci da ti se organizam cisti od njih i tad treba da pijes sto vise tecnosti. Probaj sa cajevima od petrovca i majcine dusice, oni pomazu da ti bude lakse.
I za dijetu zavisi od osobe do osobe - ja sam mesecima jela samo galete od pirinca i susamov puter (taan) za svaki dorucak i veceru, smucilo mi se i od same pomisli ali mora da se izdrzi. Evo, jos uvek se tako hranim za svaki slucaj, a proslo je 9 meseci. Moj ortak je definitivno izlecen ali se strahovito namucio, decko se bukvalno prepolovio za tih nekoliko godina no sad je ok. U svakom slucaju nemoj racunati da ce to da bude brzo, 6 meseci minimum!
Zaboravila sam jos nesto - oprosti se i od alkohola na neko vreme! ;)
Inace kandida voli da se vrati ako joj nesto u tvom nacinu zivota smeta. Kazes da su ti analize ponekad bile negativne, to znaci da si uspevao da je se resis ali se vracala? Razmisli o tome sta moze da bude uzrok: stres, nespavanje, losa ishrana ili cesto lecenje antibioticima. To sve unistava floru stomaka i pogoduje kandidi. Samo ti predji na zdravu ishranu i kupi Linex, pa ce sve biti bolje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 18, 2006 8:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
cao , evo ako ce ti biti lakse (a meni na neki blesav nacin jeste) i ja se mucim sa apsolutno istom bolescu koju i ti imas. postoji vec tema ova ja sam je otvorila ali je ocigledno nisi video ... evo prekopiracu ti par stvari koje su meni rekli da se pridrzavam. ja se pati od avgusta, a mozda i ranije... avgusta sam zavrsila u bolnici i tek krajem septembra su mi otkrili kandidu... a do tada sam je "tovila" vocem i slatkisima ... da ti ne bih kopirala ceo sadrzaj, poseti forum GINEKOLOGIJA, na drugoj strani se nalazi moja tema - candida u crevima, idi poseti taj forum i procitaces dijete i nacin na koji bi mogli da se oslobodimo te dosadne gljivice ... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 19, 2006 11:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 10:15 am
Postovi: 28
Zdravo svima, zovem se Igor. Mene kandida muci oko pola godine. Prva doktorica mi je rekla da mogu sve da jedem, kada sam otisao kod druge rekla mi je da skroz izbacim mleko i mlecne proizvode, slatkise i testenine, prepisala mi je Nistatin i Probiotik. Izludeo sam bez tih namernica, prestao sam da idem i u teretanu i strasno sam se unervozio kad ne mogu da pojedem cokoladu i da pijem mleko! Doktorica mi nije rekla da ne smem da jedem hleb a to sam procitao na ovim stranicama. Ispada da treba da predjem na proteinsku dietu ali bez mleka i mlecnih proizvoda. jer po recima Margite kandida se hrani i ugljenim hidratima. Receno mi je da ne pijem ni limunadu jer kiselo iritira kandidu, medjutim Margita pise da moze limun! Ja sam jeo i krompir na sto nacina a i grasak,pasulj,boraniju...Da li moze neko da mi kaze sta tacno ne sme da se jede a sta sme? Da li smeju da se konzumiraju proizvodi od soje, recimo sojino mleko? Kada bi neko mogao da mi napise jelovnik bio bi mu jako zahvalan jer ja sad ne znam sta da jedem za dorucak rucak veceru! HVALA UNAPRED


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 19, 2006 3:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 2:17 am
Postovi: 4
Ja je imam na jeziku i u grlu.Jel moze ona odatle da napadne i creva jel imam ogromnih problema sa gasovima koje ne mogu da izbacim.Pored toga imam i par epizoda gubitka svesti ali to je vec kazu zbog srca?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 19, 2006 11:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Evo ovako:

meni su lekari isto tako svašta napričali, po njima nije mi ništa a ja sam četvoronoške išla po kući. Ne mislim da sam lekar ali sam mnogo štiva našla na Internetu i pokazalo se da se sa kandidom bolje snalazim nego naši lekari (već sam u ranijem postu objasnila zašto).
Dakle, kandida samo strogom dijetom može da se reši. Lekovi su samo delimično uspešni i možda mogu da pomognu protiv kandide ali uništavaju nešto drugo, a to su želudac i jetra! Ne želite da se nađete u situaciji da vam posle kandide leče jetru, što je mnogo opasnije, zar ne? :)
Jelovnik koji je kod mene uspevao:
- Ujutro galete od pirinca namazane puterom od bundeve ili susama. Sve može da se nađe u prodavnicama biohrane. Nije mnogo hranljivo pa je preporučljivo sat-dva potom napraviti užinu, ja sam grickala Ovsi, jedine krekere koji imaju integralno brasno i ovas, a nemaju kvasac i šećer.
- Ručak: varivo, samo bez hleba ili sa beskvasnim integralnim hlebom. Isti može da se napravi kući ili nađe opet isključivo u prodavnicama biohrane. KANDIDA JE GLJIVICA, PA SE HRANI KVASCEM I PEČURKAMA. Dakle, to nikako. Osim toga izbaciti krompir, grašak, kukuruz, sve skrobno. Predlažem tikvice, zelenu boraniju, brokole i prokelj, kupus, kelj, karfiol... Na proleće ima više izbora voća i povrća, preko zime samo limun i narandže. Zašto? Zato što organizmu treba vitamina C, a kandida će i te kako biti "iritirana" ako organizam i imuni sistem jačaju. To je i poenta. Može riba i meso, predlažem da se izbegava svinjetina. Mleko i mlečni proizvodi se izbegavaju pošto imaju laktozu, dakle šećer koji je zabranjen. Saharoza i glukoza ni u kom slučaju nisu dozvoljeni, fruktoza jeste ali iz voća. Ah da, poželjno je jesti i zelene (kisele) jabuke, tri-četiri nedeljno.
- Večera: ponovo galete i premaz. Posle opet krekeri. Ili hleb i namaz. U preradi suhomesnatih proizvoda koristi se šećer pa su i oni zabranjeni, grickajte neko povrće npr. zelene paprike. Ako neko može da vam kuva budite kreativni, možete jesti kaše od heljde, domaće slane krekere od ovsenih ili bilo kojih drugih pahuljica.
Sojino mleko se NE PREPORUČUJE, naši makrobiotičari kažu da je nekvalitetno i nezdravo (nešto vezano za soju, nisam sigurna šta). Ako vam baš fale mlečni proizvodi kao što su meni, ima da se nabavi jogurt od prosa, susama, lešnika i badema i ima sjajan ukus - kao jogurt Plus - a ja koristim pirinčano mleko!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 20, 2006 9:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 10:15 am
Postovi: 28
Hvala ali ja necu moci to da jedem. Sad si me jos vise rastuzila, sad stvarno ne znam sta da radim, necu da se osusim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 20, 2006 10:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 10:15 am
Postovi: 28
Lutao sam internetom i nasao ovaj sajt,
http://www.*.hr/teme/st ... andida.asp
ima i kandida dijeta,
http://www.*.hr/teme/gi ... ticand.asp

Sad mi je mnogo lakse!
Margita hvala ti puno na savetima i predlozima za ishranu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 20, 2006 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
@SUMI:

Smršaćeš svakako pošto nećeš jesti kupovna testa, šećere i skrob. Sorry. Ako te to teši, sa tela će ti nestati samo višak i to umerenim tempom.

Pogledala sam hrvatski sajt i nisam zadovoljna, ponovo se potvrđuje činjenica da zapadna medicina ne zna šta da radi sa kandidom. Uočila sam dve velike greške - navedeno je da smeju da se jedu pečurke i ražani hleb. To što je hleb od integralnog brašna nema nikakve veze pošto sadrži kvasac! I ja sam se tako zezala sa dvopekom mesecima i nije mi bilo bolje, bez obzira što sam sve ostalo izbacila. Kad sam počela da mesim hleb sama, sve je bilo drugačije.

Izvod sa jednog sajta. "Avoid eating foods that contain any type of yeast. These include fermented foods such as bread made with yeast, cheese, tomato paste, mushrooms, and beer." Dakle, bilo šta što fermentiše.

Dobar info i popis hrane koju treba u potpunosti da izbaciš, kao i one koju treba da umanjiš imaš na sledećem sajtu:
http://altmedicine.about.com/od/popular ... dadiet.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: alo
PostPoslato: Uto Nov 21, 2006 1:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2004 12:10 am
Postovi: 210
a koji su simptomi kandide napisite


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 21, 2006 12:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 10:15 am
Postovi: 28
Kupio sam juce u zdravoj hrani hleb od integralnog brasna bez kvasca. Pa nije toliko lose, jeo sam taj hleb i pohovano pilece belo meso stim sto sam piletinu uvaljao u integralno brasno, a razmisljam da kupim i brasno od heljde(valjda se tako zove). Kupio sam i neki caj protiv kandide ali je on toliko odvratan da ne mogu da ga pijem. Moram jos da te ugnjavim posto ti sve znas! Rekla si da moze C vitamin, poceo sam da pijem sumeci 1000mg dnevno, da li smem da pijem ostale vitamine recimo Centrum(kompleks vitamina i minerala)? Koliko dugo treba da se ovako hranim i da pijem Nistatin i Probiotik? Kada ponovo da radim analizu? I najbitnije pitanje: Da li cu moci kad nalazi budu negativni da jedem sve sto volim ili cu citav zivot morati da pazim sta da jedem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: alo
PostPoslato: Uto Nov 21, 2006 2:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2004 12:10 am
Postovi: 210
dajte napisite simptome


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 21, 2006 6:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
@progoran: simptoma je mnogo i kod svakog su različiti, potraži više informacija na http://ibdcrohns.about.com/cs/candida/a ... sisfaq.htm.
Samo nemoj postati hipohondar :)

@SUMI:
Nemoj preterivati sa vitaminima. Preporučujem ti one zdrave zamene koje sam već nekom preporučila, pogledaj ranije postove. Ako baš i želiš ići na hemiju, može vitamin C ali prvo uzimaj manje doze, ili kombinovani ACE sa cinkom (narandžasta bočica od Biofara, oni nemaju šećera). I to nemoj piti stalno, kutiju-dve pa pravi pauzu da ne bi završio sa hipervitaminozom!
Isto važi i za lekove. Ja ti ne bih preporučila Nistatin, samo vitamini, zdrava ishrana i Acidophilus (ne Probiotic, on nema u sebi toga dovoljno, bolje Linex!)
A koliko dugo? Dok ne ozdraviš! Nema pravila, ali sigurno neće trajati kraće od 6 meseci. Moj ortak se lečio godinama. Posle toga se naravno možeš vratiti normalnoj ishrani, samo bez preterivanja, da se kandida ponovo ne vrati.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: